Ekstraklasa. Lechia Gdańsk wygrywa w Pogonią. Siedem goli w Szczecinie [ZAPIS RELACJI]

3 : 4
Terminarz

• środa, 24 kwietnia 2019
  • Dziękujemy już za relację!

• Nie do wiary! Siedem! Siedem goli w Szczecinie! Lechia i Pogoń na rollercoasterze!

Zero goli w pierwszej połowie i siedem w drugiej. Lechia Gdańsk wygrała na wyjeździe z Pogonią Szczecin 4:3 i wciąż może marzyć o mistrzostwie Polski. Środowe spotkanie było pełne niesamowitych zwrotów akcji.

• PILNE

90+8. min.

Koniec meczu! Rollercoaster w Szczecinie, ostatecznie wygrany przez Lechię 4:3.

• 90+8. min.

Faulowany zawodnik Pogoni w środku pola. To już najprawdopodobniej ostatnia okazja dla gospodarzy.

• 90+7. min.

Zawodnicy Lechii wybijają piłkę daleko od swojego pola karnego.

• 90+5. min.

Mladenović uderzał z rzutu wolnego, ale odbija piłkę Bursztyn.

• 90+4. min.

Drygas ukarany żółtą kartką.

• 90+3. min.

Kuciak po pomocy medycznej wraca do gry.

• 90+1. min.

Dusan Kuciak leży na murawie. Bramkarz Lechii wyskoczył do górnej piłki, wpadł na obrońcę, po czym upadł na ziemię.

Sędzia doliczył 5 minut do drugiej połowy.

• 89. min.

Bramka dla Lechii! Artur Sobiech otrzymał piłkę na dochodzenie, znalazł się sam na sam z Bursztynem, po czym zdobywa gola.

• 88. min.

Majewski próbował strzału sprzed pola karnego, ale trafił w swojego kolegę z zespołu.

• 86. min.

Sobiech nie trącił piłki, a więc oficjalnie strzelcem bramki był Patryk Lipski, który dośrodkował piłkę w pole karne.

• 86. min.

Ostatnia zmiana w Lechii. Michalak zmieniony przez Vitorię.

• 84. min.

I mamy remis! Dośrodkowanie Lipskiego w pole karne, wydaje się, że piłkę głową trącił Sobiech, co zaskoczyło Bursztyna. 3:3!

• 83. min.

3:2 dla Pogoni! Kozulj po raz drugi! Bartkowski wycofał piłkę przed pole karne, wydawało się, że do nikogo, ale dopadł do niej Kozulj, uderzył z dystansu. Kuciak był zasłonięty i nie zdążył z interwencją.

• 80. min.

Bramka dla Pogoni! Piłka w polu karnym spadła na nogę Kozulja, który strzałem z woleja pokonał Kuciaka.

• 79. min.

Żółta kartka dla Artura Sobiecha.

• 77. min.

Ostatnia zmiana w Pogoni. Boisko opuścił Podstawski, w jego miejsce wszedł Hostikka.

• 75. min.

Majewski próbował dośrodkować piłkę w pole karne Lechii, ale Augustyn bez trudu ją wybija.

• 72. min.

Lechia na prowadzeniu! Nie minęły dwie minuty! Michalak dobiegł do długiej piłki, przyjął ją, po czym uderzył przy słupku, nie dając szans na interwencję Bursztynowi.

• 70. min.

Zmiana w Lechii. Haraslin zmieniony przez Żukowskiego.

• 70. min.

GOOOOOL! Artur Sobiech pewnie wykorzystuje rzut karny.

• 69. min.

Rzut karny dla Lechii!

• 68. min.

Piłkarze Lechii sygnalizowali zagranie ręką w polu karnym. Sędzia postanowił obejrzeć całą sytuację. Czekamy na decyzję.

• 67. min.

Żółta kartka dla Mladenovicia za faul na Kozulju.

• 64. min.

Podstawski uderzał sprzed pola karnego, ale uderzył wysoko nad poprzeczką.

• 62. min.

