Ekstraklasa. Mecz w Płocku rozczarował. Wisła z Lechem na remis [ZAPIS RELACJI]

0 : 0
Terminarz

• sobota, 05 maja 2018
  • Wisła Płock zremisowała z Lechem Poznań. "Kolejorz" zmarnował szansę powrotu na pierwsze miejsce w tabeli. Poznaniacy tracą punkt do Legii, która jutro gra na wyjeździe z Jagiellonią.

• 90. min. + 6

Koniec meczu!

• 90. min. + 5

Kolejne dobre podanie Kante, ale tym razem do piłki nie zdążył Varela.

• 90. min. + 4

Dośrodkowanie Jevticia, ogromne zamieszanie w polu karnym, piłkę łapie Dahne!

• 90. min. + 3

Błąd Recy. Polak ratował się przewinieniem. Rzut wolny dla Lecha. Dobra szansa na dośrodkowanie.

• 90. min. + 2

Bardzo zły strzał Jevticia. Za wysoko, niecelnie.

• 90. min. + 1

Rasak za Furmana.

Sześć minut doliczonych.

• 89. min.

Jak to możliwe, że Wisła nie prowadzi?! Podawał Kante, sam na sam z Putnockym był Łukowski, ale nie potrafił strzelić gola!

• 87. min.

Lech mocno naciska, ale bez konkretów. Wisła ogranicza się do wybijania piłek.

• 84. min.

Dośrodkowanie Jevticia, głową strzelał Gajos, spokojnie interweniował Dahne.

• 83. min.

Kartka dla Makuszewskiego za dyskusje z arbitrem.

• 82. min.

Prostopadłe podanie Vareli do Recy, ale Polak nie był w stanie opanować piłki.

• 80. min.

Zmiana w Lechu. Schodzi Gytkjaer, wchodzi Chobłenko. Zmiana też w Wiśle. Schodzi Michalak, wchodzi Łukowski.

• 78. min.

I już Jevtić mógł mieć asystę. Lechita dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego, z bramki niepewnie wyszedł Dahne, ale źle głową uderzył Gytkjaer.

• 77. min.

Darko Jevtić w miejsce Radosława Majewskiego.

• 76. min.

Kartka dla Dźwigały za faul na Makuszewskim.

• 75. min.

Ładne dośrodkowanie Makuszewskiego i niecelny strzał głową Gytkjaera.

• 72. min.

Kapitalny strzał Macieja Gajosa zatrzymał się na poprzeczce bramki Dahne. Ale nawet gdyby padła bramka, to sędzia by jej nie uznał, bo zgrywający piłkę Gytkjaer zagrał ręką.

• 70. min.

Maciej Makuszewski w miejsce Mario Situma.

• 67. min.

Pierwsza zmiana w tym meczu. Jose Kante zmienia Kamila Bilińskiego.

• 66. min.

:)

• 64. min.

Niecelny strzał Jóźwiaka z dystansu.

• 62. min.

Znakomita akcja Wisły! Kilka podań między Recą i kolegami, piłka trafiła na prawe skrzydło do Michalaka, który mógł, a nawet powinien jednak dogrywać dokładniej wzdłuż bramki.

• 60. min.

Na trybunach pokaz pirotechniczny. Na podobne fajerwerki od ponad godziny czekamy też na boisku...

• 59. min.

Zderzenie Jóźwiaka z Dźwigałą. Wiślak i lechita leżą na boisku, żaden z ich kolegów nie wybił piłki. W końcu zrobił to Dahne, a piłkarze obu drużyn mają do siebie wzajemne pretensje.

• 56. min.

Niezła akcja Michalaka, dośrodkowanie w pole karne, ale piłki nie sięgnął Biliński. Strzału próbował jeszcze Stilić, ale... nie trafił w piłkę i zagrał ręką.

• 53. min.

Przebudził się Lech. Prostopadle, lecz troszkę za mocno podawał Situm, do piłki dopadł Gytkjaer, wycofał ją do Jóźwiaka, który dośrodkował niedokładnie.

