0 : 0
Komentarze
Od?wie?
30
Już pierwsze minuty spotkania pokazały, że piłkarzy Menezesa czeka trudne zadanie. Wenezuelczycy bronili się niemal całym zespołem. Brazylijczycy potrafili długo utrzymać się przy piłce, ale wszystko układało im się tylko do momentu, gdy pojawiali się z futbolówką w okolicach pola karnego. Liczne strzały naszpikowanej gwiazdami ekipy Canarinhos, albo lądowały za bramką, albo zatrzymywały się na dobrze blokujących uderzenia rywalach.

Wenezuela w pierwszej połowie ani razu nie potrafiła zagrozić Cesarowi. Bramka dla Brazylii wydawała się być tylko kwestią czasu. Piłkarze Fariasa bronili się jednak umiejętnie, a na dodatek w decydujących momentach sprzyjało im sporo szczęścia. Tak było w 27. minucie kiedy po potężnej bombie Pato piłka zatrzymała się na poprzeczce. Okazja napastnika Milanu była najlepszą sytuacją jaką Canarinhos stworzyli sobie w tym spotkaniu. Kto wie, jak potoczyłyby się losy tego spotkanie, gdyby na pięć minut przed końcem pierwszej połowy arbiter podyktował dla Brazylijczyków rzut karny. Jedenastka piłkarzom Menezesa się należała, bo po strzale Neymara lecącą w kierunku bramki piłkę ręką dotknął jeden z Wenezuelczyków, który wślizgiem chciał zapobiec utracie gola.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Brazylia nadal naciskała, a Wenezuela imponowała uważną grą w obronie. W pewnym momencie skupieni na zdobyciu gola Canarinhos oddali rywalowi więcej swobody i szybko mogli zostać za to skarceni. Po dobrze wyprowadzonych kontrach zarówno Arango jak i Gonzalez nie potrafili jednak pokonać brazylijskiego bramkarza.

W ostatnim kwadransie obrońcy tytułu gaśli z każdą upływającą minutą. Wenezuelczycy dowieźli cenny remis do ostatniego gwizdka. Punkt jest dla nich ogromnym sukcesem. W przeciwieństwie do Brazylijczyków, których czekają jeszcze ciężkie mecze z Ekwadorem i uznawaną za czarnego konia turnieju ekipą Paragwaju.

Koniec meczu! Niespodzianka stała się faktem

90. min. +2 Jeszcze próbuje Neymar, który w pojedynkę ograł kilku zawodników rywali i posłał piłkę w pole karne. Na dokładne zagranie zabrakło już mu chyba sił i futbolówka wylądowała w rękach Vegi.

87. min. Do końca meczu jeszcze zaledwie kilka minut. Co ciekawe im bliżej ostatniego gwizdka, tym Brazylijczycy są coraz bardziej przygaszeni. Wenezuelski mur nadal dzielnie się trzyma

79. min. Niecelne uderzenie z dystansu Elano. Zmiana w Wenezueli. Za Fedora wchodzi Maldonado

76. min. Zmiana w Brazylii, schodzi Pato, wchodzi Lucas

74. min. Skupiona na atakowaniu Brazylia pozwala rywalom na coraz więcej. Mający w kontratakach wiele swobody Wenezuelczycy znów zagrozili bramce Cesara. Tym razem niecelnie z kilkunastu metrów uderzał Arango.

72. min. Jedna z nielicznych akcji Wenezueli. Gonzalez uderza z kilkunastu metrów, piłka odbija się od obrońcy i trafia prosto w ręce Cesara

70. min. Brazylijczycy mają coraz mniej czasu. Jak tak dalej pójdzie będziemy świadkami kolejnej sensacji w turnieju. Przypomnijmy, że w meczu inauguracyjnym Argentyna tylko zremisowała z Boliwią

63. min. Dwie zmiany, po jednej w obu zespołach. Schodzi antybohater ostatniej akcji - Randon i Robinho, którego zastąpił Fred.

61. min. Randon ukarany żółtą kartką za próbę wymuszenia rzutu karnego

58. min. Neymar zagrał płasko w pole karne, ale piłka nie trafiła do żadnego z jego kolegów i chwilę później grę długim wykopem mógł wznowić Vega

55. min. Podanie w pole karne do Pato, który ładnie przyjął piłkę i piwotem obrócił się w stronę bramki. Chwilę później, lekko zdezorientowany trochę się pogubił, wypuścił sobie futbolówkę zbyt mocno przed siebie i ta padła łupem wychodzącego z bramki Vegi.

