Piast Gliwice wygrał z Legią Warszawa! Drużyna Waldemara Fornalika wyprzedziła Lechię Gdańsk [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

0 : 1
Terminarz

• sobota, 04 maja 2019

Legia po sobotniej porażce zachowała pierwsze miejsce w tabeli, ale nad drugim Piastem ma tylko jeden punkt przewagi. Trzecia Lechia traci do mistrzów Polski trzy punkty, ale w niedzielę zagra z Cracovią. Jeśli wygra, to zrówna się punktami z warszawiakami.

• KONIEC MECZU

90. min.

KONIEC! Piast Gliwice wygrał z Legią Warszawa 1:0 i awansował na drugie miejsce w tabeli!

• 89. min.

Legia bardzo blisko wyrównania! Remy huknął potężnie z dystansu, ale Plach zdołał odbić piłkę.

• 80. min.

10 minut do końca spotkania. Legia cały czas atakuje, ale goście bardzo dobrze się bronią.

• 75. min.

Legia atakuje coraz większą liczbą zawodników, ale zamiast efektów, przynosi to jedynie coraz większy chaos.

• 70. min.

Mocne dośrodkowanie Rochy w pole karne. Hamalainen i Carlitos nie ruszyli jednak do piłki. Zamiast tego stali w miejscu, a piłka wyleciała poza linię boczną.

• 69. min.

Znowu wielkiego pecha miał Piast! Valencia świetnie minął Jędrzejczyka i wbiegł w pole karne, ale piłka po jego strzale odbiła się od słupka.

• 64. min.

Znowu pokazał się Medeiros, który strzelał po bardzo dobrym podaniu Szymańskiego. Plach bez problemu złapał jednak piłkę.

• 60. min.

CO ZA STRZAŁ HATELEYA?! Cudowne uderzenie angielskiego pomocnika i jeszcze lepsza interwencja Cierzniaka, który sparował piłkę na poprzeczkę.

• 58. min.

Świetna akcja Medeirosa! Portugalczyk minął dwóch obrońców i zagrał wzdłuż bramki, ale Hamalainen nie zdążył dostawić nogi i wbić piłki do bramki.

• 57. min.

Teraz groźnie pod bramką Legii! Sedlar uderzał głową po dośrodkowaniu Badii, ale piłka minimalnie minęła słupek.

• 55. min.

Dobre dośrodkowanie Vesovicia. Hamalainen niepotrzebnie próbował jednak uderzać, bo za nim zdecydowanie lepiej ustawiony był Carlitos.

• 49. min.

Medeiros przeprowadził pierwszą ofensywną akcje. Portugalczyk dośrodkował w pole karne, skąd strzał głową oddał Hamalainen. Plach zdołał jednak obronić uderzenie Fina.

Rozpoczynamy drugą połowę! Piast bez zmian. W Legii jedna - Medeiros zmienił Kucharczyka.

• 45. min.

PRZERWA. I chyba szkoda, bo za nami całkiem niezłe 45 minut gry. Piast Gliwice prowadzi 1:0, ale gospodarze stwarzają coraz więcej okazji. Po zmianie stron z pewnością będzie ciekawie.

• 44. min.

Pierwsza akcja ofensywna Piasta od kilkunastu minut. Hateley dokładnie dośrodkował w pole karne, gdzie do pozycji strzeleckiej doszedł Konczkowski. Zawodnik gości uderzył jednak zbyt lekko, przez co Cierzniak z łatwością złapał piłkę.

• 41. min.

Zaskakująca próba Remy'ego. Obrońca Legii oddał strzał z bardzo dużej odległości, ale piłka minęła bramkę Placha.

• 39. min.

Coraz bliżej Legia! Tym razem bardzo dobrze w pole karne wbiegł w Kucharczyk, ale piłka po jego strzale uderzyła w słupek.

• 38. min.

Ależ blisko był Carlitos! Hiszpan świetnie przyjął piłkę w polu karnym, oszukał obrońcę zwodem i strzelił mocno w kierunku krótkiego słupka, ale Plach zdołał odbić piłkę.

• 35. min.

Kolejny pojedynek Vesovicia z Kirkeskovem. I kolejny wygrany przez piłkarza Legii. Piłkarz Legii znowu dośrodkował jednak na tyle słabo, że zawodnicy rywali wybili piłkę.

