Legia Warszawa przegrała! Piast Gliwice zmarnował okazję, która mogła dać tytuł! [ZAPIS MULTIRELACJI]

8. Pogoń Szczecin - 49

• 90. min. + 9

KONIEC MECZU W SZCZECINIE. Piast nie wykorzystał potknięcia Legii i nie zapewnił sobie mistrzostwa Polski już dziś. Wciąż jest jednak na pierwszym miejscu, wciąż ma wszystko w swoich rękach.

• 90. min. + 2

CRACOVIA PODWYŻSZA PROWADZENIE! Hernandez fenomenalnym dryblingiem minął dwóch obrońców Pogoni i posłał piłkę obok bramkarza, drugi raz wpisując się na listę strzelców.

• 88. min.

GOOOOOOL! Starzyński doprowadza do wyrównania! Sytuacja w tabeli znowu mocno się zmienia. Jagiellonia wyprzeda Cracovię i jest bliżej gry w europejskich pucharach.

• 87. min.

Rzut karny dla Zagłębia! Piszczek pociągnął jednego z rywali w polu karnym, a sędzia bez wahania podyktował jedenastkę, do wykonania której podchodzi Starzyński.

• 63. min.

Pogoń mogła teraz objąć prowadzenie! Bardzo groźnie zrobiło się pod bramką gości po stałym fragmencie gry, ale Walukiewicz nie zdążył dobiec do piłki zagranej w kierunku dalszego słupka.

• 60. min.

Na razie w czterech środowych spotkaniach oglądaliśmy dwie bramki, obydwie samobójcze.

• 59. min.

GOOOOOL! Mistrzostwo Polski Lechii Gdańsk ucieka chyba na dobre, bo Lech Poznań obejmuje prowadzenie. Tomasik uderzył zza pola karnego, ale tor lotu piłki zmienił Augustyn, który posłał ją do własnej bramki.

• 55. min.

Mamy drugi celny strzał w Lubinie! Cracovia blisko strzelenia gola - Helik uderzył głową po dośrodkowaniu jednego z kolegów, ale bramkarz gospodarzy zdołał odbić piłkę.

• 47. min.

CO TERAZ ZROBIŁ DOMINIK NAGY?! Węgier wbiegł z piłką w pole karne Jagiellonii. Kiedy wszyscy myśleli, że zagra ją do Szymańskiego, który stanąłby naprzeciw pustej bramki, ten huknął prosto w bramkarza rywali, marnując doskonałą okazję do wyrównania.

ZACZYNAMY DRUGIE 45 MINUT!

• 45. min.

PRZERWA. 45 minut z jednym golem. Jednym, ale niezwykle ważnym, bo takim, który może przesądzić o losach mistrzostwa Polski. Legia Warszawa przegrywa 0:1 z Jagiellonią Białystok. W pozostałych spotkaniach bezbramkowe remisy.

• 43. min.

Groźnie było teraz pod bramką Lecha. Mladenović dośrodkował w pole karne, piłka odbiła się od Gumnego i zmyliła Buricia, ale gospodarzy uratował słupek.

• 41. min.

Fenomenalna akcja Piasta! Valencia zagrał prostopadle do Jodłowca, tern precyzyjnie dośrodkował do Parzyszka, który huknął lewą nogą, ale bramkarz Pogoni zdołał sparować piłkę na poprzeczkę.

• 29. min.

Piast chyba w jakiś sposób dowiedział się o bramce straconej przez Legię, bo nagle wstąpiły w niego nowe siły. W kilkadziesiąt sekund goście dwukrotnie przeprowadzili bardzo groźne akcje, a w jednej z nich - po strzale z rzutu wolnego - piłka odbiła się od poprzeczki.

• 28. min.

GOOOOOOL! JAGIELLONIA OBEJMUJE PROWADZENIE! Katastrofalna interwencja Wieteski, który próbował przeciąć dośrodkowanie w pole karne, ale zrobił to tak niefortunnie, że skierował piłkę do własnej bramki.

• 24. min.

Dwie groźne akcje zdołał na razie przeprowadzić Piast. Szczególnie po strzale Valencii goście byli blisko strzelenia gola. Ogólnie to jednak gospodarze są na razie stroną dominującą.

• 17. min.

Najmniej dzieje się na razie w Lubinie. Tam bez bramek i dogodnych sytuacji. Goście próbują grać kombinacyjnie, ale na razie brakuje im ostatniego podania.

• 15. min.

Wracamy do Białegostoku, gdzie gospodarze przed chwilą mogli objąć prowadzenie. Cafu poślizgnął się w polu karnym, do piłki dopadł Runje, który strzelił mocno na bramkę rywala, ale Majecki zdołał odbić piłkę na rzut rożny.

• 10. min.

W Poznaniu, podobnie jak na innych stadionach, na razie bezbramkowo, choć goście po strzale Maka mogli objąć prowadzenie, ale Burić wykazał się fantastyczną interwencją.

• RUSZAMY!

• ZA CHWILĘ ZACZYNAMY. PRZEDOSTATNI KROK W WALCE O MISTRZOSTWO POLSKI!

• Do rozpoczęcia spotkań już tylko kilka minut!

• Początek spotkań o godz. 20:30.

• W rozmowie z Canal+Sport Aleksandar Vuković wytłumaczył przyczyny przeprowadzenia sześciu zmian w pierwszym składzie:

• W takim składzie Piast rozpocznie wyjazdowe spotkanie z Pogonią.

• - Chcemy wygrywać, chcemy być najlepsi. Postawiliśmy siebie w pozycji, z której możemy zacząć walkę o wygranie Ekstraklasy. Musimy się z tego cieszyć. I na koniec sezonu na pewno będziemy zadowoleni, ale zadowolenie będzie też uzależnione od koloru medali, które możemy wywalczyć - mówił w niedawnej rozmowie ze Sport.pl Tom Hateley, pomocnik Piasta Gliwice. Drużyna Waldemara Fornalika ma wszystko w swoich rękach, jeśli wygra dwa ostatnie mecze, wspomniane medale otrzyma w kolorze złotym.

• Już dziś możemy poznać nowego mistrza Polski. Będzie tak, jeśli Piast Gliwice wygra w Szczecinie z Pogonią, a Legia Warszawa poniesie porażkę z Jagiellonią.

• Przed nami także dwa spotkania zdecydowanie ważniejsze, bo mogące zadecydować o mistrzostwie Polski:

Pogoń Szczecin - Piast Gliwice

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa

• Przed nami dwa spotkania, które mogą zadecydować o tym, kto zagra w europejskich pucharach w przyszłym sezonie:

Zagłębie Lubin - Cracovia

Lech Poznań - Lechia Gdańsk

• Dooobry wieczór! Musi być dobry, bo przed nami multirelacja z czterech spotkań grupy mistrzowskiej Ekstraklasy!