• Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na relację z meczu Polski! Początek o godzinie 20:30

• 93. min.

Koniec meczu! Czarnogóra pewnie wygrywa z Kazachstanem!

• 92. min.

Mogło być 0:4 dla Czarnogóry, ale Janković fatalnie lobował Lorię. Bramkarz złapał to bez problemów

3 minuty doliczone

Kolejna znakomita akcja Kazachstanu i znowu strzela Guat! Znowu pudło! Z czterech metrów w trybuny

• 87. min.

Ale chaos pod bramką Kazachstanu. Jeden z Czarnogórców trafia jednak w poprzeczkę! Po chwili kontra Kazachstanu, ale na przedpolu interweniuje Petković.

• 83. min.

Schodzi Beciraj (strzelec trzeciego gola), wchodzi Mugosa.

• 83. min.

Kazachstan próbuje zmniejszyć rozmiary porażki i strzelić honorowego gola. Brakuje im jednak umiejętności.

• 79. min.

Kazachstan znowu w ataku i kolejny raz do piłki dochodzi Guat. Napastnik wykończył jednak fatalnie, bo uderzył w trybuny.

• 78. min.

Czarnogóra zdecydowała się na wypad pod bramkę Kazachstanu, ale zbyt nonszalancko zagrał Janković.

• 75. min.

Schodzi Jovetić, wchodzi Zverotić

• 75. min.

15 minut do końca, a na boisku mamy koniec meczu piłki nożnej. Faul, piłka za boiskiem, faul.

• 73. min.

Mużhikov ukarany żółtą kartką. Zrobiło się bardziej agresywnie na boisku.

• 70. min.

Wydaje się, że Kazachstan już pogodził się z porażką. Czarnogóra spokojnie gra na własnej połowie

• 68. min.

Mużhikov ładnie złożył się do strzału z 17 metrów, ale uderzenie było za słabe i spokojnie broni Petković.

• 65. min.

Kolejny stały fragment gry i kolejny gol! Znakomitą wrzutkę wykorzystał Simić, który 6 metrów przed bramką wyszedł najwyżej i wpakował futbolówkę do bramki. Kazachstan na kolanach.

• 60. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL 0-3

• 60. min.

Zmiana w Kazachstanie: Schodzi Nurgaliev, wchodzi Turisbek

Kilka minut wcześniej była zmiana w Czarnogórze. Zszedł Kosović, a na boisku pojawił się Ivanić

• 60. min.

Czarnogóra spokojnie punktuje Kazachów. Teraz znowu goście cofnęli się na własną połowę i wyprowadzają kontry

• 56. min.

Kazachstan dochodzi do sytuacji, ale nie gospodarze nie potrafią ich wykorzystywać.

• 56. min.

Dobra okazja dla Kazachstanu. Shomko strzela i niepewnie broni Petković.

• 54. min.

Napastnik Czarnogóry znalazł się w znakomitej sytuacji po wrzucie wolnym i wpakował piłkę głową do bramki. Pytanie jest jedno. Gdzie byli obrońcy Kazachstanu?

• 53. min.

GOOOOOOOOOOOOLLLL 0-2! Beciraj!

Niewykorzystane sytuacje się mszczą - właśnie to mogą powiedzieć Kazachowie.

• 49. min.

Bajzanov ukarany żółtą kartką! Bardzo nieładny faul. Kazach nie zagra z Polską w poniedziałek.

• 49. min.

Guat teraz blisko bramki! Kazachstan pokazuje moc w drugiej połowie. Skąd my to znamy.

Beciraj ładnie utrzymał się przy piłce i odegrał do Kosovicia. Bardzo ciekawy atak pozycyjny Czarnogórcow kończy się jednak na fatalnej wrzutce w pole karne.

GRAMY!

Wracamy na stadion w Astanie. Piłkarze są już na murawie

• 48. min.

Bardzo wyrównane 45 minut, ale odrobinę lepsi byli Czarnogórcy. W drugiej połowie Kazachstan powinien jednak zagrać odważniej, bo nie mają nic do stracenia.

• 48. min.

Koniec pierwszej połowy

• 48. min.

Ładna akcja Kazachstanu, ale szczupakiem wybija stoper. Po chwili rzut rożny dla Kazachstanu, ale ładnie interweniuje Simić

• 47. min.

Kazachstan ładnie w kontrze, ale wrzutka Shomki kończy się na pierwszym obrońcy

• 45. min.

Sędzia doliczył trzy minuty

• 43. min.

Po bramce skończyła się gra w piłkę.

• 42. min.

Simić ukarany żółtą kartką. Oznacza to, że środkowy obrońca nie zagra w następnym meczu.

• 39. min.

Czarnogóra cofnęła się na własną połowę. Kazachstan napiera i próbuje sił w ataku pozycyjnym.

• 37. min.

Shomko napędza większość akcji Kazachstanu. Teraz również dośrodkowywał, ale piłka przeleciała nad bramką.

• 36. min.

Kuat strzela w poprzeczkę! Było blisko gola dla Kazachstanu!

• 33. min.

Po stracie gola Kazachstan bardziej szanuje piłkę. Gra została przeniesiona na połowę Czarnogóry

• 30. min.

