Terminarz
Od?wie?
36
Zobacz trafienia Roberta Lewandowskiego na Zczuba.tv »

W derbach Nadrenii Północnej-Westfalii podopieczni Jurgena Kloppa dominowali na boisku od pierwszego gwizdka sędziego. Już w 7. minucie Rensing pokonał Shinji Kagawa. Japończyk dał prowadzenie Borussii po podaniu Groskreutza.

Na stadionie Signal Iduna Park grała tylko jedna drużyna. Po 25. minutach było już 2:0 dla dortmundczyków. Schmelzer nie pilnowany przez nikogo uderzył technicznie w prawy górny róg bramki i golkiper gości został pokonany po raz drugi.

Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę gola do szatni strzelił FC Koeln. Robert Lewandowski. Napastnik reprezentacji Polski odnalazł się w polu karnym, dostał świetne podanie z prawej strony i z niewielkiej odległości umieścił piłkę w siatce.

W drugiej połowie obok Piszczka i Lewandowskiego w żółto-czarnym stroju na boisku pojawił się Błaszczykowski, który zmienił Mario Goetze. W drużynie gości murawę opuścił bezbarwny w tym meczu Sławomir Peszko. Zastąpił go Roshi.

Kolejne 45 minut, to pełna dominacja Borussii. Piłkarze z Dortmundu wymieniali między sobą długie serie podań, wychodzili wysoko w obronie, przerywając wszystkie akcje ofensywne Koeln i nie przestawali atakować. Na kolejną bramkę dla gospodarzy trzeba było czekać trochę nieco ponad 10 minut od rozpoczęcia drugiej połowy.

Drugie trafienie w meczu zaliczył Robert Lewandowski. Błaszczykowski zgrał bezpańską piłkę klatką piersiową do Groskreutza, ten odegrał główką do "Lewego", Polak strzelił mocno w prawy róg i było już 4:0.

Niemalże kwadrans później wynik meczu zamknął Kehl. Po asyście Kuby Niemiec uderzył bardzo mocno piłkę głową i do siatki po raz piąty musiał sięgać Rensing.

Dzięki wygranej nad Koeln, Borussia Dortmund awansowała na drugie miejsce w tabeli Bundesligi. Prowadzi Bayern Monachium , wyprzedzając o 3 punkty dortmundczyków. Monachijczycy w niedzielę zagrają przeciwko Hannoverowi.

Robert Lewandowski dzięki dwóm trafieniom wskoczył na trzecie miejsce klasyfikacji strzelców ligi niemieckiej. Polak trafił do tej pory w 10 meczach 7 razy.

II połowa:

90. min. Gundogan podaje do Groskreutza, a ten na koniec spotkania strzela, piłka przelatuje nad bramką. Sędzia odgwizduje koniec spotkania.

86. min. Strzał Lukasa Podolskiego, bodaj pierwsza poważna interwencja bramkarza Borussii.

86. min. Pierwsza od dawna akcja Koeln, która zagroziła pośrednio bramce Borussii. Rzut rożny, wychodzi z bramki Weidenfeller i pewnie chwyta dośrodkowywaną piłkę.

80. min. Borussia mimo że wygrywa znacznie, wcale nie zamierza się cofnąć. Piłkarze Kloppa wychodzą wysoko, przerywają akcje ofensywne Koeln w zarodku i ciągle atakują. Przed chwilą Gundogan, który zmienił Kagawę, podawał z prawej strony w pole karne. Pass przecięli jednak obrońcy.

77. min. Tymczasem kibice FC Koeln, mimo że ich piłkarze sromotnie przegrywają "robią Poznań".

75. min. Lewandowski faulowany przed karnym. Kolejna szansa przed Borussią na podwyższenie wyniku. Strzelał Hummels, piłka przelatuje wysoko nad bramką.

65. min. GOLLLLL!!!!! Błaszczykowski asystuje!!!! Podaje do Kehla, Niemiec wpada w pole karne jak burza, mija obrońców stojących jak drewniane kołki i strzałem głową podwyższa na 5:0!!!!!!! Piękna bramka!!! Rensing bez szans!

64. min. Kagawa na spalonym. A mogło być 5:0.

58. min. Kagawa wbiega w pole karne i po starciu z obrońcą pada na murawę. Sędzia nie dopatrzył się jednak faulu.

53. min. Błaszczykowski chwilę po podwyższeniu prowadzenia przez reprezentacyjnego kolegę próbował dodać do wyniku kolejną bramkę. Kuba strzelił mocno, po ziemi, z 20 metrów. Piłka musnęła słupek i opuściła boisko.

51. min. GOOOOOL!!!! Znowu Lewandowski!!!! Błaszczykowski zgrywa bezpańską piłkę klatką piersiową do Groskreutza, a ten główką podaje do Lewandowskiego, rozpędzony napastnik wpada w pole karne i pokonuje bramkarza gości!

