Lechia Gdańsk - Piast Gliwice. Lechia Gdańsk znokautowana dwoma golami! [ZAPIS RELACJI]

Terminarz

• sobota, 20 kwietnia 2019
  • Dziękujemy już za relację!

• Lechia Gdańsk znokautowana dwoma golami! Legia Warszawa może zostać nowym liderem

Lechia Gdańsk od porażki rozpoczęła zmagania w grupie mistrzowskiej ekstraklasy. W 31. kolejce na własnym stadionie przegrała z Piastem Gliwice 0:2, po bramkach Piotra Parzyszka i Jorge Felixa. Ten wynik oznacza, że jeszcze w sobotę gdańszczanie mogą stracić pozycję lidera tabeli na rzecz Legii Warszawa.

• PILNE

90+5. min.

Koniec meczu! Piast wygrał 2:0 z Lechią, po bramkach Piotra Parzyszka i Jorge Felixa.

• 90+4. min.

GOL W OSTATNIEJ AKCJI MECZU! Znakomite dośrodkowanie Tomasza Jodłowca, Jorge Felix znalazł się w sytuacji "sam na sam" z Dusanem Kuciakiem i strzałem pod poprzeczkę podwyższył prowadzenie!

• 90+3. min.

Próbują jeszcze piłkarze Lechii stworzyć dobrą okazję, jednak ich ataki są bardzo nieporadne.

Cztery minuty doliczył Szymon Marciniak do drugiej połowy tego spotkania.

• 85. min.

Żółtą kartką ukarany został Tomasz Mokwa.

• 83. min.

Jeszcze jedna zmiana w Piaście. Tomasz Jodłowiec zmienił Joela Valencię.

• 80. min.

Dwie zmiany w drużynie Piotra Stokowca. Mateusz Żukowski zmienił Artura Sobiecha, a Karol Fila wszedł w miejsce Filipa Mladenovicia.

• 79. min.

I jeszcze jedna świetna okazja Lechii! Michalak minął na prawym skrzydle dwóch obrońców Piasta, dośrodkował idealnie na głowę Paixao, ale piłka po jego strzale o centymetry minęła bramkę Placha.

• 78. min.

Rzut wolny dla Lechii. Dośrodkowanie w pole karne Piasta, ale pewnie wybija piłkę Plach.

• 77. min.

Druga zmiana w zespole Waldemara Fornalika. Marcin Konczkowski został zmieniony przez Mateusza Maka.

• 76. min.

Sprzed pola karnego z powietrza uderzał Paixao, ale jego strzał także został zablokowany. Dobry moment w wykonaniu piłkarzy Lechii.

• 75. min.

To musiała być bramka dla Lechii! Na 6. metrze piłka spadła pod nogi Mladenovicia, ten oddał strzał, ale w ostatniej chwili zablokował go rzucający się w tor lotu piłki jeden z obrońców.

• 73. min.

Pierwsze zmiany w tym spotkaniu. Po stronie gdańszczan, Konrad Michalak zmienił Lukasa Haraslina. W Piaście w miejsce Piotra Parzyszka wszedł Michal Papadopulos.

• 71. min.

Sporo walki w narożniku boiska, ale sędziowie nie widzieli faulu na Haraslinie. Dośrodkowanie w pole karne Piasta kończy się pewnym złapaniem piłki przez Placha.

• 69. min.

Jeszcze jedna szansa Piasta, ale Felix stracił piłkę w polu karnym przed oddaniem strzału.

• 67. min.

Rzut rożny dla Piasta, ale Kuciak bez trudu wypiąstkował piłkę.

• 65. min.
  • 65. min.

Z rzutu rożnego ponownie mogła wyjść kontra Piasta, jednak zbyt długa piłka i całą akcję zatrzymał Kuciak.

• 64. min.

Strzał Mladenovicia zablokowany. Będzie rzut rożny.

• 63. min.

Dośrodkowanie w pole karne Piasta, wybite przez obrońców. Do piłki dopadł Makowski, który został sfaulowany przed polem karnym.

• 60. min.

Dziczek uderzał na bramkę, ale trafił jedynie w Nalepę. Piłkę przejęli piłkarze Lechii.