52. min. Obraz gry nie ulega zmianie. Brazylia długo rozgrywka piłkę i przesuwa się pod pole karne Wenezueli krótkimi podaniami. Nadal nic z tego nie wynika, bo czujnie grający w defensywie Wenezuelczycy w odpowiednim momencie potrafią przerwać każdą akcję. W drugiej części nie doczekaliśmy się żadnego strzału na bramkę.

46. min. Piłkarze rozpoczęli już drugą połowę

46. min. +1 Koniec pierwszej połowy: Przewaga Brazylii nie podlega dyskusji. Wenezuela jednak umiejętnie się broni.

45. min. Neyamar doszedł do pozycji strzeleckiej, z kilkunastu metrów posłał piłkę obok bramki, ale i tak jak się okazało był na pozycji spalonej

44. min. Obraz gry się nie zmienia. Brazylia trochę zwolniła, ale jej głównym mankamentem jest brak dokładności przy ostatnim podaniu.

39. min. Brazylii należał się rzut karny! Neymar będąc w polu karnym posłał piłkę obok wychodzącego z bramki Vegi i futbolówkę kilka metrów przed linią ręką zatrzymał chcący interweniować wślizgiem wenezuelski obrońca. Arbiter główny nakazał grac dalej. Nie zareagował również jego asystent.

38. min. Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Arbiter ukarał za faul w środku boiska Thiago Silvę.

32. min. Pato znów bliski pokonania Vegi, ale i tym razem bramkarz Wenezueli skutecznie interweniuje po uderzeniu Brazylijczyka. Tym razem piłkarz Milanu strzelał z okolic pola karnego.

28. min. Wenezuelczycy cofnięci niemal całą drużyną na własną połowę na razie bronią się umiejętnie i...szczęśliwie. W 27. minucie uratowała ich poprzeczka po tym jak Pato z kilkunastu metrów oddał potężne uderzenie z pierwszej piłlki

22. min. Składna akcja Brazylii. Pato ładnie opanował przed polem karnym długą piłkę zagraną z głębi pola, rozegrał ją z kolega z drużyny i wrzucił w pole karne. Niedokładnie i ta znalazła się po przeciwległej stronie boiska przy nodze Neymara. Piłkarz Santosu raz jeszcze zacentrował, futbolówka wylądował na głowie Pato, ten oddał strzał, ale trafił w sam środek. Brazylijczyk i tak jednak w tej sytuacji faulował

19. min. Obraz gry się nie zmienia. Brazylia jest dłużej w posiadaniu piłki i rozgrywa ją głównie na połowie Wenezueli. Przed chwilą w kolejnej ofensywnej akcji zobaczyliśmy Santosa. Jego dośrodkowanie pewnie wyłapał Vega, który w porę wyszedł z bramki.

12. min. Podopieczni Mano Menezesa z łatwością przedostają się w okolice szesnastki Wenezueli. Co z tego, skoro na razie oddali tylko jedno celne uderzenie. Momentami na 20 metrze przed bramką Vegi znajduje się nawet sześciu zawodników w żółtych koszulkach. Ich próby zaskoczenia wenezuelskiego bramkarza najczęściej zatrzymują się na obrońcach. Tak było w 11. minucie po uderzeniu Santosa. Chwilę później Robinho z kilku metrów nieczysto trafił w piłkę i ta przeleciała nad poprzeczką.

6. min. Wenezuelczycy tylko sporadycznie pojawiają się pod polem karnym Canarinhos. Ich ataki z łatwością rozbijają brazylijscy obrońcy. Przewaga obrońców tytułu jest zdecydowana. Przed chwilą groźnie było po ładnym rozprowadzeniu piłki przez Pato. uderzający ze skraju pola karnego Alves został jednak zablokowany.

3. min. Od pierwszych minut dominują Brazylijczycy, którzy zdążyli już sobie stworzyć dwie dogodne okazje. Najpierw zza pola karnego uderzał Robinho, ale jego strzał dobrze obronił Vega. Kilkadziesiąt sekund później sam przed bramkarzem Wenezueli znalazł się po prostopadłym podaniu z głębi pola Pato. Vega jeszcze raz spisał się bez zarzutu i dobrym wyjściem z bramki zatrzymał gwiazdę Milanu.

1. min. Zaczęli!

Przed chwilą nastąpiło przywitanie kapitanów obu drużyn. Lucio i Arango podali sobie ręce, spotkanie rozpocznie się lada moment.

Przed meczem
Brazylijczycy bronią tytułu zdobytego w 2007 roku. Oprócz nich i Wenezueli w grupie B grają jeszcze ekipy Paragwaju i Ekwadoru. Jednego można być pewnym - po sensacyjnym remisie Argentyny z Wenezuelą, Canarinhos nie zlekceważą rywala, który uznawany jest za outsidera grupy.