Lech Poznań zremisował z Zagłębiem Lubin! Nie zabrakło kontrowersji [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

1 : 1
Terminarz

• sobota, 04 maja 2019
  • 90. min. + 4

KONIEC. Lech Poznań remisuje z Zagłębiem Lubin 1:1. Wynik bardziej satysfakcjonuje gości, którzy awansują na czwarte miejsce w tabeli.

Sędzia doliczył cztery minuty do podstawowego czasu gry.

Blisko był Pawłowski! Zagłębie mogło objąć prowadzenie po bardzo dobrym strzale wspomnianego zawodnika, ale Burić wykazał się dużym refleksem i odbił piłkę nogą.

• GOOOOOOL

86. min.

MAMY WYRÓWNANIE! Starzyński bardzo pewnie wykorzystał rzut karny, kompletnie myląc Buricia.

• PILNE

85. min.

A jednak rzut karny! Sędzia skorzystał z wideoweryfikacji i zmienił swoją decyzję. Goście mają jedenastkę!

• 82. min.

Żółta kartka dla Pawłowskiego. Skrzydłowy Zagłębia dynamicznie wbiegł w pole karne, ale zatrzymał go Goutas. Sędzia uznał jednak, że zawodnik gości symulował.

• 77. min.

Ogromne szczęście miało teraz Zagłębie! Po sporym zamieszaniu w polu karnym, strzał głową oddał Goutas, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę.

• 68. min.

Zagotowało się teraz pod bramką Lecha, ale piłkarze Zagłębia zbyt długo zwlekali ze strzałem. Najpierw na uderzenie nie zdecydował się Starzyński, a później Tuszyński. Ostatecznie obrońcy gospodarzy zdołali przejąć piłkę.

• 65. min.

Jednak nie ma rzutu karnego! Sędzia poczekał na wideoweryfikację, po której podyktował rzut wolny uznając, że Balić faulował tuż przed polem karnym.

• 64. min.

RZUT KARNY DLA LECHA! Balić sfaulował wbiegającego w pole karne Klupsia, a sędzia bez wahania podyktował jedenastkę.

• 60. min.

Ależ okazję miał Oko! Zawodnik Zagłębia był niepilnowany w polu karnym, ale strzelił głową w sam środek bramki, gdzie ustawiony był Burić.

• 59. min.

Próbował z dystansu Slisz, ale piłka po jego uderzeniu została zablokowana przez Vujadinovicia.

• 57. min.

Bohar w efektowny sposób chciał się zabrać z piłką w pole karne, ale środkowi obrońcy Lecha skutecznie go powstrzymali. Przewaga gości jednak rośnie.

• 49. min.

Dziwna interwencja Buricia. Bramkarz Lecha był pewien, że piłka po uderzeniu Jagiełły wyjdzie poza boisko, ale w ostatniej chwili zorientował się, że zmierza w okienko jego bramki. Z odbiciem piłki zdążył w ostatniej chwili.

• GOOOOOOL

47. min.

GOOOOOL! ALEŻ POCZĄTEK LECHA! Tiba świetnie przyjął piłkę przed polem karnym Zagłębia, minął dryblingiem dwóch rywali i odegrał do Jóźwiaka, który pięknym strzałem z dystansu pokonał Forenca.

Gramy!

• 45. min.

Piłkarze wychodzą już na murawę. Za chwilę początek drugiej połowy.

• 45. min.

PRZERWA. Za nami całkiem niezłe 45 minut, dużo dynamicznych akcji, kilka strzałów. Wciąż brakuje jednak goli. Miejmy nadzieję, że pojawią się po przerwie, bo w sobotnich spotkaniach Ekstraklasy nie widzieliśmy jeszcze żadnego.

• 40. min.

Lech wychodził teraz z groźną kontrą, ale Tiba zagrał niedokładnie. Obydwa zespoły stwarzają sobie coraz więcej sytuacji. Szkoda więc, że do końca pierwszej połowy zostało już tylko pięć minut.