• 50. min.

Bardzo spokojne pierwsze minuty spotkania. Wisła trzyma jednak Lecha na dystans, w sporej odległości od własnego pola karnego.

Początek drugiej połowy. Bez zmian w obu drużynach.

• 45. min. + 3

Przerwa. Na razie bez goli w Płocku.

• 45. min. + 2

Rzut wolny dla Lecha. Dośrodkowanie Majewskiego w pole karne, dobrze piąstkuje Dahne.

• 45. min.

Akcja Wisły, strata, kontra Lecha. Stilić musiał faulować uciekającego mu Jóźwiaka. Żółta kartka.

• 42. min.

Coraz bardziej o czerwoną kartkę "prosi się" Majewski. Lechita ma już na koncie żółtą kartkę, po niej sędzia już raz zwracał mu uwagę po faulu, a teraz Majewski ponownie przewinił. Tym razem uderzył łokciem w twarz Furmana! Arbiter jednak uznał, że nie było w tym przewinieniu celowości.

• 40. min.

Kolejna szansa dla Lecha. Z pola karnego uderzał Jóźwiak, jednak strzelił obok bramki Dahne.

• 38. min.

Po wyraźnym okresie przewagi Lecha, wiślacy uspokajają grę, starają się przejąć inicjatywę, grać w ataku pozycyjnym.

• 36. min.

Ciekawostka ;-)

• 33. min.

Dobre dośrodkowanie Stilicia z rzutu rożnego, jednak piłki nie był w stanie opanować Dźwigała i strata Wisły.

• 30. min.

I znowu świetnie broni Dahne! Tym razem Niemiec znakomicie odbił strzał głową Gytkjaera!

• 30. min.

Najlepsza szansa dla Lecha! Prostopadle podawał Jóźwiak, w doskonałej sytuacji znalazł się Situm, który chciał podciąć piłkę nad bramkarzem, jednak Dahne ostatecznie bardzo dobrze interweniował.

• 25. min.

Spokojniejszy fragment spotkania, bez szans bramkowych. Na razie jednak lepszym zespołem jest Lech.

• 21. min.

Żółta kartka dla Dominika Furmana.

• 17. min.

Szansa dla Wisły Płock. Z rzutu wolnego dośrodkował Stilić, Stefańczyk był jednak na spalonym.

• 15. min.

Kartka dla Radosława Majewskiego za faul na Dominiku Furmanie. Pomocnik Lecha nie zagra w następnej kolejce, kiedy poznaniacy zmierzą się u siebie z Jagiellonią

• 12. min.

Na szczęście nic poważnego się nie stało, gramy dalej.

• 10. min.

Bardzo ładna akcja Wisły. Z prawej strony dośrodkowywał Michalak, a piłki nie sięgnął Biliński, który jeszcze przypadkowo kopnął Varelę. Ten leży i cierpi.

• 8. min.

Sędzia dostał informację na słuchawce, że nie ma mowy o jedenastce. Gramy dalej!

• 7. min.

Przerwa w grze. VAR. Możemy mieć rzut karny dla Lecha.

• 3. min.

Ładna akcja Lecha. W pole karne prostopadle podał Majewski, z lewej strony dośrodkował Situm, ale Jóźwiaka uprzedził Reca. Agresywny początek poznaniaków.

• 1. min.

Gramy!

• Skład Lecha: Putnocky - Gumny, Dilvaer, Janicki, Kostewycz - Trałka, Majewski, Gajos - Situm, Gytkjaer, Jóźwiak.

• Skład Wisły: Dahne - Stefańczyk, Uryga, Dźwigała, Reca - Szymański, Furman - Michalak, Stilić, Varela - Biliński.

• Wygrana da Lechowi prowadzenie w tabeli na co najmniej dobę. Jutro o godz. 18 w Białymstoku Jagiellonia podejmie Legię.