2 : 0

• niedziela, 13 października 2019
  • 90. min. + 3

KONIEC MECZU! JEDZIEMY NA EURO 2020! Dziękujemy za śledzenie relacji!

Polska awansowała na Euro 2020. Wygraliśmy po dwóch doskonałych zmianach Brzęczka!

Polska po bardzo dobrym meczu pokonała Macedonię Północną 2:0, a to oznacza, ze jedziemy na mistrzostwa Europy! Awans zapewnili nam superrezerwowi, którzy zdobywali bramki tuż po wejściu na murawę.

Piątek zmarnował okazję po świetnym podaniu Lewandowskiego.

Ostatnie sekundy spotkania!

• 90. min. + 1

Piątek wszedł na boisko za Zielińskiego.

Krychowiak uderzał z połowy boiska, ale nie trafił w pustą bramkę.

Polacy się cofnęli, oddali inicjatywę rywalom.

Sędzia doliczył trzy minuty.

Krzysztof Piątek wejdzie na boisko.

Krychowiak zagrał długą piłkę do Frankowskiego, ale ten był na spalonym.

• 89. min.

To już ostatnie minuty! Za kilka minut będziemy cieszyć się z awansu na Euro 2020!

• 88. min.

Zmiana w Macedonii: Gjorgji Stoiłow zmienia Bobana Nikołowa.

• 88. min.

Lewandowski uderzył z ok. 25 metrów nad bramką.

• 84. min.

Lewandowski leżał na murawie po starciu z rywalem, który uderzył go łokciem. Na szczęście kapitanowi reprezentacji Polski nie stało się nic poważnego.

• 81. min.

Lewandowski znowu się poślizgnął, piłkarze ewidentnie mają problemy z murawą.

• 81. min.

Lewandowski zgrał piłkę do Milika, ten poszedł na lewą nogą i kropnął z 20 metrów! Kapitalny gol w jego stylu.

• 80. min.

MILIIIKKK GOOOOLLL! CO ZA ZMIANY BRZĘCZKA! JEDZIEMY NA EURO!? JESTEŚMY BARDZO BLISKO

• 75. min.

Zieliński próbuje podanie a'la Krychowiak, ale niecelnie.

• 75. min.

Kolejna akcja Krychowiaka! Podanie do Milika, ten zgrywa do Lewandowskiego, ale Polak ponad bramką.

• 73. min.

Co za piłka od Krychowiaka do Lewandowskiego. Ten przyjął piłkę do środka, tam dobiegł do piłki Frankowski i posyła piłkę między nogami bramkarza!

• 73. min.

Ależ wejście Polaka!

• 73. min.

FRANNKOOOOOOOOOWSKI GOOOOOOOOOLLL!

• 72. min.

Schodzi Kamil Grosicki! Bardzo dużo wiatru, wiele dośrodkowań, ale mało celnych. Wchodzi jednak Frankowski.

• 72. min.

Kolejna wrzutka Grosickiego! MILIIIK! Tuż nad bramką z bardzo trudnej sytuacji!

• 70. min.

Glik powstrzymuje kapitalnym wślizgiem Elmasa!

• 70. min.

Kapitalne otwierające podanie Krychowiaka! Grosicki przerzuca jednak Milika! To powinien być gol

• 68. min.

Arkadiusz Milik pojawia się na boisku. Schodzi Szymański. Ofensywna zmiana. Coraz mniej czasu na strzelenie gola

• 66. min.

Krychowiak zgrywa po rzucie rożnym, strzela Bednarek, ale za lekko!

• 66. min.

Znowu kapitalne podanie Góralskiego do Bereszyńskiego. Będzie rzut rożny.

• 63. min.

Reca dostaje żółtą kartkę. Faul taktyczny reprezentanta Polski.

• 62. min.

Kapitalne podanie diagonalne do Lewandowskiego od Krychowiaka, ale napastnik się poślizgnął...

• 60. min.

Szymański dośrodkowuje z wolnego, Krychowiak fauluje jednak rywala

• 55. min.

Teraz Góralski poszedl jednak "na raz" i mało co nie skończyło się bramkową kontrą! Strzał przewrotką Nestorovskiego mija jednak bramkę.