• 59. min.

I jeszcze raz rzut rożny Lechii oznacza kontrę Piasta. Tym razem jednak przerwał ją Kuciak, aby obrońcy zespołu gospodarzy mogli wrócić na własną połowę.

• 58. min.

Ależ okazja Lechii! Znakomitą piłkę przed polem karnym otrzymał Lipski, jednak za długo zbierał się do strzału i jego próba została zablokowana. Rzut rożny.

• 56. min.

Bez trudu jednak wybili piłkarze Piasta, którzy wychodzą z kontrą. Znaleźli się w sytuacji 2 na 2, wbiegli w pole karne, jednak fatalne podanie do Felixa, który mógł wyjść na pozycję sam na sam z Kuciakiem, zakończyło całą akcję.

• 56. min.

Faulowany Mladenović niedaleko pola karnego. To będzie dobra okazja dla Lechii na wyrównanie.

• 55. min.

Obydwa zespoły wróciły do spokojnego budowania ataków na własnej połowie. Ich próby nie przynoszą jednak okazji do oddania strzału.

• 52. min.

Rzut rożny dla Piasta, ale Kuciak pewnie broni strzał głową.

• 49. min.

Sporo walki w środku pola, ale żadna ze stron nie potrafi stworzyć groźnej sytuacji pod bramką rywala.

• 48. min.

Próba strzału Dziczka zablokowana. Kuciak rozpoczął długim wykopem, ale żaden z jego partnerów nie był w stanie dopaść do piłki. Na szczęście błąd popełnili obrońcy Piasta i od autu wznowili gospodarze.

• 47. min.

Prosty błąd piłkarzy Lechii przy rozegraniu piłki, próba dośrodkowania w ich pole karne zablokowana, ale Kuciak nie opanował piłki. Rzut rożny.

• PILNE

46. min.

Wracamy do gry!

• 1:10 - tak wygląda statystyka strzałów na bramkę po pierwszej połowie. Na niekorzyść Lechii.

• PILNE

45+2. min.

Koniec pierwszej połowy! Piast prowadzi w Gdańsku z Lechią 1:0.

• 45+1. min.

Dośrodkowanie w pole karne Lechii, ale nie było piłkarzy Piasta w polu karnym i bez trudu Kuciak złapał piłkę.

• 45. min.

Szymon Marciniak doliczył 2 minuty do pierwszej połowy.

• 44. min.

Chwilę wcześniej Jarosław Kubicki faulował Dziczka w środku pola, sędzia zastosował przywilej korzyści, ale po całej akcji powrócił do zdarzenia i pokazał drugą żółtą kartkę zawodnikowi Lechii. Gospodarze od 44. minuty będą zatem grać w osłabieniu.

• 43. min.

Ależ kontra Piasta! W sytuacji trzy na trzy, do strzału doszedł Sedlar, ale nie zdobył gola.

• 42. min.

Większego zagrożenia jednak nie było, bo piłkarze Lechii wybili piłkę. Strzelać próbował jeszcze Konczkowski, ale zrobił to bardzo niecelnie.

• 41. min.

Spore zamieszanie po dośrodkowaniu, ale ostatecznie Augustyn wybił piłkę. Jeszcze jeden raz piłkarze Piasta wznowią z narożnika boiska.

• 40. min.

Parzyszek uderzał na bramkę Kuciaka, ale jego strzał został zablokowany. Rzut rożny.

• 37. min.

Żółtą kartką ukarany został Jarosław Kubicki za faul w środku pola.

• 37. min.

Rzut wolny dla Piasta na połowie Lechii, dośrodkowanie w pole karne, do piłki dopadł Czerwiński. Piłkarze z Gliwic sygnalizowali zagranie ręką jednego z obrońców po jego strzale, ale Szymon Marciniak go nie widział. Konsultacja z VAR-em potwierdziła tylko jego zdanie.

• 36. min.

Pojedynek główkowy wygrywa Mladenović, jednak jego strzał nie był wystarczająco groźny, więc Plach bez trudu chwycił piłkę.

• 35. min.

Szybkie rozegranie rzutu wolnego na połowie Piasta, dośrodkowanie w pole karne, ale Czerwiński wybija piłkę. Będzie rzut rożny.

