Wisła Kraków wygrywa z Górnikiem Zabrze! 15-latek uratował zwycięstwo! [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

1 : 2
Terminarz

• piątek, 03 maja 2019

KONIEC. Wisła Kraków wygrywa 2:1 i umacnia się na pozycji lidera grupy spadkowej.

Sędzia doliczył cztery minuty do podstawowego czasu gry.

Znowu Angulo! Napastnik otrzymał świetne podanie od Jimeneza, ale strzelił nad bramką.

• 87. min.

Górnik blisko wyrównania! Angulo świetnie uderzył z rzutu wolnego, ale Lis zdołał odbić piłkę.

• 79. min.

Peszko popędził teraz lewym skrzydłem i zagrał w pole karne, ale zrobił to zbyt lekko, przez co Drzazga nie zdążył dojść do piłki.

• 75. min.

Kwadrans do końca spotkania. Obydwa zespoły cały czas imponują dynamiką i szybkością akcji. Przed chwilą znowu strzelał Górnik, ale Angulo zrobił to niecelnie.

• 70. min.
  • 67. min.

Górnik znowu próbował akcji lewą stroną, ale tym razem Jimenez nie zrozumiał się z Wolsztyńskim.

• 58. min.

Coraz lepiej ogląda się ten mecz. Teraz kolejną dobrą akcją popisali się piłkarze Górnika. Jimenez dośrodkował do Gvilii, ale ten oddał strzał nad bramką.

• 53. min.

Znowu blisko Kolar! Tym razem strzelił jednak niecelnie, ale piłka odbiła się jeszcze od Suareza i wyszła poza boisko.

• GOOOOOOL

51. min.

GOOOOOL! Kolar po raz drugi wpisuje się na listę strzelców i daje Wiśle prowadzenie! Napastnik gości znakomicie zgubił Suareza technicznym przyjęciem piłki, i bez problemu pokonał Chudego.

WRACAMY DO GRY!

• 45. min.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. I chyba szkoda, bo za nami naprawdę bardzo dobre 45 minut. Dużo dynamicznych akcji, wiele strzałów i dwa gole. Jest na co popatrzeć i miejmy nadzieję, że podobnie będzie po przerwie.

• 40. min.

Świetny drybling Jimeneza! Hiszpan bez problemu oszukał Burligę i zagrał w pole karne, ale żaden z jego kolegów nie zdołał przeciąć podania.

• GOOOOOOL

37. min.

JIMENEEEEEEZ! MAMY WYRÓWNANIE! Żurkowski znakomicie dograł do Angulo, ten strzelił w kierunku dalszego słupka, ale Lis zdołał odbić piłkę. Zrobił to jednak tak niefortunnie, że ta trafiła pod nogi Jimeneza, który z bliskiej odległości posłał ją do bramki.

• GOOOOOOL

34. min.

GOOOOOOL! WISŁA PROWADZI 1:0! Chudy wyczuł intencje Kolara, ale piłkarz Wisły strzelił na tyle mocno, że piłka po odbiciu się od bramkarza gospodarzy, wpadła do bramki.

• 33. min.

RZUT KARNY DLA WISŁY! Chudy nieprzepisowo zatrzymał Kolara, a sędzia bez wahania podyktował jedenastkę.

• 28. min.

Kolejna próba Drzazgi, ale kolejna zablokowana. Wisła po dynamicznej akcji będzie miała rzut rożny.

• 24. min.

Teraz odpowiada Górnik! Sekulić był bliski wbicia piłki do bramki, ale w ostatniej chwili wybić zdołał ją jeden z obrońców Wisły.

• 21. min.

Ależ doskonała okazja Drzazgi! Napastnik Wisły otrzymał znakomite podanie od Savicevicia, ale strzelił w środek bramki, przez co Chudy bez problemu złapał piłkę.

• 15. min.

CO ZROBIŁ TERAZ CHUDY?! Bramkarz Górnika najpierw znakomicie obronił bardzo mocny strzał Peszki, a potem instynktownie zablokował dobitkę Plewki.

• 13. min.

Potężne uderzenie Gvili! Pomocnik Górnika uderzył zza pola karnego, ale Lis w ostatniej chwili zdążył odbić piłkę. Gospodarze atakują coraz groźniej.

• 10. min.

Dobra akcja Jimeneza. Hiszpan zszedł do środka z lewej strony i oddał mocny strzał, ale piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

• 5. min.

Pierwsza ofensywna akcja Wisły. Drzazga próbował uderzać na bramkę Chudego, ale jego strzał został zablokowany.

• 2. min.

Górnik rozpoczyna ofensywnie. Najpierw spróbował lewym, a później prawym skrzydłem, ale obrońcy Wisły za każdym razem przejmowali piłkę.

• 1. min.

GRAMY!

• Początek meczu o godz. 20:30.

• Skład Wisły Kraków:

• Skład Górnika Zabrze:

• Dobry wieczór! Witamy w relacji z drugiego spotkania 34. kolejki Ekstraklasy, w którym Górnik Zabrze na własnym boisku podejmie Wisłę Kraków. Górnik w tej chwili zajmuje trzecie miejsce w grupie spadkowej z dorobkiem 40 punktów. Wisła jest pierwsza i ma trzy pkt. więcej.

2
Skład: Chudy - Sekulić, Suarez, Bochniewicz, Gryszkiewicz (87. Wiśniewski) - Zapolnik (59. L. Wolsztyński), Gvilia, Matras (82. Arnarson), Żurkowski, Jimenez - Angulo Bramki: 37. Jimenez
Skład: Lis - Burliga (78. Grabowski), Klemenz, Hoyo-Kowalski, Pietrzak - Boguski, Plewka (79. Kumah), Drzazga, Savicević, Peszko - M. Kolar (85. Wojtkowski) Bramki: 34. (kar.), 51. M. Kolar