Terminarz
Od?wie?
37
Asysta Błaszczykowskiego na ZCzuba.tv

Borussia od początku meczu kontrolowała przebieg spotkania. W drugiej połowie lekko odpuściła i dała dojść do głosu piłkarzom Hoffenheim, ale ci zdołali strzelić tylko jednego gola. Żaden z Polaków nie wpisał się tym razem na listę strzelców. Piszczek rozegrał całe spotkanie, Lewandowski i Błaszczykowski zeszli z boiska w 77. minucie.

Pierwsza bramka padła już w 16. minucie, gdy Kagawa wykorzystał błąd przy wyprowadzaniu piłki Hoffenheim.15 minut później było już 2:0. Z prawej strony precyzyjnie dośrodkował Jakub Błaszczykowski, a Grosskreutzowi nie pozostało nic innego jak z bliska zapakować piłkę do pustej bramki.

Po przerwie Borussia po kolejnej stracie Hoffenheim w środku pola podwyższyła na 3:0. Znowy główną rolę odegrał Kagawa, który koronkowo rozegrał piłkę z Grosskreutzem. Goście zdążyli jeszcze wykorzystać lekkie rozluźnienie w szeregach gospodarzy. Po oskrzydlającej akcji Braafheida (Piszczek nie zdołał go zablokować) Johnson z bliskiej odległości pokonał Weidenfellera.

Lewandowski miał kilka szans, ale brakowało mu wykończenia. Borussia wciąż jest druga w tabeli - ma tyle samo punktów, co Bayern, który w sobotę pokonał 2:0 Wolfsburg.

Tak relacjonowaliśmy ten mecz na żywo:

90. min. +2 Koniec meczu! Pewne zwycięstwo Borussii Dortmund.

90. min. Ależ szansę miał Barrios! Zmiennik Lewandowskiego przegrał jednak sytuację sam na sam ze Starke.

86. min. Borussia gra 'z klepki', ale obrońcy gości zdołali się zorientować w ostatniej chwili. Tylko rzut rożny.

83. min. Potężne uderzenie Becka zza pola karnego. Minimalnie obok słupka.

77. min. Barrios zmienia Lewandowskiego, a Perisić Błaszczykowskiego.

76. min. Kolejny raz Lewandowski! Polskiemu napastnikowi zabrakło szybkości. Miał obok siebie obrońcę i przed sobą bramkarza - za długo zwlekał jednak z oddaniem strzału i został zablokowany.

72. min. Szansa Lewandowskiego! Polski napastnik znalazł się z lewej strony pola karnego i lewą nogą mocno uderzył w kierunku bramki. Strzał był mocny, ale w środek bramki, Starke go sparował.

71. min. Kolejne nieporozumienie w szeregach obronnych gości, ale Kagawa nie zdołał trafić do siatki.

71. min. Bośniak uderza nad murem, ale Weidenfeller nie miał żadnych problemów z obroną.

70. min. Rzut wolny z 25 metrów dla Hoffenheim po faulu Kagawy. Będzie dobra okazja dla Salihovica.

67. min. Błaszczykowski kolejny raz kąśliwie dośrodkował z rzutu wolnego i... prawie zdobył gola. Piłka minęła jego kolegów i spadła tuż obok lewego słupka bramki Starke.

63. min. GOL dla Hoffenheim! Braafheid dośrodkował z lewej strony (Łukasz Piszczek nie zdołał go zablokować), a Johnson wyprzedził obrońców w polu karnym i zapakował piłkę do siatki. Weidenfeller tym razem bezradny.

59. min. Ależ świetna interwencja Weidenfellera! Bramkarz BVB popisał się świetnym refleksem po strzale z bliskiej odległości Babela.

55. min. GOL! Borussia prowadzi 3:0! Prosty błąd Hoffenheim w środku pola, Kagawa rozegrał piłkę z Grosskreutzem, który świetnie oddał mu piłkę piętką. Wystarczyło trafić do pustej bramki. Koronkowa akcja gospodarzy i pewne prowadzenie.

49. min. Fatalnie przestrzelił Grosskreutz. Piłka w dziwny sposób minęła kilku obrońców gości, ale młody Niemiec za bardzo się odchylił i nie trafił w bramkę.

48. min. Hoffenheim próbuje lewą stroną. Podanie Babela przytomnie wyłapał Weidenfeller.

47. min. Lewandowski opanował trudną piłkę w środku pola i zabrał się z nią w kierunku bramki. Został jednak sfaulowany.

46. min. Pierwsza groźna akcja Kuby w drugiej połowie. Jego podanie nie dotarło jednak do Lewandowskiego.

46. min. Początek drugiej połowy.

Tak relacjonowaliśmy na żywo pierwszą połowę:

45. min. Koniec pierwszej połowy. Borussia na razie króluje na boisku i sprawiedliwe prowadzi. Przy drugiej bramce Grosskreutza asystę zaliczył Kuba Błaszczykowski. Wracamy po przerwie.

44. min. Gol dla Borussii, sędzia go jednak nie uznaje. Słusznie - Grosskreutz był na spalony. Ale jakby zostawił piłkę świetnie ustawionemu Lewandowskiemu...

43. min. Groźnie w polu karnym BVB. Kilku zawodników gospodarzy minęło się z piłką, ale goście nie zdołali tego wykorzystać.

42. min. Kagawa świetnie wypuścił Błaszczykowskiego, ale jego strzał zdołał zablokować obrońca. Za chwilę szansę na dobitkę miał Lewandowski, ale kolejny raz na drodze do bramki stanęli obrońcy.

37. min. Kolejny raz Błaszczykowski aktywny z prawej strony. Tym razem jego dośrodkowanie zablokował obrońca. Powtórki pokazały, że zagrał piłkę ręką. Sędzia tego nie zauważył.

33. min. Babel minął dwóch obrońców, wpadł w pole karne, ale świetnie spisał się Weidenfeller. Tylko rzut rożny dla gości.

31. min. GOL!!! Błaszczykowski rozgrywa krótko piłkę z prawej strony z Kagawą, dośrodkowuje w pole karne i Grosskreutz strzałem z woleja nie dał szans Starkowi.

28. min. Pierwsza kartka dla zawodnika Borussii, za faul taktyczny ukarany Bender.

20. min. Pierwsza żółta kartka w tym meczu, ukarany Weis.

16. min. GOL!!! Złe wybicie bramkarza gości, piłkę przejmuje Kehl, zagrywa do Kagawy, a ten na dużym luzie mija Vestergaarda i uderza obok bezradnego Starka.

10. min. Lewandowski uderza z półwoleja zza pola karnego, ale piłka trafiła w jednego z obrońców, co ułatwiło interwencję Starkemu.

9. min. I kolejna ładna akcja gospodarzy. Schmelzer atakuje lewą stroną, wypuszcza Grosskreutza, ten zagrywa w pole karne, ale strzał Lewandowskiego blokują obrońcy.

5. min. Kapitalne dośrodkowanie z prawej strony Błaszczykowskiego, Lewandowski wyskakuje ponad obrońców, uderza głową w okienko, ale Starke kapitalną paradą niemalże "wyciąga" piłkę z okienka.

1. min. Zaczynamy mecz.