• 55. min.

Góralski znowu odbiera piłkę!

• 55. min.

Lewandowski faulowany, a mógł wyjść sam na sam. Musliu to jednak przerywa

• 54. min.

Tym razem Lewandowski fauluje rywala w polu karnym.

• 52. min.

Kolejny rajd Grosickiego lewą stroną! Krychowiak strzela z powietrza, ale za lekko! Odważna akcja Polaków

• 49. min.

Lewandowski strzela z wolnego w mur! Po chwili Szymański z 25 metrów trafia w słupek! Kapitalne uderzenie

• 49. min.

Kapitalna akcja Grosickiego. Lewandowski zagrał na ścianę i został zatrzymany faulem. Będzie okazja na dobre wykonanie wolnego.

• 49. min.

Ładny odbiór Krychowiaka, po chwili Bereszyński obił nogi rywala i mamy aut.

Elmas uderza z wolnego, ale pewnie łapie Szczęsny.

Wracamy do gry w drugiej połowie!

• 45. min. + 3

Polska w pierwszych minutach narzuciła rywalom swój styl gry. Biało-czerwoni właściwie nie dopuszczali rywali do głosu. Polakom brakowało jednak konkretów.

Najgroźniejsza sytuacja miała jednak miejsce w 19. minucie spotkania, gdy Krychowiak świetnie rozprowadził akcję Polaków, strzał Szymańskiego został obroniony, a po chwili Piotr Zieliński kropnął w poprzeczkę. Niestety, piłka wyszła w pole.

Macedończycy zagrozili nam właściwie tylko w 35. minucie, gdy Wojciech Szczęsny musiał bronić niezwykle mocny strzał z rzutu wolnego. Bramkarz Juventusu nie miał jednak większych problemów z tą sytuacją.

W pierwszej połowie było widać, że zagrywka Jerzego Brzęczka z wystawieniem Jacka Góralskiego może się sprawdzać. Defensywny pomocnik znakomicie uzupełniał się z Grzegorzem Krychowiakiem i ten mógł bardziej skupić się na grze w ofensywie, a Góralski też był dużo bardziej widoczny. Polak próbował także indywidualnych popisów, a gdy te się nie udawały, to wracał za rywalami i odbierał im piłkę.

Polacy chyba chcą już utrzymać piłkę do końca pierwszej połowy.

• 45. min. + 2

Bereszyński wpadł w pole karne, piłka została mu trochę pod stopą.

• 45. min.

Aż cztery minuty doliczone

• 44. min.

Kolejny faul Szymańskiego. Teraz ofensywne przewinienie.

• 42. min.

Szybka kontra Polaków! Grosicki poszedł lewą stroną i podał w pole karne do Krychowiaka. Ten był jednak faulowany.

• 39. min.

Kolejny atak Szymańskiego i tym razem się dorobił. Żółta kartka

• 37. min.

Szymański teraz przerywa akcję Macedończyków.

• 35. min.

Kolejna ładna akcja Polaków. Reca wstrzymał trochę Szymańskiego. Po chwili Lewandowski nie doszedł do dośrodkowania. Mogło to się jednak podobać.

• 35. min.

SZCZĘĘĘSNY! ALE PETARDA Z RZUTU WOLNEGO

• 35. min.

Bednarek dostaje żółtą kartkę! Zrobił nam się bardzo brzydki mecz. Janek przez nogi atakuje Pandeva

• 33. min.

AJJJJJJJ jaki brzydki faul na Lewandowskim. Nestorovski mógł mu złamać nogę!

• 31. min.

Góóóóóóralski! Ale poszedł na wślizgu! Odebrał piłkę i zablokował kontrę Macedonii

• 28. min.

Ależ świetna akcja Góralskiego. Chciał zrobić kapitalną sztuczkę, prawie wyszła.

• 26. min.

Faulowany w polu karnym Bereszyński. Szymański wrzucił piłkę w pole karne, ale niecelnie

• 26. min.

Alioski wrzucił w pole karne z rzutu rożnego... Bardzo niecelnie. Uff... Właściwie rywala nadal nam nie zagrozili

• 24. min.

Polska trochę się uspokoiła

• 24. min.

