Polska pokonała Izrael i wygrała grupę eliminacyjną! [ZAPIS RELACJI]

KONIEC MECZU! POKONALIŚMY IZRAEL 2:1 I WYGRYWAMY GRUPĘ ELIMINACYJNĄ!

• 90. min. + 6

Jeszcze dwie szanse Lewandowskiego, jednak pierwsze uderzenie odbił Marciano, a drugie było minimalnie niecelne.

• 90. min. + 3

Sędzia wyraźnie miał obawy przed kończeniem tego meczu, jednak sytuacja jest już opanowana. Gramy dodatkowe dwie minuty więcej.

• 90. min. + 2

Hm... Wygląda na to, że sędzia chce przedwcześnie zakończyć mecz.

• 90. min. + 1

No i mamy nieplanowaną przerwę w grze. Na boisku kilku kibiców żądnych dotknięcia Roberta Lewandowskiego.

Trzy minuty doliczone.

• 89. min.

Zahavi oddał strzał sprzed pola karnego, piłka odbiła się od Bednarka. Leciała, leciała, leciała... I kiedy Szczęsny wychodził do interwencji, zza pleców Glika wyskoczył Dabbur, który z bliska zdobywa bramkę na 1:2. No i są nerwy. Niepotrzebne.

• 88. min.

MUNAS DABBUR, 1:2.

• 87. min.

Lewandowski próbował prostopadłego podania do Zielińskiego, jednak zawodnika Napoli ubiegł jeden z rywali.

• 84. min.

Dominik Furman w miejsce Grzegorza Krychowiaka.

• 80. min.

Zahavi wysoko nad bramką Szczęsnego po strzale z rzutu wolnego.

• 79. min.

Elmkies w miejsce Kayala.

• 78. min.

Niezłą akcję przeprowadzili Polacy, jednak (kolejnym) niedokładnym podaniem zepsuł ją Zieliński.

• 75. min.

Kwadrans do końca, nasi ewidentnie pilnują bezpiecznego prowadzenia.

• 70. min.

Mateusz Klich w miejsce Piątka.

• 68. min.

Kolejne z rzędu nieudane dośrodkowanie Izraela z bocznego sektora boiska.

• 65. min.

Menachem w miejsce Ben Harusha.

• 63. min.

Zmiana w naszej reprezentacji. Robert Lewandowski w miejsce Sebastiana Szymańskiego.

• 59. min.

Znakomita szansa dla Izraela! Zagranie do środka z prawej strony, jednak na nasze szczęście znakomitej okazji nie wykorzystał Dabbur, który strzelił wprost w Szczęsnego.

• 57. min.

Kartka dla Bielika za taktyczny faul na Kayalu.

• 55. min.

Zieliński dośrodkował z rzutu rożnego, plecami, przypadkowo uderzył Bielik, który trafił w słupek, ale Piątek z bliska bez problemu podwyższa na 2:0!

• 54. min.

KRZYSZTOF PIĄTEK! 2:0!

• 49. min.

Niedokładne dośrodkowanie Frankowskiego w stronę Piątka.

• 48. min.

Potężny i bardzo niecelny strzał Krychowiaka.

Początek drugiej połowy.

• 45. min. + 2

Przerwa. Na razie prowadzimy 1:0 po golu Krychowiaka. Widzimy się za kwadrans.

• 45. min. + 1
  • 45. min.

Dwie minuty doliczone do 1. połowy.

• 45. min.

Glazer dośrodkował w pole karne, jednak pewnie wyszedł i wypiąstkował piłkę Szczęsny.

• 44. min.
  • 43. min.

Haziza zmienia kontuzjowanego Tahę.

• 41. min.

Przejmujemy piłkę, Zieliński strzela sprzed pola karnego, jednak ponownie piłkę odbił Marciano.

• 38. min.

Kolejna świetna akcja naszej drużyny, jednak tym razem szansy nie wykorzystał Frankowski.

• 36. min.

Strzały Piątka i Zielińskiego zablokowane. Olbrzymia przewaga naszej reprezentacji.