50. min. Z murawy nie podnosi się Ammar Jemal. Turek przyjął na klatkę piersiową mocno bite dośrodkowanie. Prawdopodobnie piłka trafiła go w splot słoneczny. Po udzieleniu pomocy medycznej, obrońca Koeln wraca do gry.

46. min. Na boisku Błaszczykowski, Polak od pierwszych minut drugiej połowy zastępuje Goetzego. W drużynie FC Koeln zszedł Peszko. Za niego na murawie pojawił się Odise Roshi.

I połowa:

45. min. Jeszcze jedna doskonała akcja Borussii przed zejściem do szatni. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, Schmelzer uderza z główki i trafia w poprzeczkę. Niemiec jednak faulował obrońcę.

44. min. GOL!!!!! Lewandowski zdobywa bramkę!!! Seria podań na prawej stronie rozbija ospałą obronę FC Koeln, Polak urywa się obrońcom i z niewielkiej odległości pokonuje Rensinga!!!!!

40. min. Kolejna akcja Borussii. Kagawa będąc na prawej stornie boiska podaje piłkę do Groskreutza, ten do Piszczka, a Polak dośrodkowuje do Roberta Lewandowskiego. Czołowy napastnik reprezentacji Polski ma problemy z opanowaniem podania. Walczy o posiadanie piłki, udaje mu się ją przyjąć, niestety zagrywa na pamięć na lewą stronę i futbolówka opuszcza boisko.

36. min. Strzał Lewandowskiego. Polak przyjmuje piłkę odwrócony tyłem do bramki, robi kółeczko w stylu Kazimierza Deyny, korzysta z odrobiny miejsca, które zostawili mu obrońcy, oddaje strzał prawą nogą po ziemi. Piłka mija o włos prawy słupek.

33. min. Borussia w pełni kontroluje grę. Podopieczni Kloppa wymieniają między sobą podania, zbliżając się do bramki rywali. Koeln ma spore kłopoty, żeby przeprowadzić ofensywną akcję.

30. min. Piszczek znowu znalazł trochę miejsca, żeby przedrzeć się w pole karne, ale jego wrzutka została przecięta. Po chwili jednak piłka do niego wróciła i obrońca mógł oddać strzał. Niestety, niecelny.

28. min. Grosskreutz prostopadle do Schmelzera, ale w ostatniej chwili wyprzedza go obrońca i podaje do bramkarza, który musi natychmiast wybijać.

25. min. GOL! 2:0! Schmelzer! Fantastyczne uderzenie z dystansu wpada do bramki tuż pod poprzeczką.

23. min. Tym razem piłkę wrzuca Piszczek, ale Rensing pewnie broni niebyt mocny strzał.

20. min. Na bramkę Koeln ciągnie akcja za akcją. Goście jak na razie przeprowadzili tylko jeden i to średnio udany atak.

17. min. Lewandowski przepuszcza piłkę, dzięki czemu trafia ona do Goetzego, który uderza tuż sprzed linii pola karnego. Fatalnie pudłuje.

14. min. Kolejna dobra akcja Borussii, fenomenalny strzał, ale Rensing pięknie się rzuca i broni.

12. min. Wrzutka w pole karne gości, Rensing odważnie wychodzi i piąstkuje, ale piłka dostaje się pod nogi gospodarzy, a bramkarz leży na ziemi. Graczom Koeln udaje się jednak jakoś wybić piłkę.

11. min. Szybka, prostopadła piłka do wbiegającego w pole karne Lewandowskiego, który natychmiast uderza, ale zostaje zablokowany. Będzie rzut rożny.

7. min. GOL! 1:0! Kagawa! Świetna piłka do Grosskreutza na lewe skrzydło, który znakomicie wbiega w pole karne i zagrywa do środka, prosto do Kagawy, który bez trudu trafia.

6. min. A teraz żółta kartka dla Matuszczyka, który sfaulował swojego kolegę z reprezentacji, Roberta Lewandowskiego.

5. min. Żółta kartka dla Kehla, który przy okazji ucierpiał w starciu i jest opatrywany poza boiskiem.

1. min. Początek meczu.

15:30 Borussia może być trochę podłamana. W lidze traci już sześć punktów do Bayernu Monachium, a w pierwszej turze spotkań rundy grupowej Ligi Mistrzów zdobyła tylko jeden punkt. Prezes podkreślał jednak, że teraz priorytetem klubu ma być liga. Nie ma chyba lepszego momentu, żeby zacząć się odbijać.

15:25 W podstawowym składzie mistrza Niemiec Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek. W podstawowym składzie gości Sławomir Peszko i Adam Matuszczyk. Na boisku będzie więc aż czterech Polaków, a liczba ta może zwiększyć się do pięciu - na ławce rezerwowych gospodarzy siedzi Jakub Błaszczykowski. Za pięć minut początek spotkania między czwartą a dziesiątą drużyną ligi.