Ekstraklasa. Zagłębie wygrało z Termaliką, a Górnik Łęczna zremisował z Cracovią - To jest Twój LIVE! [ZAPIS RELACJI]

• niedziela, 31 lipca 2016
  • 90. min. + 6

Śpiączka znalazł się w sytuacji sam na sam z Sandomierskim, ale przegrał wyścig z bramkarzem. Sandomierski uratował swój zespół z opresji

• KONIEC MECZU

Podsumowanie

Zagłębie pewnie wygrało i tym samym wyrównało najdłuższą serię zwycięstw w lidze od 2014 roku! Wcześniej to Legia miała passe ośmiu wygranych z rzędu. Ozdobą spotkania była bramka Filipa Starzyńskiego.

• 81. min.

Schodzi Piotr Grzelczak, a na boisku pojawia się Grzegorz Piesio. Chwilę później Górnik miał rzut rożny, ale nie zagrozili bramce gości. Sandomierski rozpocznie grę od bramki

• 79. min.

Zagłębie miało dwie dogodne okazje, ale obie zmarnował Krzysztof Piątek. Najpierw niepotrzebnie wdał się w drybling z obrońcami, a potem fatalnie skiksował, gdy próbował oddać strzał z dystansu

• 74. min.

Zagłębie straciło panowanie nad spotkaniem. Termalica coraz częściej atakuje. Stefnaik zagrał kapitalną piłkę w pole karne, ale futbolówka po strzale głową Juchara trafiła tylko w boczną siatkę.

• 57. min.

Okazja Cracovii! Szczepaniak otrzymał piłkę na lewej stronie, zszedł na prawą nogę i uderzył po ziemi! Prusak się rzucił w dobry róg. Prusak leży, a piłka wciąż nie doturlała się do bramki. Wciąż się turla. A jednak nie. Zatrzymała się w kałuży.

• 54. min.

Zawodnicy wracają na boisko, ponieważ burza ustąpiła, ale deszcz wciąż pada. Pod bramką Pruska spokojnie można byłoby urządzić mini basen. .

Rozpoczynamy drugie połowy! Wszystkie cztery zespoły nie dokonały żadnych zmian personalnych.

• PRZERWA

Pierwsze połowy za nami. Górnik Łęczna w bezbarwnym meczu remisuje z Cracovią 0:0. a Zagłębie wygrywa 2:0. Termalica miała swoje okazje, ale nikt nie zdołał pokonać Polacka. A Filip Starzyński zrobił swoje. Jak ten piłkarz mógł się odbić od ligi belgijskiej. Niepojęte!

• 45. min.
  • 16. min.

Czy w takiej formie poradziły sobie w Belgi?i

Filip Starzyński w 16/17 w ekstraklasie - 40 minut gry, 1 bramka, 1 asysta.

• 7. min.

Gooool dla Zagłębia! Bardzo słaba interwencja Pilarza, który chciał złapać piłkę, ale odbiła mu się od klatki piersiowej, wyleciała za pole karne, tam zgrał je w szesnastkę jeden z piłkarzy Zagłębia. Co robili obrońcy? Futbolówkę przyjął Janus i pokonał bramkarza Termaliki strzałem z 8 metrów.

• Górnik Łęczna: Prusak - Bogusławski, Pruchnik, Szmatiuk, Leandro - Tymiński - Bonin, Drewniak, Vukobratović, Grzelczak - Pitry

Cracovia: Sandomierski - Wójcicki, Polczak, Wołąkiewicz, Deleu - Covilo, Dąbrowski - Wdowiak, Budziński, Jendrisek - Szczepaniak

• Jesteśmy winni wam jeszcze składy.

Zagłębie: Polacek - Tosik, Dąbrowski, Jach, Dziwniel - Ł.Piątek, Kubicki - Janus, Starzyński, Vlasko - Papadopulos

Termalica: Pilarz - Pleva, Osyra, Putiwcew, Fryc - Guba, Kupczak, Jovanović, Babiarz - Kędziora - Gutkovskis

• 00:00

Zaczynamy!

• Piłkarze w Lubinie już na murawie. Bardzo słaba frekwencja na trybunach.

• W Niecieczy wielkie poruszenie - jeśli drużyna dziś wygra, to może zostać liderem ekstraklasy po raz pierwszy w historii.

Mecz na szczycie ligi - zagrają beniaminkowie z poprzedniego sezonu
  • W kadrze meczowej Cracovii nie ma Bartosza Kapustki, który negocjuje przejście do mistrza Anglii, Leicester.

Cracovia. Claudio Ranieri potwierdza: Bartosz Kapustka blisko Leicester

W rozmowie z TVP pomocnik Cracovii potwierdza, że mistrz Anglii jest najbardziej zdeterminowany, by go pozyskać.

• O 15:30 rozpoczną się dwa mecze ekstraklasy. W pierwszym zmierzą się dwa zespoły, które wygrały dwa pierwsze spotkania sezonu - Zagłębie Lubin oraz Termalica. W drugim Górnik Łęczna (dwie porażki) zagra z Cracovią (trzy punkty po dwóch spotkaniach).