• 34. min.

Rzut rożny dla Piasta, ale Szymon Marciniak widział, że jeden z obrońców był faulowany. Od rzutu wolnego zacznie Kuciak.

• 33. min.

Dośrodkowanie w pole karne Piasta, ale Plach pewnie łapie piłkę.

• 32. min.

Próba przerzutu na lewe skrzydło, ale zbyt długa. Od autu zaczęli piłkarze Piasta, ale szybko stracili piłkę. Zawodnicy Lechii od nowa budują atak na swojej połowie.

• 32. min.

Krótko rozegrany, ale przeczytali to zawodnicy z Gliwic. Nie udało się jednak odebrać piłki i od autu zacznie Lechia.

• 31. min.

Dobra akcja Lechii, ale obrońcy Piasta w ostatniej chwili wybijają piłkę na rzut rożny.

• 29. min.

Świetnie pograł Piasto po rozegraniu rzutu rożnego. Parzyszek powalczył o piłkę na linii 16. metra. Zgasił ją lewa nową i huknął prawą. Piękny płaski strzał i Piast prowadzi!

• 29. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL PARZYSZEK PIAST PROWADZI

• 27. min.

Valencia podaje do Kirkeskowa, ale niewiele z tego wyszło. Będzie tylko aut dla Piasta

• 26. min.

Sobiech zmienił getrę, która była czerwona od krwi, ale druga znowu szybko robi się czerwona. Być może bedzie potrzebne szycie

• 22. min.

Nunes zagrywa piłkę, ale robi to niecelnie.

• 22. min.

Sobiech opatrywany za linią boczną. Mocno krwawi mu kolano

• 22. min.

Kapitalne podanie Sobiecha do Flavio. Ten strzela, ale wślizgiem odbija Sedlar

• 20. min.

Hatley do Valencii, ten strzela technicznie. Kuciak broni jednak ten lekki strzał

• 18. min.

Hatley do Parzyszka 20 metrów od bramki. Napastnik podnosi piłkę za wysoko

• 18. min.

Świetne podanie lewego obrońcy Piasta do Valencii, ten strzela z 16 metrów, ale Kuciak broni! To powinien być gol

• 15. min.

Sobiech strzela, ale niecelnie. Kirkeskow odbija dziwnie! Jakby w ręce bramkarza, ale piłka wylatuje za bramkę.

• 13. min.

Dziczek zagrywa długą piłkę do Parzyszka, ale napastnik nie opanował

• 9. min.

Świetnie urwał się Haraslin. Konczkowski dostaje żółtą kartkę

• 6. min.

Pierwszy wypad Piasta Gliwice w pole karne Lechii, ale słaby strzał i broni Kuciak

• 6. min.

Kolejna akcja Lechii Gdańsk, znowu wrzutka Haraslina, ale tym razem bardzo niecelna.

• 2. min.

Dużo lepiej rozpoczęła Lechia Gdańsk

• 2. min.

Haraslin dośrodkowuje, ale Sedlar kapitalnie wybija na rzut rożny

• Rozpoczynamy mecz!

• Piłkarze są już na murawie

• Dzień dobry!

Zapraszamy na relację z meczu Lechia - Piast. Zespół z Gdańska ma na swoim koncie 60 punktów i jest liderem tabeli. Piast Gliwice zgromadziła do tej pory 53 "oczka" i zajmuje trzecie miejsce. Ostatnie starcie tych drużyn zakończyło się zwycięstwem Lechii 2:0. Czy dziś będzie powtórka?

2
Kartki: Kubicki - czerwona (druga żółta) Skład: Kuciak - Nunes, Nalepa, Augustyn, Mladenović (80. Fila) - Makowski, Kubicki, Lipski - Paixao, Sobiech (80. Żukowski), Haraslin (74. Michalak)
Bramki Parzyszek (29.), Felix (90+5.) Kartki: Konczkowski, Mokwa - żółte Skład: Plach - Czerwiński, Kirkeskov, Konczkowski (78. Mak), Sedlar - Hateley, Mokwa, Dziczek, Valencia (83. Jodłowiec) - Felix, Parzyszek (74. Papadopulos)