Ekstraklasa. Lider podejmuje na własnym stadionie Pogoń Szczecin. [RELACJA NA ŻYWO]

• sobota, 09 lutego 2019
  • 90+3. min.

Sędzia kończy spotkanie. Lechia Gdańsk wygrywa 2:1, powiększając swoją przewagę nad Legią do 6 punktów. Stołeczna drużyna swój mecz rozegra w niedzielę.

• 90+1. min.

Rzut rożny dla Pogoni. Próbę strzału pewnie jednak broni Kuciak.

Szymon Marciniak doliczył trzy minuty do tego spotkania.

I jeszcze jedna okazja Lechii. Po dośrodkowaniu nie trafił czysto w piłkę Łukasik, ta minęła słupek bramki strzeżonej przez Załuskę.

• 89. min.

Kontra Lechii. Strzelał Konrad Michalak, ale jego strzał broni Załuska, próba dobitki została już zablokowana przez obrońców.

• 87. min.

Kolejne dośrodkowanie wybite przez obrońców Lechii. Pogoń próbuje, ale nie potrafi znaleźć odpowiedniej drogi, aby doprowadzić do wyrównania.

• 86. min.

Kolejne zmiany. Po stronie Pogoni Podstawskiego zmienił Kozulj, a w Lechii Nunes pojawił się w miejsce Fili.

• 85. min.

Kolejny błąd bramkarza Pogoni. Prostopadłe podanie Konrada Michalaka do Sobiecha, do piłki dopada Załuska, ale wypuszcza ją z rąk. Na szczęście dla niego - bez konsekwencji.

• 82. min.

Długa piłka w stronę napastników Lechii, do piłki wybiega Załuska i się z nią mija, na szczęście sytuację wyjaśniają obrońcy Pogoni. Następny strzał mija słupek bramki.

• 80. min.

Zmiana w Pogoni. Zszedł Majewski, zastąpił go Michał Żyro.

• 79. min.

Nieudane rozegranie rzutu rożnego. Z kontrą wychodziła Lechia, tempo akcji spadło, gdy wydawało się, że nic z niej będzie, pogubili się obrońcy Pogoni, jest rzut rożny.

• 78. min.

Okazja dla Pogoni! Dośrodkowanie w pole karne Lechii, ale strzał Buksy zablokowany. Rzut rożny.

• 74. min.

Boisko opuścił Delew, w jego miejsce wszedł Kowalczyk.

• 74. min.

Gol dla Lechii! Rzut wolny ze skraju pola karnego, dośrodkowanie, Paixao wyprzedza Załuskę i zdobywa bramkę!

• 69. min.

Obydwa zespoły próbują budować ataki, jednak ich akcje nie są w stanie zagrozić bramkom Załuski i Kuciaka.

• 67. min.

Ależ szansa Pogoni! Dobre dośrodkowanie z lewej strony, do piłki dochodzi Buksa, ale jego strzał głową mija słupek bramki Kuciaka.

• 66. min.

Ostry atak Makowskiego. Sędzia postanowił pokazać mu żółtą kartkę.

• 66. min.

Dośrodkowanie Mladenovicia dochodzi do jego partnerów, jednak strzał nie był udany i piłkę przejął Załuska.

• 64. min.

W odpowiedzi Pogoń. Dobra piłka do Deleva, przyjął piłkę na 10. metrze od bramki, ale nieczysto uderzył i bez problemu futbolówkę złapał Kuciak.

• 63. min.

Kolejna akcja Lechii, ale po próbie dośrodkowania Mladenovicia piłkę przejęli goście.