0 : 0
Komentarze
Od?wie?
28
Wykluczenie pomocnika Chelsea nie miało jednak większego wpływu na przebieg gry. Brazylijczycy od pierwszej do ostatniej minuty mieli przewagę i tylko przez swoją nieskuteczność oraz kapitalną formę broniącego bramki gości Tima Krula nie udało im się tego meczu wygrać.

Podopieczni Mano Menezesa zdobyli co prawda bramkę - w 12. minucie piłkę w siatce umieścił Ramires - ale nie uznał jej arbiter. Jego zdaniem podający w tej akcji Robinho był na spalonym. Niewątpliwie była to bardzo kontrowersyjna decyzja, nie zmieniła jednak ofensywnego nastawienia gospodarzy.

Tim Krul musiał zwijać się jak w ukropie, ponieważ raz za razem na jego bramkę strzelali Robinho, Thiago Silva, Fred czy najlepszy na boisku Neymar. Bramkarz Newcastle doskonale zastąpił jednak Maartena Stekelenburga i tylko dzięki niemu zespołowi Berta van Marwijka udało się nie przegrać w tym prestiżowym meczu.

Tak relacjonowaliśmy ten mecz na żywo:

90. min. +3 Koniec meczu.

88. min. Neymar ukarany kartką za symulowanie faulu Mathijsena.

84. min. Neymar pada w polu karnym po starciu z Heitingą i wydaje się, że rzeczywiście był faulowany, sędzia był jednak innego zdania. Adriano wchodzi za Andre Santosa, Boulahrouz za van der Wiela.

80. min. Teraz Afellay dostaje żółtą kartkę.

79. min. Ramires fauluje od tyłu Robbena i dostaje drugą żółtą kartkę!

74. min. Kolejna zmiana w zespole Holandii - Schaars w miejsce Strootmana. Mano Menezes z kolei wpuszcza Eliasa i Leandro Damiao za Robinho i Freda.

69. min. Kapitalna akcja z prawej strony Lucasa, dośrodkowanie w pole karne, ale strzał z woleja Neymara doskonale po raz kolejny broni Krul.

68. min. Lucas ledwo wszedł na boisko i już dostał kartkę za symulowanie faulu.

65. min. Także zmiany w Brazylii. Z boiska schodzą Lucas Leiva i Elano, w ich miejsce Sandro i Lucas.

64. min. Potrójna zmiana w zespole Holandii. Za Kuyta, van Persiego i De Jonga wchodzą Huntelaar, Elia i Maduro.

60. min. Krul nogami broni świetny strzał Neymara, do piłki przed pustą bramką dochodzi Freda, ale w ostatniej chwili zdejmuje mu ją z nogi Strootman!

57. min. Doskonały drybling z lewej strony Robinho, piłka w pole karne na jedenasty metr, tam dopada do niej Thiago Silva, ale po jego strzale piłka otarła się jeszcze o Mathijsena i minimalnie minęła bramkę.

46. min. Kapitalne prostopadłe podanie Elano, Neymar wychodzi sam na sam z Krulem, ale bramkarz Newcastle doskonale broni.

46. min. Zaczynamy drugą część spotkania.

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy.

43. min. Teraz kartka dla Heitingi. Kapitan Oranje nieprzepisowo zatrzymał wyprowadzającego kontratak Alvesa.

42. min. Żółta kartka dla Daniela Alvesa, ale szczerze mówiąc nie wiem o co do końca chodzi. Obrońca Barcelony pewnie w swoim stylu skomentował jakąś decyzję sędziego, a temu się to nie spodobało.

39. min. Doskonałe dośrodkowanie z rzutu wolnego Robbena, van Persie wychodzi najwyżej w powietrze, ale piłka po jego strzale głową minimalnie mija bramkę gospodarzy.

31. min. Van der Wiel fauluje taktycznie wychodzącego z kontratakiem Neymara i dostaje żółtą kartkę.

29. min. Kolejna okazja przed Tulipanami. Szybkie rozegranie akcji na lewej stronie, piłka przed pole karne do Afellaya, ten potężnie uderza z pierwszej, ale Julio Cesar kapitalną paradą paruje piłkę na rzut rożny.

22. min. Kapitalną okazję marnuje Afellay! Pomocnik Barcelony pociągnął z piłką kilkadziesiąt metrów, zagrał na lewo do Robbena, a ten dośrodkował w pole karne. Tam piłkę głową zgrał van Persie, Afellay znalazł się w sytuacji sam na sam, ale przegrał pojedynek z Julio Cesarem.

18. min. Dobra długa piłka w pole karne Holandii, kapitalne przyjęcie Neymara, ale w ostatniej chwili przed strzałem piłkę z nogi zdjął mu van der Wiel.

12. min. Ramires po ładnej akcji zespołowej pakuje piłkę do bramki, sędzia jednak nie uznaje gola. Jego zdaniem asystujący pomocnikowi Chelsea Robinho był na spalonym. Decyzja bardzo kontrowersyjna.

8. min. Bardzo spokojny jak na razie ten początek meczu. Gra toczy się głównie w środku pola i oba zespoły mają problemy z wyprowadzeniem akcji zaczepnej.

1. min. Zaczynamy mecz.

Drugiego lipca 2010 roku w Port Elizabeth Holendrzy po golu Wesleya Sneijdera i samobójczym trafieniu Felipe Melo wyrzucili z Mistrzostw Świata "Canarinhos". Brazylia w tamtym meczu prowadziła już od 10. minuty po golu Robinho, w drugiej połowie "Tulipany" pod wodzą rozgrywającego Interu Mediolan zdeklasowały rywali i ostatecznie dojechały aż do finału. Dopiero tam lepsza okazała się być Hiszpania.