• 32. min.

Dwie próby dośrodkowania Vesovicia. Każda została jednak zablokowana.

• 29. min.

Blisko był teraz Szymański! Pomocnik Legii najpierw minął Pietrowskiego, a potem Czerwińskiego, ale w ostatniej chwili Sedlar zdołał zablokować jego uderzenie.

• 27. min.

Bardzo dobre dośrodkowanie Szymańskiego! Do piłki doszedł Hamalainen, ale nieczysto trafił w piłkę.

• 23. min.

Bardzo dobra próba Kucharczyka! Skrzydłowy Legii uderzył lewą nogą zza pola karnego w kierunku dalszego słupka, ale zrobił to minimalnie niecelnie.

• 16. min.

Piast znowu groźnie atakuje. Mocno uderzał Hateley, ale jego uderzenie zablokował jeden z obrońców gospodarzy.

• GOOOOOOL

13. min.

GOOOOOL! ALEŻ POTĘŻNY STRZAŁ BADII! PIAST OBEJMUJE PROWADZENIE. Konczkowski idealnie dograł w pole karne, gdzie Badia uciekł Remy'emu i bardzo mocnym strzałem pokonał Cierzniaka.

• 11. min.

Bardzo dobrą akcję lewą stroną przeprowadzili teraz Badia i Kirkeskov, ale po dośrodkowaniu tego drugiego Parzyszek nie trafił w piłkę.

• 9. min.

Znowu dynamicznie prawą stroną popędził Vesović, ale tym razem wypuścił sobie piłkę zbyt mocno, przez co opuściła ona boisko.

• 6. min.

Spory problem bramkarza Piasta Gliwice. Plach niefortunnie interweniował po strzale jednego z rywali, przez co nabawił się urazu. W tej chwili jest opatrywany przez lekarzy, ale wydaje się, że będzie w stanie kontynuować grę.

• 3. min.

Pierwsza groźna akcja Piasta! Badia dośrodkował w pole karne, gdzie piłkę przejął Dziczek, który od razu strzelił na bramkę, ale Cierzniak był ustawiony na tyle dobrze, że bez problemu złapał piłkę.

• 1. min.

Dynamiczne wejście Vesovicia prawą stroną boiska. Obrońca Legii zwodem minął dwóch rywali i zagrał do Hamalainena, ale ten nie zdążył dobiec do piłki.

• 1. min.

GRAMY!

• Piłkarze są już na boisku, za chwilę zaczynamy!

• Początek spotkania o godz. 20:30.

• - Legia może być faworytem, ale jesteśmy pewni siebie, wszystko zależy od nas. Jeśli chcemy być częścią czegoś wielkiego, to musimy radzić sobie z wymagającymi rywalami. I jestem pewien, że w sobotę sobie poradzimy - powiedział w rozmowie ze Sport.pl Tom Hateley, pomocnik Piasta Gliwice. Poniżej cała rozmowa.

Tom Hateley dla Sport.pl: Chcemy być częścią czegoś wielkiego. Wygrana z Legią da szansę na walkę o mistrzostwo
  • Skład Piasta Gliwice:

• Skład Legii Warszawa:

• Legia jest w tej chwili liderem tabeli z 66 pkt. na koncie. Piast znajduje się na trzeciej pozycji, mając cztery pkt. mniej. W tym sezonie obydwa zespoły mierzyły się ze sobą trzy razy (dwa razy w Ekstraklasie i raz w Pucharze Polski). Za każdym razem wygrywała Legia.

• Dobry wieczór! Witamy w relacji hitowego spotkania 34. kolejki Ekstraklasy, w którym Legia Warszawa podejmie na własnym stadionie Piast Gliwice.

1
Skład: Cierzniak - Vesović, Jędrzejczyk, Remy, Luis Rocha - Antolić (84. Radović), Martins - Kucharczyk (46. I. Medeiros), Hamalainen, Szymański - Carlitos (73. Kulenović)
Skład: Plach - Konczkowski, J. Czerwiński, Sedlar, Kirkeskov - Pietrowski, Dziczek, Badia (80. Sokołowski), Valencia, Hateley - Parzyszek (68. Tomczyk) Bramki: 13. Badia