• 36. min.

Fenomenalnie zagrał teraz Klupś, który najpierw oszukał jednego z obrońców, a potem dokładnie dograł w pole karne. Marchwiński doszedł do piłki, ale trafił w nią nieczysto, przez co strzał okazał się bardzo niecelny. O ile zagranie młodego zawodnika gospodarzy w ogóle można nazwać strzałem.

• 33. min.

Tak wyglądała wspomniana wcześniej sytuacja. Najpierw strzelał Oko, a potem Tuszyński, ale obrońca Lecha wybił piłkę w ostatniej chwili. Piłkarze gości twierdzili, że ta minęła linię bramkową, ale sędzia nakazał kontynuowanie gry.

• 32. min.

OGROMNE ZAMIESZANIE POD BRAMKĄ LECHA! Dwóch zawodników gości uderzało z bardzo bliskiej odległości, ale za każdym razem obrońcy gospodarzy wybijali piłkę z linii bramkowej.

• 29. min.

Pod bramką Lecha znowu zrobiło się groźnie za sprawą Pawłowskiego! Starzyński ściągnął na siebie dwóch piłkarzy Lecha i zagrał do kolegi z zespołu, a ten uderzył zza pola karnego. Burić zdołał jednak odbić piłkę.

• 25. min.

Ależ blisko było teraz bramki samobójczej Zagłębia! Jevtić dośrodkował w pole karne, gdzie interweniował Balić. Obrońca gości wybił piłkę na rzut rożny, ale piłka bardzo groźnie przeleciała blisko słupka bramki Forenca.

• 24. min.

Nieprzepisowe zagranie Slisza, który trzymał za koszulkę jednego z rywali. Sędzia przerwał grę i ukarał zawodnika żółtą kartką.

• 14. min.

Bardzo groźna akcja Zagłębia! Balić dośrodkował w pole karne Lecha, tam piłkę przejął Pawłowski, który minął zwodem Kostewycza, a następnie uderzył w kierunku bliższego słupka. Zrobił to jednak niecelnie.

• 11. min.

Lech na razie atakuje częściej, ale niewiele z tego wynika. Jevtić nie może przedrzeć się przez obronę Zagłębia.

• 3. min.

Obydwie drużyny zaczęły bardzo spokojnie, ale Burić popełnił teraz fatalny błąd. Bramkarz gospodarzy chciał zagrać do jednego z obrońców, ale zrobił to tak fatalnie, że wybił piłkę w aut.

• GRAMY!

• Piłkarze wychodzą już na boisko.

• W Poznaniu mocno pada, w dodatku jest zimno, ale miejmy nadzieję, że to nie przeszkodzi piłkarzom obydwu zespołów w dobrej grze.

• Zaczynamy za 10 minut!

• Początek spotkania o godz. 18:00.

• Skład Lecha Poznań:

• Zagłębie jest w tej chwili piąte z 50 pkt. na koncie. Lech znajduje się tuż za nim, ale ma dwa pkt. mniej.

• Obydwa zespoły znajdują się w środku tabeli grupy mistrzowskiej, ale wciąż mają szansę na zajęcie miejsca dającego miejsce w kwalifikacjach Ligi Europy w przyszłym sezonie.

• Dzień dobry! Witamy w relacji ze spotkania Lecha Poznań z Zagłębiem Lubin.

Lech Poznań
Skład: Burić - Gumny, Goutas, Vujadinović, Kostewycz - Klupś, Trałka, Tiba, Jóźwiak (90+1. Kołodziej) - Marchwiński (87. Gajos), Jevtić (76. Tomasik) Bramki: 47. Jóźwiak
Skład: Forenc - Kopacz, Oko, Guldan, Balić - Slisz, Starzyński, Jagiełło, Pawłowski (90+3. Pakulski), Bohar (78. Czerwiński) - Tuszyński (89. Mares) Bramki: 86. Starzyński