Na stadionie zrobiło się cicho. Czy prowadzenie Czarnogóry jest zasłużone? Powiedzmy, że była konkretniejsza w tych pierwszych 30 minutach meczu.

• 30. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOLLLL dla Czarnogóry

Vesovic strzelił bramkę po ładnej, indywidualnej akcji. Piłkarz zderzył się jednak z Lorią i mocno ucierpiał. Vesović zamiast cieszyć się z bramki, zwijał się bólu i odganiał kolegów.

• 26. min.

Martuzajew fenomenalnie uwolnił się spod opieki obrońców na piątym metrze, ale sędzia podniósł chorągiewkę.

• 24. min.

Było groźnie po wrzutce z wolnego, ale Tomasević nieznacznie się pomylił.

• 22. min.

Achmetow fauluje 25 metrów od bramki Lorii. Bedzię dogra okazja dla Czarnogóry

• 19. min.

Czarnogóra ładnie rozgrywała piłkę na połowie Kazachstanu, ale Jovetić popełnił błąd i źle zagrał na lewe skrzydło.

• 18. min.

Kazachstan złapał wiatr w żagle. Pokazali kilka ładnych i groźnych akcji.

• 18. min.

Fenomenalna szansa dla Kazachstanu. Po rzucie rożnym strzela jeden z obrońców i znakomicie broni Petković. To było ładne, soczyste uderzenie głową.

• 16. min.

Bajžanov pojawia się na boisku, schodzi kontuzjowany Zukov

• 16. min.

Od razu kontrakcja Czarnogóry, w polu karnym pada Jovetić - sędzia nie reaguje. Czarnogórzec podniósł się i dalej walczył o piłkę.

• 13. min.

Martuzajew poszedł odważnie lewą stronę, ale zakończył akcje ni to strzałem, ni dośrodkowaniem.

• 13. min.

Świetne podanie Joveticia, a Beciraj znowu świetnie znalazł sobie miejsce między obrońcami Kazachstanu.

Zdążył jednak Żukow i nadal 0:0

• 10. min.

Koniec naporu Czarnogóry, która przez kilka minut mocno naciskała Kazachstan. Teraz mecz się wyrównał. Kazachstan przeniósł ciężar gry na połowę gości

• 7. min.

Beciraaaaajjjj dostał bardzo dobre prostopadłe podanie, ale w ostatniej chwili interweniuje Shomko

• 5. min.

Janković znowu wrzucał piłkę, tym razem z rożnego, ale po chwili poszła kontra Kazachstanu.

Wyglądała bardzo topornie i szybko się zakończyła. Zero zagrożenia dla bramki Petkovicia.

• 4. min.

Rzut wolny dla Czarnogóry i bardzo dużo problemów miał Loria. Wrzucał Janković i było to bardzo porządne zagranie

• 2. min.

Kazachstan ma rzut rożny, ale żadnego zagrożenia pod bramką Petkovicia. Odrobinę lepiej wyglądają gospodarze w pierwszych akcjach.

• 2. min.

Od razu długa piłką na Logviněnko, ale spokojnie łapie bramkarz Czarnogóry - Petković

• GRAMY!

• Za nami hymnu obu drużyn. Za chwilę zaczynam!

• Czarnogóra jest dzisiaj zdecydowanym faworytem, ale Kazachstan na swoim boisku potrafi sprawiać niespodzianki.

• W pierwszym meczu Czarnogóra rozbiła Kazachstan aż 5:0

• Czarnogóra zajmuje drugie miejsce w grupie E. Nasi rywale tracą jednak aż 6 pkt do Polski.

• Skład Czarnogóry na dzisiejszy mecz:

Czarnogóra: Petković - Vukcevic, Tomašević, Vešović, M. Janković - Jovetić, Bećiraj, Savić, Kosović - Simić, Marušić.

• Skład Kazachstanu na dzisiejszy mecz:

Kazachstan: D. Loria - Kuat, J. Achmetov, Žukov, Mužikov - Nurgalijev, Murtazajev, Sujumbajev, Šomko - Biejsiebiekow, Logviněnko.

• Już o godzinie 18 początek bardzo ważnego meczu w naszej grupie. Kazachstan na swoim boisku podejmuje Czarnogórę.

Jeżeli Czarnogóra straci dziś punkty (lub w kolejnym meczu), a Polska wygra dwa mecze, to będziemy świętować awans już 4 września.

Kazachstan
Kartki: Nurgalijew, Bajżanow, Mużykow - żółta Skład: Łorija - Biejsiebiekow, Łogwinienko, Achmietow, Szomko - Nurgalijew (62. Turysbiek), Żukow (17. Bajżanow), Kuat, Sujumbajew (85. Tagybiergien) - Mużykow - Murtazajew
Czarnogóra
Bramki: Vesović (31.), Beciraj (53.), Simić (63.) Kartki: Simić - żółta Skład: Petković - Marusić, Savić, Simić, Tomasević - Vukcević, Kosović (54. Ivanić) - Janković, Jovetić (72. Zverotić), Vesović - Beciraj (84. Mugosa)