Pandev wpada w pole karne, ale podanie do Nestorovskiego niecelne. Szcz

• 23. min.

Szymański strzela z wolnego! Nad bramką! Niewiele brakowało

• 23. min.

Faulowany Lewandowski przed polem karnym Macedonii! Polska gra naprawdę przyzwoity mecz w pierwszych 20 minutach

• 20. min.

Kolejna znakomita akcja Polaków! Znowu Krychowiak znowu uciekł i kolejna żółta kartka

• 19. min.

Kapitalna akcja Polaków. Co wyprawia Krychowiak! Znakomicie rozprowadził atak Polaków, Szymański strzala! Nie ma gola! Po chwili Zieliński w poprzeczkę!

• 16. min.

Kapitalnie poszedł Reca, ale Bereszyński zepsuł podanie.

• 16. min.

Pandev niezwykle ostro atakuje Szymańskiego! Ależ nieładny atak. Żółta kartka

• 13. min.

Bramkarz wraca do gry

• 10. min.

Bramkarz uderzył głową w słupek. Macedończyk jest właśnie opatrywany. Źle to wygląda

• 9. min.

Krychowiak decyduje się na strzał z dystansu! Broni bramkarz! Powinien być rzut rożny, ale sędzia tego nie widział.

• 9. min.

Ładna akcja Polaków. Góralski w roli skrzydłowego! Jego wrzutka jednak ląduje w rękach bramkarza

• 8. min.

Piękna akcja Polaków. Podanie Lewandowskiego do Grosickiego za lekkie

• 5. min.

Nestorovski złapany na spalonym.

• 5. min.

Ładna akcja Macedonii. Zakończona strzałem NIkolova. Wysoko nad bramką

• 5. min.

Ależ daleki wrzut Recy z autu. Polacy jednak faulowali w polu karnym.

• 3. min.

Kolejny rajd Grosickiego i znowu zatrzymana akcja na nogach obrońcy.

• 2. min.

Polacy trzymają kontrolę. Macedonia praktycznie nie miała jeszcze piłki. Czekają na nasze błędy

• Pierwsza akcja lewą stroną, ale Grosicki nie poradził sobie z minieciem rywala.

• GRAAAAMY!

• Skład Macedonii Północnej:

Dimitrievski (GK), Ristevski, Musliu, Bejtulai, Alioski, Ristovski, Nikolov, Spirovski, Elmas, Pandev (C), Nestorovski

• Czas na hymn Polski!

• Skład reprezentacji Polski na mecz z Macedonią Północną:

Szczęsny - Bereszyński, Glik, Bednarek, Reca - Krychowiak, Góralski, Zieliński - Grosicki, Lewandowski, Szymańsk

• Brzęczek zdecydował się na posadzenie na ławce Mateusza Klicha, a w zmian będzie grał Jacek Góralski, który gra zdecydowanie bardziej defensywnie. Oznacza to, że Jerzy Brzeczek będzie chciał wykorzystać ofensywny potencjał Grzegorza Krychowiaka.

• Jerzy Brzęczek podał już skład reprezentacji Polski na mecz z Macedonią Północną. W porównaniu do meczu z Łotwą zaszły trzy zmiany, które w sposób znaczący zmienią styl naszej gry.

• Zapraszamy na spotkanie Polska - Macedonia Płn! Ten mecz musimy wygrać, a wtedy będziemy świętować awans na mistrzostwa Europy. Jesli cały dzień zastanawiacie się, jakiego dokonać wyboru... To wybór jest prosty! Tylko relacja z meczu Polski na Sport.pl.

Polska
Bramki: Frankowski (74.), Milik (80.) Kartki: Bednarek, Szymański - żółta Skład: Szczęsny - Bereszyński, Glik, Bednarek, Reca - Góralski, Krychowiak - Szymański (68, Milik), Zieliński (90. Piątek), Grosicki (74. Frankowski) - Lewandowski
Kartki: Pandew, Nikołow, Nestorowski, Spirowski, Alioski - żółta Skład: Dimitrewski - Ristowski (81. Radeski), Musliu, Ristewski - Bejtulai, Nikołow (88. Stoiłow), Spirowski, Alioski - Pandew, Elmas, Nestorowski (74. Trajkowski)