Reprezentacja Polski U-21 wygrała kolejny mecz! [ZAPIS RELACJI]

• wtorek, 15 października 2019
  • 90. min. + 5

Dziękujemy za relację!

Reprezentacja Polski U-21 wygrała kolejny mecz! Zadecydował gol 18-latka

We wtorek na stadionie Widzewa Łódź reprezentacja Polski pokonała Serbów 1:0 po golu 18-letniego Mateusza Bogusza, piłkarza Leeds United. Reprezentacja prowadzona przez Czesława Michniewicza pozostała liderem grupy 5 eliminacji do Euro U-21.

• PILNE

90. min. + 5

I utrzymali! Arbiter kończy spotkania. Polacy wygrywają z Serbami 1:0 po bramce Bogusza i umacniają się na pozycji lidera grupy 5 eliminacji Euro U-21.

Wiele walki w środku pola, ale Polacy bezpiecznie utrzymują piłkę z dala od bramki Grabary.

• 90. min. + 2

Klimala schodzi z boiska, w jego miejsce wszedł Tomczyk.

• 90. min. + 1

Arbiter doliczył 5 minut do drugiej połowy.

Groźne dośrodkowanie, ale Grabara pewnie broni.

Leży na boisku Klimala, po starciu z jednym z rywali. Na szczęście za chwilę będzie gotowy do gry.

• 87. min.

Przepychanki w środku pola. Żółtymi kartkami ukarani Klimala i Petrović.

• 86. min.

Bogusz zostaje zmieniony przez Wiśniewskiego.

• 85. min.

Płacheta dał się minąć jednemu z Serbów, który oddał strzał z dystansu. Na szczęście, bardzo niecelny.

• 82. min.

Jeszcze jedna świetna okazja Polaków! Jóźwiak wycofał piłkę do Bogusza, którego strzał odbił serbski bramkarz, a dobitka Klimali poleciała nad poprzeczką.

• 79. min.

GOL DLA POLSKI! Szybka kontra Polaków, doskonałe podanie do Bogusza, który strzałem przy słupku wyprowadza zespół Czesława Michniewicza na prowadzenie.

• 78. min.

Jeszcze jedna zła interwencja polskich obrońców, ale Grabara pewnie broni strzał Serbów.

• 76. min.

Rzut rożny dla Serbów, błąd Grabary, który źle piąstkował piłkę, ale na szczęście bez konsekwencji.

• 74. min.

Listkowski zostaje zmieniony przez Płachetę.

• 73. min.

Kolejne dwie zmiany u Serbów. Schodzą Adzić i Joveljić, wchodzą Cumić i Tedić.

• 71. min.

Fragment meczu, w którym Serbowie przejęli inicjatywę, ale na razie Polacy skutecznie się bronią.

• 68. min.

Klimala znalazł się z piłką w polu karnym, nie miał nikogo do pomocy, zdecydował się na strzał z ostrego kąta, ale trafił jedynie w boczną siatkę.

• 66. min.

Znakomita akcja Polaków! Doskonałe dośrodkowanie Dziczka, Listkowski wyszedł zza linii obrony, ale Ilić odbija piłkę po jego strzale głową.

• 64. min.

Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego, ale niecelny strzał oddał Joveljić.

• 62. min.

Jóźwiak znalazł się w świetnej sytuacji, ale zanim oddał strzał, sędzia odgwizdał spalonego.

• 60. min.

Dwie zmiany w Serbii. Boisko opuszczą L. Ilić i Nisić ,a w ich miejsce weszli Birmancević i Sehović.

• 57. min.

Wydawało się, że Polacy znajdą się w świetnej okazji, po tym jak Jóźwiak kapitalnie minął rywala, ale jego złe podanie do Listkowskiego zepsuło całą akcję.

• 55. min.

Patryk Klimala trafił do bramki rywali, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną. I słusznie, bo polski zawodnik nieco zbyt szybko wyszedł zza linii obrony.

• 53. min.

Grabara pewnie broni strzał z rzutu wolnego.

• 51. min.

Rzut wolny dla Polaków, błąd Serbów w obronie, ale sędzia odgwizdał faul jednego z biało-czerwonych.

• 49. min.

Rzut rożny dla Serbów. Dwukrotnie pojedynki główkowe wygrali goście, ale żaden z ich strzałów nie zagroził bramce Grabary.

• 48. min.

Dobra okazja Serbów, ale Grabara wyszedł z bramki i w ostatniej chwili zatrzymał rozpędzonego napastnika reprezentacji Serbii.

