Lechia Gdańsk remisuje z Zagłębiem Lubin i praktycznie odpada z walki o tytuł! [ZAPIS RELACJI]

1 : 1
Terminarz

• niedziela, 12 maja 2019
  • PILNE

90+5. min.

Koniec meczu! Lechia remisuje z Zagłębiem 1:1 i praktycznie traci szanse na walkę o tytuł mistrza Polski!

• 90+4. min.

Mak nabija Patryka Oko, ale wywalczył jedynie rzut z autu.

• 90+2. min.

Karol Fila ratuje Lechię! Dośrodkowanie z prawej strony, Tuszyński oddał strzał na bramkę, Kuciak lekko wyhamował piłkę, którą niemal z linii bramkowej wybił obrońca Lechii.

Pięć minut doliczonych do drugiej połowy.

• 88. min.

Łukasik zostaje zmieniony przez Vitorię.

• 86. min.

Tosik zmienia Jagiełłę.

• 86. min.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, piłka spadła idealnie na głowę Augustyna, ale po jego strzale poleciała tuż obok bramki Forenca.

• 83. min.

Michał Mak faulowany tuż przed polem karnym przez Damiana Oko. Żółta kartka dla piłkarza Zagłębia.

• 82. min.

Świetna piłka do Lipskiego. Piłkarz Lechii znalazł się w sytuacji "sam na sam" z Forencem, ale chciał odegrać do lepiej ustawionych partnerów. Kopacz wślizgiem jednak uratował Zagłębie przed stratą gola.

• 80. min.

Pawłowski otrzymał piłkę przed polem karnym, minął kilku zawodników Lechii i oddał strzał na bramkę Kuciaka. Słowak pewnie jednak złapał piłkę.

• 79. min.

Żółta kartka dla Czerwińskiego za faul na Mladenoviciu.

• 78. min.

Mladenović ukarany żółtą kartką.

• 77. min.

Bramka dla Lechii! Paixao chciał odegrać do Maka, piłkę wybili obrońcy Zagłębia, ale ta spadła pod nogi Patryka Lipskiego. Ten próbował strzelić, ale znakomicie wyłożył piłkę Michałowi Makowi, który trafił do siatki.

• 75. min.

Bohar został zmieniony przez Czerwińskiego.

• 75. min.

Posypały się żółte kartki. Jagiełło ukarany za faul na Łukasiku, Slisz za dyskusję z sędzią.

• 72. min.

Dośrodkowanie Mladenovicia wzdłuż linii bramkowej, ale znakomicie obrońcy Zagłębia wybili piłkę.

• 69. min.

Forenc "na raty" broni strzał Nalepy z rzutu wolnego.

• 67. min.

Starzyński trafia w mur.

• 66. min.

Nalepa fauluje Tuszyńskiego tuż przed polem karnym Lechii.

• 66. min.

I zmiana w Zagłębiu. Kontuzjowanego Balicia zmienia Dąbrowski.

• 65. min.

Przerwa w grze. Ponownie na boisku leży Balić, narzekający na ból w okolicach kolana.

• 64. min.

Dośrodkowanie Maka z prawej strony, przewrócony w polu karnym Paixao, a całą akcję kończy niecelny strzał Haraslina.

• 63. min.

Krótkie rozegranie rzutu wolnego, dośrodkowanie Mladenovicia tuż przed Forenca, piłkę trafił Haraslin, ale uderzył prosto w bramkarza Zagłębia.

• 63. min.

Odgwizdany rzut wolny po zagraniu piłki ręką przez Balicia. Doskonała okazja na dośrodkowanie w pole karne Zagłębia.

• 62. min.

Podwójna zmiana w Lechii. Michał Mak wszedł za Konrada Michalaka, a Patryk Lipski za Tomasza Makowskiego.

• 61. min.

Minimalnie niecelne uderzenie Łukasika z rzutu wolnego.

• 60. min.

Błąd Forenca w wyrzucie piłki ręką, Haraslin minął Guldana i obrońca Zagłębia był zmuszony faulować go tuż przed polem karnym. Otrzymał za to żółtą kartkę.

• 59. min.

Prostopadła piłka w kierunku Paixao, ale zbyt mocna i bramkę przejął Forenc.

• 57. min.

Jeszcze jedno dośrodkowanie, nie trafił w piłkę Paixao, po czym upadł na murawę w polu karnym. Domagał się rzutu karnego, jednak sędzia był innego zdania.

• 67. min.

Dośrodkowanie Haraslina, jednak bez trudu wybite przez obrońców Zagłębia.

• 54. min.

Przerwa w grze, na boisku leży Balić. Udzielona została mu pomoc medyczne, za moment powróci do gry.

• 51. min.

Prostopadła piłka w kierunku Paixao, ale piłkarz Lechii był na pozycji spalonej.

• 50. min.

Michalak oddał strzał sprzed pola karnego. Piłkarz Lechii podjął zbyt pochopnie decyzję o uderzeniu na bramkę Forenca. Jego próba była bardzo niecelna.

• 47. min.

Znakomicie z bramki wyszedł Forenc i chwycił piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

Faulowany Haraslin tuż przed polem karnym Zagłębia.