• 33. min.

Znakomite, prostopadłe podanie Kędziory do Szymańskiego, jednak zawodnik Dinama Moskwa minimalnie przestrzelił.

• 31. min.
  • 29. min.

Krychowiak do Zielińskiego, jednak świetnie zaasekurował tę sytuację Ben Harush, który wybił piłkę na rzut rożny.

• 27. min.

Rzut wolny pośredni dla Polski po tym, jak bramkarz gospodarzy złapał piłkę po złym podaniu kolegi z zespołu.

• 26. min.

Płaski strzał Szymańskiego, jednak pewnie broni Marciano.

• 23. min.

Świetna akcja Polaków. Bielik, Szymański, Zieliński i strzał Piątka niestety zablokowany.

• 21. min.

Utrzymujemy się przy piłce, cierpliwie budujemy ataki pozycyjne, ale na razie nie potrafimy jeszcze zagrozić bramce Izraela, by podwyższyć prowadzenie.

• 19. min.

Faul Bielika w środku pola. Wydaje się, że za chwilę sędzia wyjmie kartki.

• 16. min.

Pierwsza okazja dla Izraela. Wstrzelenie piłki w nasze pole karne, ale czujny pozostał Szczęsny, który pewnie schwytał piłkę.

• 12. min.

Dwa faule Glika w krótkim czasie. Na szczęście bez kartki.

• 9. min.

Długie, ale za mocne podanie do Szymańskiego na lewe skrzydło.

• 6. min.

Minimalnie niecelny strzał Frankowskiego z dystansu.

• 5. min.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, głową uderzył Bednarek, ale piłka odbiła się od jednego z rywali i spadła pod nogi Krychowiaka, który z bliska daje nam prowadzenie! Co za początek!

• 4. min.

GRZEGORZ KRYCHOWIAK, PROWADZIMY!

• 3. min.

Mocny początek Polaków. Strzał Krychowiaka zablokowany, poprawka Zielińskiego obroniona przez Marciano, tak samo jak jeszcze jedno uderzenie Szymańskiego.

• 2. min.

Długie, prostopadłe podanie do Piątka, ale napastnik Milanu nie miał szans do niego dojść.

• 1. min.

Początek meczu.

• Hymny obu państw i gramy.

• Zwycięstwo w grupie zapewnią nam dziś 3 punkty.

• Przypomnijmy, że nasza drużyna ma już awans na Euro. Teraz zespół Jerzego Brzęczka walczy o zwycięstwo w grupie.

• Sytuacja w tabeli przed meczem:

1. Polska 19 punktów (8 meczów)

2. Austria 16 punktów (8 meczów)

3. Słowenia 14 punktów (9 meczów)

4. Macedonia Północna 11 punktów (8 meczów)

5. Izrael 11 punktów (8 meczów)

6. Łotwa 0 punktów (9 meczów)

• Skład Izraela: Marciano - Dasa, Tibi, Bitton, Taha, Ben Harush - Kayal, Natcho, Glazer - Dabbur, Zahavi.

• Skład Polski: Szczęsny - Kędziora, Glik, Bednarek, Reca - Bielik, Krychowiak - Frankowski, Zieliński, Szymański - Piątek.

• Dobry wieczór, państwu! Zapraszamy na mecz eliminacji Euro 2020. W Jerozolimie Polska gra z Izraelem.

Izrael
Bramki: Dabbur (88.) Kartki: Bitton - żółta Skład: Marciano - Dasa, Tibi, Bitton, Taha (43. Haziza), Ben Harush (65. Menachem) - Kayal (79. Elmkies), Natcho, Glazer - Dabbur, Zahavi.
Polska
Bramki: Krychowiak (4.), Piątek (54.) Kartki: Bielik - żółta Skład: Szczęsny - Kędziora, Glik, Bednarek, Reca - Bielik, Krychowiak (84. Furman) - Frankowski, Zieliński, Szymański (63. Lewandowski) - Piątek (70. Klich).