Piast Gliwice pokonał Zagłębie Lubin, mimo że większość meczu grał w '10' [ZAPIS RELACJI]

1 : 0
Terminarz

• wtorek, 23 kwietnia 2019
  • 90. min. + 5

Koniec! Piast wygrał 1:0 z Zagłębiem, mimo że od 19 minuty grał w "10". Gospodarze umacniają się na 3. miejscu w tabeli, a Zagłębie pozostaje na szóstej pozycji

4 minuty doliczone

Ostatnie minuty. Zagłebie robi co może, by doprowadzić do remisu, ale brakuje dokładności

• 84. min.

Zagłębie będzie bardzo żałować, jeśli mimo przewagi zawodnik od 23 minuty, nie wywiezie z Gliwic nawet punktu. Wiele na to wskazuje, bo Piast mądrze się broni

• 80. min.

Niewiele dzieje się na boisku od paru minut. Zagłębie nie potrafi udowodnić swojej przewagi. Piast czeka na ostatni gwizdek sędziego

• 70. min.

Piast utrzymuje skromne prowadzenie. Zagłębie gra za mało nieprzewidywalnie, by zagrozić gospodarzom

• 60. min.

7-5 w strzałach dla Zagłębia, ale wciąż brakuje błysku gościom. Piast mądrze się broni

• 57. min.

Dobry strzał Pawłowskiego, ale broni bramkarz gospodarzy. Pawłowski najlepszy w ekipie gości dziś

• 50. min.

Brakuje gościom dokładności. Albo niecelne podania, albo bardzo niecelne strzały

• 47. min.

Zagłębie próbuje zbudować groźną akcję, ale na razie to sie nie udaje

Wracamy do gry

• 45. min. + 3

Koniec 1. połowy. Piast prowadzi 1:0 z Zagłębiem Lubin. Gospodarze grają jednak w "10" od 23. minuty

• 45. min. + 1

Sędzia doliczył 3 minuty

• 44. min.

Dużo gry w środku pola, co pasuje Piastowi. Zagłębie nie wykorzystuje gry w przewadze

• 37. min.

Zagłębie niby ma więcej podań, prowadzi grę, ale nie przekłada się na sytuacje

• 36. min.

Piękny drybling Valencii, ale Parzyszek stracił piłkę

• 34. min.

Akcja Parzyszek - Jodłowiec. Ten ostatni strzelał, ale niecelnie. Było groźnie

• 32. min.

Ładny strzał Pawłowskiego zza pola karnego, ale niecelnie

• 30. min.

Piast gra w "10", ale jest dobrze zorganizowany

• 30. min.

Dobra akcja gości, ale Tuszyński na spalonym

• 28. min.

Goście grają odważniej, ale na razie niewiele z tego wynika. Piast dobrze się broni

• 26. min.

Zagłębie buduje atak pozycyjny

• 23. min.

A jednak! Sędzia zmienia decyzję. Czerwona kartka dla Felixa. Piast gra w "10"

• 21. min.

Felix podniósł za wysoko nogę i trafił Czerwińskiego w głowę

• 21. min.

Felix dostał żółtą kartkę za faul na Alanie Czerwińskim. Zawodnik Zagłębia schodzi. Sędzia sprawdza przy pomocy VAR, czy nie powinna być czerwona kartka

• 17. min.
  • 17. min.

Mogło być 2:0. Felix zablokowany. Piast dominuje

• 16. min.

Dośrodkowanie Jodłowca i piękny strzał z woleja Parzyszka. Piast w tym momenie ma 1 pkt mniej niż Lechia Gdańsk

• 15. min.

Bramkę zdobył Piotr Parzyszek

• 15. min.

Piast prowadzi 1:0!

• 15. min.

GOL!!!

• 12. min.

Zagłębie na razie gra niedokładnie i nie może przez to stworzyć sytuacji

• 9. min.

Felix z powietrza obok bramki. Piast znów był blisko strzelenia gola

• 8. min.

Udany pressing Piasta. Po tym była ładna akcja gospodarzy, Parzyszek strzelał, ale jego uderzenie zablokowane

• 6. min.

Zagłębie wygrało ostatnie 3 mecze wyjazdowe. Dziś na razie gra spokojnie

• 4. min.

Szansa Parzyszka, ale nie ma gola

• 3. min.

Dużo walki w środku pola

• Zaczynamy!

• W sierpniu zeszłego roku Piast wygrał u siebie z Zagłębiem 2:1. W grudniu w Lubinie było 2:2

• Piast Gliwice rewelacją sezonu. Trener Waldemar Fornalik niedoceniany?

Piast Gliwice rewelacją sezonu. Trener Waldemar Fornalik niedoceniany?

Rok temu Piast Gliwice bił się o utrzymanie. Teraz po fazie zasadniczej jest na podium Ekstraklasy. Drużyna Waldemara Fornalika jest największą niespodzianką tego sezonu. - Piast może włączyć się jeszcze do walki o mistrzostwo. W rundzie finałowej gliwiczan stać na zwycięstwa, nawet z tymi najmocniejszymi jak Legia Warszawa i Lechia Gdańsk - przekonuje Marcin Baszczyński, komentator Canal +.

• Rusza druga seria gier w grupie mistrzowskiej Ekstraklasy. Piast jest obecnie 3., ma 56 pkt. Zagłębie jes na 6. miejscu, ma 47 pkt

• Dzień dobry! Zapraszamy na relację z meczu Piast Gliwice - Zagłębie Lubin. Początek spotkania o 18:00.

0
Bramka: Parzyszek (15,) Czerwona kartka: Felix (21.) Skład: Plach - Kirkeskov, J. Czerwiński, Konczkowski, Sedlar - Mokwa, Dziczek, Jodłowiec, Valencia (86. Papadopulos) - Félix, Parzyszek (67. Sokołowski)
Skład: Forenc - Czerwiński(26. Tosik), Guldan, Oko, Balić - Slisz, Starzyński, Jagiełło (82. Dąbrowski), Pawłowski - Bohar (71. Mares), Tuszyński