• PILNE

46. min.

Wracamy do gry!

• PILNE

45. min.

Koniec pierwszej połowy! Zagłębie prowadzi 1:0 po bramce Guldana, zdobytej tuż przed zejściem piłkarzy do szatni.

• 44. min.

Bramka dla Zagłębia! Dośrodkowanie w pole karne, piłkarze Lechii nie wybijają piłki, ta spada pod nogę Guldana, który płaskim strzałem zdobywa swoją 1. bramkę w sezonie.

• 43. min.

Augustyn blokuje kolejne dośrodkowanie Starzyńskiego.

• 42. min.

Paixao wbiegł prawym skrzydłem w pole karne, próbował dośrodkować w kierunku Haraslina, ale piłkarz Lechii zrobił to zdecydowanie zbyt mocno.

• 40. min.

Dośrodkowanie Mladenovicia wybite głową przez Guldana. To zapoczątkowało kontrę Zagłębia, ale dośrodkowanie Starzyńskiego zablokowane.

• 38. min.

Tuszyński dopadł do piłki przed polem karnym Lechii, oddał strzał, ale bardzo niecelny.

• 36. min.

Prostopadła piłka do Balicia, ale piłkarz Zagłębia jej nie opanował.

• 33. min.

Haraslin źle zabrał się z piłką w polu karnym Zagłębia, ostatecznie upadł popchnięty przez Pawłowskiego. Sędzia uznał, że pchnięcie było zbyt słabe, aby podyktować rzut karny.

• 31. min.

Piłka spadła przed Nalepę, który zdecydował się na strzał przewrotkę. Niestety, niecelny.

• 30. min.

Haraslin kilkukrotnie próbował minąć Kopacza, ale piłkarz Zagłębia nie dał się pokonać serią dryblingów. Ostatecznie zablokował dośrodkowanie piłkarza Lechii.

• 28. min.

Jeszcze jedna próba Paixao, ale piłkarz Lechii także został zablokowany.

• 27. min.

Ależ akcja Lechii! Szybkie zagranie na lewe skrzydło, wycofanie piłki do Kubickiego, ale jego strzał został zablokowany.

• 24. min.

Pawłowski uderzył na bramkę Kuciaka sprzed pola karnego, ale bramkarz Lechii odbił piłkę na rzut rożny.

• 23. min.

Paixao oddał strzał z dystansu, ale piłka poleciała obok słupka bramki Forenca.

• 20. min.

Michalak wbiegał z piłką w pole karne Zagłębia, ale został zatrzymany przez Jagiełłę.

• 18. min.

Piłka trafiła w rękę Guldana w polu karnym Zagłębia, jednak sędzia nie widział powodu, aby podyktować "jedenastkę" dla piłkarzy Lechii.

• 15. min.

Sporo walki w środku pola. Żadna ze stron nie tworzy zagrożenia na połowie rywala.

• 12. min.

Jeszcze jedna okazja Lechii. Mladenović dopadł do piłki w polu karnym Zagłębia, minął Pawłowskiego, ale uderzył niecelnie.

• 11. min.

Ależ szansa Haraslina! Piłkarz Lechii minął Forenca, który nie trafił w piłkę, minął obrońcę Zagłębia, po czym trafił jedynie w słupek.

• 8. min.

Próba dośrodkowania Mladenovicia z lewej strony, ale zawodnik Lechii został zablokowany.

• 5. min.

Haraslin dopadł do piłki przed polem karnym Zagłębia, natychmiast oddał strzał, ale piłka minęła słupek bramki Forenca.

• 4. min.

Krótka przerwa w grze. Na boisku leży Haraslin po uderzeniu łokciem. Po chwili wrócił jednak do gry.

• 2. min.

Pierwsza okazja Lechii. Michalak zagrał do Paixao, minął obrońcę, oddał strzał, ale piłka poleciała wysoko nad bramką.

• PILNE

1. min.

Gramy!

• Obydwa zespoły już na murawie, za chwilę początek meczu.

• Piłkarze Zagłębia są z kolei cały czas w grze o europejskie puchary. W przypadku wygranej, zrównają się liczbą punktów z Jagiellonią i Cracovią w walce o 4. miejsce.

• Skład Zagłębia:

• Lechia Gdańsk walczy o powrót do walki o tytuł mistrza Polski. W przypadku zwycięstwa z drużyną z Lubina, strata do Piasta będzie wynosić 2 punkty, do Legii - 1.

• Dzień dobry! Zapraszamy na relację z meczu Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin.

1
Bramki: Mak (77.) Kartki: Mladenović - żółta Skład: Kuciak - Fila, Nalepa, Augustyn, Mladenović - Łukasik (88. Vitoria), Michalak (61. Mak), Kubicki, Makowski (61. Lipski), Haraslin - Paixao
Bramki: Guldan (44.) Kartki: Guldan, Jagiełło, Slisz, Oko - żółta Skład: Forenc - Kopacz, Guldan (75. Czerwiński), Oko, Balić (65. Dąbrowski) - Slisz, Jagiełło (86. Tosik) - Pawłowski, Starzyński, Bohar - Tuszyński