Poprzeczka ratuje Pogoń! Nalepa uderzał z rzutu wolnego i niewiele mu brakowało, aby doprowadził do wyrównania.

• 59. min.

Lechia próbuje budować atak, jednak nie potrafi przenieść ciężaru gry w okolice pola karnego Pogoni.

• 56. min.

Zmiana w Lechii. Flavio Paixao opuszcza boisko, w jego miejsce wchodzi Artur Sobiech.

• 55. min.

Zawodnicy Lechii sugerują, że piłka odbiła się w polu karnym od ręki Malca, ale sędzia również nie widział podstaw do podyktowania rzutu karnego.

• 52. min.

Bramka dla Pogoni! Walukiewicz otrzymał podanie w polu karnym, miał mnóstwo miejsca, ułożył piłkę na stopie, po czym uderzył przy słupku, nie dając szans Kuciakowi na interwencję.

• 49. min.

Potężne zamieszanie w polu karnym Lechii! Wydawało się, że Pogoń powinna wyjść na prowadzenie, jednak kolejne próby strzału były blokowane przez obrońców, aż w końcu piłkę wypiąstkował Kuciak.

• 47. min.

Majewski jeszcze raz dostał piłkę na skrzydle, próbował dośrodkować i jeszcze raz został zablokowany.

Akcja dwóch wprowadzonych zawodników. Benyamina podał do Majewskiego, ten próbował dośrodkować, ale został zablokowany.

• PILNE

46. min.

Wracamy do gry po przerwie!

• Dwie zmiany w Pogoni na drugą połowę. Soufian Benyamina wchodzi za Adama Buksę, a Radosław Majewski za Davida Steca.

• PILNE

45+2. min.

Koniec pierwszej połowy! Pogoń remisuje 0:0 z Lechią, choć obydwie drużyny miały swoje okazje na zdobycie gola.

• 45+1. min.

Piłkarze Pogoni sygnalizowali zagranie w polu karnym Lechii, sędzia jednak nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego.

• 45. min.

Sędzia doliczył minutę do pierwszej połowy.

• 42. min.

W odpowiedzi próbuje Lechia, ale Paixao niedokładnie przyjmuje piłkę, którą wybijają obrońcy.

• 40. min.

Jeszcze jedna okazja Pogoni! Kowalczyk wbiegł z piłką w pole karne, znalazł się w sytuacji sam na sam z Kuciakiem, jednak nie decydował się na oddanie strzału. Ostatecznie uderzył, jednak został zablokowany. Rzut rożny.

• 40. min.

Buksa otrzymał piłkę w polu karnym, ale zbyt długo zwlekał ze strzałem i stracił piłkę.

• 38. min.

Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Lechii, głową uderzał Buksa, ale prosto w Kuciaka, który bez trudu łapie piłkę.

• 37. min.

Dośrodkowanie było jednak fatalne. Od bramki grę wznowił Bursztyn.

• 36. min.

Tomas Podstawski dostaje żółtą kartkę za faul na Mladenoviciu. Portugalczyk przerwał korzystną akcję Lechii.

• 34. min.

Paixao zmarnował okazję Lechii. Kilka dobrych, szybkich podań na połowie Pogoni, piłka trafiła do napastnika gości, ale ten fatalnie przyjął w polu karnym.

• 31. min.

Krótkie rozegranie rzutu rożnego, podanie na skrzydło, dośrodkowanie po ziemi w pole karne, ale strzał Buksy zablokował Kozulj. Od bramki zaczął Kuciak.

• 30. min.

Zawodnicy Pogoni chcieli przyspieszyć grę, ale trzy wrzuty piłki z autu wybijali obrońcy Lechii. Ostatecznie gospodarze zaczną z rzutu rożnego.

• 28. min.

Kolejna okazja Pogoni. Jeszcze raz próbował Buksa, ale został zablokowany. Piłka znalazła się pod nogami Kozulja, ale także jego próbę blokują obrońcy Lechii.

• 26. min.

