1 : 3
Terminarz

• niedziela, 11 marca 2018
  • 90. min. + 4

Koniec spotkania! Lechia przegrała 1-3 z Legią, która zrównała się liczbą punktów - po 51 - z prowadzącą Jagiellonią Białystok.

Ekstraklasa. Legia pewnie wygrywa z Gdańsku i zrównuje się z liderem

Legia Warszawa pewnie pokonała Lechię Gdańsk 3:0, a Piotr Stokowiec od przegranej rozpoczął swoją przygodę z gdańską drużyną. Legia wykorzystała również dotkliwą porażkę Jagielonii z Lechem i zrównała się punktami z liderem.

• 90. min. + 1

Trzy minuty doliczone. Kuświk był bardzo bliski strzelenia gola. Brian Iloski po chwili zmienił Marko Vesovicia, a żółtą kartkę otrzymał jeszcze Simeon Sławczew.

Remy uderza z dystansu, ale piłka wylądowała w rękach Kuciaka.

• 89. min.

Kolejny rzut rożny dla Legii, ale goście nie oddali nawet strzału.

• 85. min.

Żółta kartka dla Wojtkowiaka.

• 83. min.

Kuciak dobrze interweniuje po strzale Niezgody. Ten otrzymał świetne podanie od Pasquato, który chwilę wcześniej otrzymał żółtą kartkę.

• 78. min.

Mladenović zmienia Stolarskiego.

• 77. min.

Cristian Pasquato pojawia się na boisku po raz pierwszy w rundzie wiosennej. Zmienia Krzysztofa Mączyńskiego.

• 74. min.

Paixao faulował Remy'ego w pojedynku powietrznym.

• 71. min.

Nunes zatrzymał kontrę Legii.

• 69. min.

Żółta kartka dla Mauricio za faul.

• 66. min.

Wrzutka Stolarskiego, zgranie Kuświka na linię pola karnego i ładny gol Sławczewa. 1-3, jest jeszcze nadzieja dla Lechii.

• 66. min.

GOL DLA LECHII!

• 61. min.

Faul Pazdana i żółta kartka.

• 60. min.

Debiut Mauricio, zmienia Miroslava Radovicia. Legia liczy teraz na kontry.

• 55. min.

Zmiany w Lechii. Patryk Lipski i Grzegorz Kuświk zmienili Milosa Krasicia i Flavio Paixao.

• 52. min.

Kontra Legii, uderzenie Kucharczyka obronił Kuciak, ale dobitka po paru chwilach okazała się skuteczniejsza. Sędzia korzysta jeszcze z VAR-u, ale nie zmienił swojej decyzji.

• 51. min.

KUCHARCZYK! 3-0!

• 48. min.

Radović dośrodkował w pole karne, źle ustawiony Kuciak i Remy wpakował piłkę głową do pustej bramki.

• 48. min.

Fenomenalna interwencja Kuciaka po strzale Kucharczyka, a po chwili... 2-0 DLA LEGII!

Zaczynamy drugą połowę. Oby była ciekawsza od pierwszej, która nie zachwyciła.

• 45. min. + 1

Ależ blisko gola dla Lechii w ostatniej akcji w pierwszej połowie. Flavio Paixao uderzył głową, a piłka przeleciała tuż obok słupka bramki Malarza. Przerwa!

• 43. min.

Lechia naciera w ostatnich minutach, ale brakuje strzałów na bramkę Malarza.

• 41. min.

Pazdan dał się ograć Stolarskiemu, ale podanie piłkarza Lechii ostatecznie zostało zablokowane.

• 39. min.

W strzałach Legia prowadzi 5-4. W celnych jest 2-2.

• 38. min.

Dobre wyjście Kuciaka przed pole karne, ale jak się okazało, Niezgoda i tak był na spalonym.

• 32. min.

Remy zablokował strzał Sławczewa.

• 29. min.

Dobra interwencja Malarza po uderzeniu głową Chrzanowskiego. Obrona Legii zaskoczona.

• 28. min.

Dośrodkowanie Peskzi z rzutu wolnego i... Lechia zyskała kolejny rzut wolny. Vesović zagrywał ręką tuż przed "szesnastką" blokując dośrodkowanie Wojtkowiaka.

• 24. min.

11. bramka Niezgody w tym sezonie. Dostał prostopadłe podanie w pole karne od Vesovicia i pokonał Kuciaka. Szybki atak Legii przyniósł efekt.

• 24. min.

GOL DLA LEGII!

• 19. min.

Niecelne uderzenie Niezgody. Legia się rozkręciła w ostatnich minutach.

• 16. min.

Co tam się działo w polu karnym Lechii! Radović trafił w poprzeczkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i przy okazji mógł być faulowany, choć sędzia niczego nie odgwizdał. Po chwili uderzał jeszcze piłkarz Legii, ale kilku jego kolegów znalazło się na spalonym. Zresztą, Pazdan i tak fatalnie przestrzelił.

• 15. min.

Kolejna dobra interwencja Kuciaka. Tym razem odbił piłkę po tzw. "centrostrzale" Szymańskiego.

• 12. min.

Cafu mocno uderza z woleja, ale świetna interwencja Kuciaka.

• 9. min.

Dobra interwencja Malarza. Ale jak na razie bez dobrych okazji z obu stron.

• 6. min.

Peszko zatrzymał Kucharczyka na skrzydle.

• 4. min.

Spokojny początek meczu, nie dzieje się za wiele.

• 1. min.

Zaczynamy.

• Skład Legii: Malarz - Vesović, Remy, Pazdan, Hlousek - Mączyński, Radović, Cafu - Szymański, Niezgoda, Kucharczyk

• Skład Lechii: Kuciak - Wojtkowiak, Nunes, Chrzanowski - Stolarski, Łukasik, Sławczew, Peszko - Krasić - Paixao, Paixao

• Za to Legia ma 48 pkt i jeśli wygra, zrówna się liczbą punktów z Jagiellonią Białystok - która przegrała 1-5 z Lechem Poznań.

• W Lechii w roli nowego trenera debiutuje Piotr Stokowiec. Gospodarze mieli grać o puchary, ale zamiast tego zajmują 13. miejsce z 2 pkt przewagi nad strefą spadkową.

• Dzień dobry! Zapraszamy na relację z meczu Lechia Gdańsk - Legia Warszawa. Początek o 18.00.

3
Bramki: Sławczew (66.) Kartki: Chrzanowski, Wojtkowiak, Sławczew - żółta Skład: Kuciak - Wojtkowiak, Nunes, Chrzanowski - Stolarski (78. Mladenović), Łukasik, Sławczew, Peszko - Krasić (55. Lipski) - M.Paixao, F.Paixao (55. Kuświk)
Bramki: Niezgoda (24.), Remy (48.), Kucharczyk (51.) Kartki: Pazdan, Mauricio, Pasquato - żółta Skład: Malarz - Vesović (90. Iloski), Remy, Pazdan, Hlousek - Mączyński (77. Pasquato), Radović (60. Mauricio), Cafu - Szymański, Niezgoda, Kucharczyk