Wracamy do gry po przerwie!

• PILNE

45. min. + 1

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy remis 0:0.

• 45. min.

Doliczona została jedna minuta.

• 44. min.

Gumny ukarany żółtą kartką.

• 42. min.

Celne dośrodkowanie Serbów, ale piłka po strzale Stuparevicia poleciała wysoko ponad bramką.

• 40. min.

Słupek ratuje Serbów! Klimala dostał kapitalną piłkę, oddał strzał, będąc trzymanym przez rywala, ale trafił jedynie w słupek.

• 39. min.

Serbowie domagali się rzutu wolnego przed polem karnym Polaków, ale gwizdek sędziego milczy.

• 36. min.

Próba długiej piłki, ale Klimala był na pozycji spalonej.

• 33. min.

Jóźwiak fauluje rywala na własnej połowie. Dobra okazja z rzutu wolnego dla Serbów.

• 30. min.

Polacy wyszli z szybką akcją, ale sędzia odgwizdał spalonego.

• 27. min.

Pestka znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale Ilić odbija piłkę po strzale polskiego piłkarza.

• 25. min.

Jóźwiak wbiegł z piłką w pole karne, ale w ostatniej chwili Serbowie wybili mu piłkę spod nóg.

• 23. min.

Jóźwiak minął po lewej stronie boiska Nisicia, dośrodkował w pole karne, ale Klimala nie trafił po strzale głową z najbliższej odległości.

• 20. min.

Dobre dośrodkowanie, Serbowie wybili piłkę, ale Polacy szybko ją przejęli.

• 20. min.

Fila minął rywala na skrzydle, po czym został sfaulowany. Dobra okazja na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

• 19. min.

Próba wrzutki w pole karne Polaków, ale polscy obrońcy bez trudu wybijają piłkę.

• 16. min.

Jeszcze jedna szybka akcja Polaków, ale Klimala zagrał zbyt mocno do Bogusza.

• 14. min.

Kolejna szybka akcja Polaków. Dośrodkowanie Listkowskiego, jednak Jóźwiak źle przyjął piłkę.

• 12. min.

Świetna akcja Polaków! Szybka kontra lewą stroną, próba prostopadłego podania do będącego w polu karnym Jóźwiaka, ale Polak został w ostatniej chwili powstrzymany.

• 11. min.

Ilić chciał zaskoczyć polskiego bramkarza płaskim strzałem, ale Grabara pewnie chwycił piłkę.

• 9. min.

Prostopadła piłka w kierunku Klimali, ale polski piłkarz był na pozycji spalonej.

• 8. min.

Duży błąd Polaków! Dziczek dostał piłkę przed polem karnym, mając dwóch rywali wokół siebie, zdążył wycofać jednak piłkę do Grabary, który oddalił zagrożenie.

• 5. min.

Dośrodkowanie Serbów z prawej strony boiska, ale polscy obrońcy wybijają piłkę. Z rzutu rożnego nie powstało jednak żadne zagrożenie bramki Grabary.

• 4. min.

Bogusz oddaje strzał na bramkę, ale Ilić pewnie łapie piłkę.

• 3. min.

Pierwsza groźna akcja Serbów, ale w ostatniej chwili zdążył odebrać piłkę Pestka.

• 1. min.

Serbowie spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie.

• Gramy!

• Czas na hymny obu państw.

• Obydwa zespoły wychodzą już na murawę.

• Serbia z kolei zdobyła 4 punkty i zajmuje 3. miejsce, za reprezentacją Rosji.

• W trzech pierwszych meczach Polacy zdobyli 7 punktów i prowadzą w tabeli grupy 5.

• Dzień dobry! Zapraszamy na relację z meczu eliminacji do mistrzostw Europy U-21, w którym Polacy będą walczyć z Serbami.

Polska U-21
Bramki: Bogusz (79.) Kartki: Gumny, Klimala - żółta Skład: Grabara - Gumny, Walukiewicz, Sobociński, Listkowski (74. Płacheta) - Dziczek, Fila, Pestka - Jóźwiak, Klimala (90+2. Tomczyk), Bogusz (86. Wiśniewski)
Serbia U-21
Kartki: Petrović - żółta Skład: M. Ilić - Nisić (60. Sehović), Masović, Pavlović, Kamenović - L. Ilić (60. Birmancević), Petrović, I. Ilić (84. Vlahović) - Adzić (72. Cumić), Joveljić (73. Tedić), Stuparević