Ekstraklasa. Jagiellonia przegrała z Zagłębiem [ZAPIS RELACJI]

1 : 2
Terminarz

• niedziela, 23 października 2016
  • 90. min. + 3

Nawet Kelemen pobiegł w pole karne Zagłębia przy rzucie rożnym, ale napór Jagiellonii nie przyniósł efektu. Gospodarze przegrali z Zagłębiem 1-2. Gole strzelali Jacek Góralski (na 1-0) oraz Martin Nespor i Arkadiusz Woźniak w drugiej połowie. Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy na kolejne.

• 90. min. + 1

Piłkarze Zagłębia ograniczają się do wybijania piłki jak najdalej od własnego pola karnego.

• 86. min.

Zagłębie skupia się już tylko na obronie, Jagiellonia natomiast wali głową w mur.

• 83. min.

W końcu groźna okazja Jagiellonii, ale Romańczuk uderzył głową tuż ponad bramką.

• 78. min.

Taras Romańczuk zmienił Jacka Góralskiego, a w Zagłębie Michal Papadopoulos wszedł za Martina Nespora.

• 76. min.

Przemysław Mystkowski zmienił Rafała Grzyba.

• 70. min.

Adrian Rakowski zmienił Filipa Jagiełłę.

• 69. min.

Góralski spróbował bardzo mocnego uderzenia z ogromnego dystansu. I wypadło to zaskakująco efektownie. Nadal jednak, ciut nad poprzeczką.

• 62. min.

Przez moment zrobiło się gorąco, ale sędziemu udało się opanować wściekających się na siebie wzajemnie piłkarzy.

• 56. min.

Vassiljev z dystansu. Obok słupka, chyba niezbyt groźnie.

• 52. min.

No i sytuacja zmieniła się drastycznie i błyskawicznie. Źle wybita piłka zmierzała wprost na nogę Woźniaka który długo się nie zastanawiał. A że piłka naszła mu idealnie, mamy znakomitego gola z dystansu.

• GOOOOOOL

52. min.

1:2! Woźniak!

• 50. min.

Jach stracił piłkę, sytuacja sam na sam z bramkarzem i... uciekający Cernych prosto w bramkarza!

• 49. min.

Piłka odbita głową w polu karnym, potem Jach mądrze podaje wzdłuż bramki, obrońcy spóźnieni i Nespor trafia do pustej bramki z metra.

• GOOOOOOL

49. min.

1:1! Nespor!

• 45. min.

Przerwa.

• 43. min.

W tej połowie wynik już się pewnie nie zmieni.

• 38. min.

Obrona gospodarzy spóźniona, Nespor dostaje piłkę i bardzo mocno uderza, ale Kelemen ratuje sytuację.

• 35. min.

Vassiljev dośrodkował z rzutu rożnego, Góralski dostał piłkę idealnie na głowę.

• GOOOOOOL

35. min.

1:0! Góralski!

• 29. min.

Nespor dostał fantastyczne podanie w pole karne od Janoszki, ale uderzył prosto w Kelemena w sytuacji sam na sam!

• 23. min.

Tym razem "odważne" dośrodkowanie w pole karne gospodarzy. Tak jak można było przypuszczać, żaden z lubinian futbolówki nie dotknął.

• 19. min.

Cernych przepycha się w polu karnym, ale do bramki się nie dopchał. Główką, w rękawice bramkarza. Nadal dużo się dzieje, głównie pod bramką gości. Ale potrafią się zrewanżować.

• 13. min.

Kolejna próba białostoczan. Nadal nic.

• 11. min.

Początek był niesamowicie dynamiczny, ale teraz gra się odrobinę uspokoiła. Miejmy nadzieję, że nie na długo.

• 6. min.

Jagiellonia już się ogarnęła. Dwie bardzo groźne akcje w ciągu minuty, ale za pierwszym razem technicznie uderzona piłka minęła spojenie i tak zaskakująco niewielkim łukiem, za drugim razem skończyło się na kornerze.

• 2. min.

Ale goście zaczęli! Po kilkunastu sekundach byli już w polu karnym białostoczan, świetny przerzut, strzał przyblokowany, rykoszet i... wybicie.

• 1. min.

Zaczęli.

• Sześć spotkań bez porażki - tak dobrą passą w ekstraklasie może pochwalić się Jagiellonia. Mimo dobrej serii białostoczanie nie są już jednak liderem. Ich niedzielny rywal zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Zapowiada się niezły hit!

2
Bramki: Góralski (35.) Kartki: Góralski - żółta Skład: Kelemen - Grzyb (76. Mystkowski), Runje, Guti, Tomasik - Frankowski, Góralski (78. Romanczuk), Szymański, Świderski (55. Górski) - Vassiljev - Cernych
Bramki: Nespor (49.), Woźniak (52.) Kartki: Janus, Jagiełło, Dziwniel - żółta Skład: Polacek - Todorovski, Guldan, Jach, Dziwniel - Janus, Jagiełło (70. Rakowski), Piątek, Janoszka (85. Madera) - Nespor (77. Papadopulos), Woźniak