Długa piłka w kierunku Buksy. Zbyt długa, aby mógł ją przyjąć napastnik Pogoni, ostatecznie łapie ją Kuciak.

• 24. min.

David Stec ukarany żółtą kartką za faul na Flavio Paixao.

• 23. min.

Paixao ratuje Lechię! Piłka dośrodkowywana z rzutu rożnego, wspomagana przez wiatr niemal wkręciła się do bramki Kuciaka, jednak napastnik Lechii głową wybił ją nad poprzeczką.

• 22. min.

Świetna akcja Pogoni. Dośrodkowanie w pole karne, Buksa przyjął piłkę, wyrzucając się nieco w kierunku linii bocznej, a jego strzał zatrzymali obrońcy. Rzut rożny.

• 21. min.

Obydwa zespoły próbują wyprowadzać ataki, jednak ich próby są bardzo nieskuteczne.

• 19. min.

Paixao wybił piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Zawodnicy Pogoni przejęli piłkę, jednak próba długiego zagrania była zbyt silna, przez co od bramki zacznie Kuciak.

• 18. min.

Faulowany Kowalczyk niedaleko pola karnego Lechii.

• 17. min.

Jeszcze jeden strzał na bramkę Pogoni. Piłka przeleciała jednak kilkadziesiąt centymetrów obok bramki Bursztyna po uderzeniu Łukasika.

• 15. min.

Bursztyn niepewnie interweniuje, dzięki czemu strzelać mógł Lipski. Uderzył jednak wysoko nad poprzeczką.

• 14. min.

To powinno być 1:0 dla Lechii! Nalepa otrzymał piłkę na 5. metrze od bramki, ale trafił w obrońcę Pogoni. Przy drugiej piłce, chciał uderzyć piętką, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

• 13. min.

Bartkowski fauluje Haraslina. Dobra okazja na dośrodkowanie w pole karne.

• 10. min.

Faulowany w polu karnym obrońca Pogoni.

• 9. min.

Kolejna dobra akcja. Dośrodkowanie Łukasika wybite przez obrońców, za to poprawkę z prawej strony w ostatniej chwili wybija Walukiewicz. Rzut rożny.

• 6. min.

Ależ akcja Lechii! Łukasik doskonale podał do Michalaka, ten zapędził się z piłką i z ostrego kąta trafił w słupek, dobijał Paixao, ale strzelił prosto w Bursztyna.

• 4. min.

Pogoń spokojnie rozgrywa piłkę w środku pola.

• 2. min.

Piłka spadła na głowę Buksy, ale po jego strzale poleciała wysoko nad poprzeczką.

• 2. min.

Stec wbiegał z piłką w pole karne, ale został zablokowany. Rzut rożny dla Pogoni.

• PILNE

1. min.

Gramy! Rozpoczęła Pogoń.

• Zespoły wychodzą właśnie na boisko.

• Początek spotkania o godz. 18:00.

• A tak prezentuje się skład Lechii Gdańsk:

• Wyjściowy skład Pogoni Szczecin:

• Goście walczą o przełamanie, po dwóch porażkach w dwóch ostatnich meczach: z Cracovią 2:4 i Piastem Gliwice 0:2.

• Dzień dobry! Zapraszamy na relację z meczu, w którym Pogoń Szczecin podejmie na własnym stadionie wicelidera tabeli, Lechię Gdańsk.

4
Bramki: Walukiewicz (52.), Kozulj (81., 83.) Kartki: Stec, Podstawski, Drygas - żółte Skład: Bursztyn - Bartkowski, Walukiewicz, Malec, Matynia - Podstawski (77. Hostikka), Drygas, Stec (46. Majewski), Kozulj - Kowalczyk, Buksa (46. Benyamina)
Bramki: Sobiech (71. - karny, 89.), Michalak (73.), Lipski (84.) Kartki: Mladenović - żółta Skład: Kuciak - Mladenović, Augustyn, Nalepa, Fila - Lipski, Łukasik, Kubicki - Haraslin (68. Żukowski), Paixao (56. Sobiech), Michalak (86. Vitoria)