Mecze Towarzyskie: Francja pokonała Anglię na Wembley

Komentarze
Od?wie?
42
Zobacz gole ze spotkania naZczuba.tv

Mecz na Wembley, biorąc pod uwagę renomę obu reprezentacji, mógł rozczarować kibiców. Szczególnie angielskich, którzy przez niemal 80. minut oglądali drużynę nieporadną i niepotrafiącą zareagować na prowadzenie przeciwnika.

Wynik meczu otworzył juz w 16. minucie Karim Benzema. Napastnik Realu Madryt wspaniale rozegrał piłkę z Maloudą i pewnym strzałem nie dał szans Fosterowi. To właśnie ci dwaj piłkarze oraz Nasri stwarzali największe zagrożenie pod angielską bramką.

Druga połowa zaczęła się dla gości podobnie jak pierwsza - od szybko strzelonej bramki. W 55. minucie Valbuena dostał dokładne podanie od Sagni i z pełnym impetem nabiegł na piłkę. Lloris nie miał szans, a Francuzi mogli cieszyć się z drugiej tego wieczora bramki.

Nieporadnośc Anglików aż kuła w oczy. Mimo wielkich chęci przełamać obronę Francuzów udało się tylko raz. W 86. minucie dokładnie dośrokował Young, a Crouch, który przed minutą pojawił się na boisku, dostawił nogę i z najbliższej odległości pokonał Llorisa. Więcej czasu na wyrównanie nie wystarczyło. Fabio Capello kolejny raz będzie musiał tłumaczyć się z dotkliwej porażki, do tego na własnym stadionie.

Tak relacjonowaliśmy ten mecz na żywo:

90. min. +5 Koniec meczu! Anglicy ostatecznie nie zdołali złamać twardej francuskiej obrony po raz drugi.

90. min. +2 Bothroyd! Broni Lloris.

89. min. Gospodarze ożywili się. Chcą tu jeszcze wywalczyć remis.

86. min. Gooooool! Crouch! Tuż po wejściu na boisko strzela kontaktową bramkę! Piękna asysta Younga, Crouch dostawił nogę, a piłka ląduje pod poprzeczką.

83. min. Ładna indywidualna akcja Nasriego i słupek!

80. min. Co za fatalny błąd Llroisa! Bramkarz Francji przepuścił piłkę, do której dopadł rozpędzony Gerrard. Powinien był tylko trafić w bramkę. Nie trafił. Nadal Anglia bez pierwszej bramki.

80. min. Mecz na Wembley nie porywa. Anglicy chcą już tylko dotrwać do końca.

77. min. Malouda poza boiskiem, za niego pojawia się Payet.

74. min. Wielkie zamieszanie pod bramką Llorisa! Ostatecznie piłka wolna wytacza się za bramkę. Francuzi mieli szczęście.

73. min. Milner próbował uruchomić prostopadłym podaniem Johnsona. Abidal jest jednak dziś jak skała. Anglicy wciąż biją głową w mur.

68. min. Z boiska schodzi strzelec bramki Benzema. Melduje się na nim Remi.

65. min. Johnson próbował z wolnego. Nad bramką.

62. min. Faulowany Henderson. Rzut wolny z prawej strony. Głębokie dośrodkowanie na długi słupek, do którego dochodzi Gerrard, ale piłkę przenosi nad bramką. Gracz Liverpoolu jest bardzo aktywny, brakuje mu wykończenia.

56. min. Anglicy chcieli szybko odpowiedzieć, ale te ataki wyglądają bardzo nieporadnie.

55. min. Goooool! 2:0! Valbuena dostał wspaniałe podanie od Sagni i z pełnym impetem nabiegł na piłkę, uderzając ją z woleja w kierunku dalszego słupka. Foster kolejny raz bez szans.

52. min. Gerrard! Piłkarz The Reds dostał dobre pytanie, niemal otwierające drogę do bramki. Trzeba było tylko wygrać pojedynek z Sagna. To okazało się za trudne i kibice na Wembley nadal nie zobaczyli bramki swoich idoli.

50. min. Świetnie przedzierał się Gourcuff, jest jednym z wyróżniających się graczy tego meczu. Francja w natarciu.

46. min. Druga połowa. Czas start. Rozpoczęli Francuzi.

Tak relacjonowaliśmy na żywo pierwszą połowę:

45. min. Równo po 45 minutach sędzia odgwizdał koniec pierwszej połowy, w której lepsza była drużyna francuska, co potwierdził bramką Karim Benzema. Czy Anglicy obudzą się po przerwie? Zapraszamy do śledzenia relacji.

43. min. Znowu bardzo mądrze Benzema. Uwagi Jose Mourinho chyba podziałały na młodego napastnika, bo zachowuje się w jedenastce coraz odpowiedzialniej. Teraz ładnie wypuścił Abidala. Ten jest blokowany.

40. min. Podopiecznym Capello nie można odmówić chęci. Dochodzą nawet do linii pola karnego, ale są tam albo blokowani, albo tracą piłkę.

36. min. Walcott już zaczynał się rozpędzać... Powstrzymany jednak jeszcze przed polem karnym. Brak pomysłu ze strony Anglii.

33. min. Znowu groźnie. Nasri już stał przed oszołomionym Fosterm, gdy sędzia podniósł chorągiewkę. Słusznie. Capello jednak nie jest zadowolony z gry.

29. min. Momentalnie strzałem z trudnej pozycji próbował odpowiedzieć Gerrard. Nie wyszło.

28. min. Trója Nasri - Malouda - Benzema dobrze radzi sobie dziś z angielską defensywą. Efekt? Kolejna czyta pozycja do strzału dla Benzemy. Ten jednak nie trafił w bramkę.

25. min. Z lewej strony w pole karne wpadł Milner, ale chcąc ominąć Sagnę, powalił go na ziemię. Anglicy w polu karnym są na razie wyjątkowo niefrasobliwi.

22. min. Niewidoczny jest na razie debiutant - Andy Carrol. Czekamy na pierwszy błysk uzdolnionego napastnika.

21. min. Niebezpieczna strata w środku pola gości. Gerrard nie wiedział jednak co zrobić z piłką i trochę niedokładnie oddał ją do Walcotta. Nic z tego nie wyszło.

16. min. Goooooool dla Francji! Benzema! Napastnik Realu kapitalnie wymienił piłkę w polu karnym z Maloudą, po czym nie myśląc dużo zdecydował się na strzał w krótki róg. Foster po dobrym początku meczu, w końcu musiał skapitulować. Wielka radość Francuzów!

15. min. Po 15. minutach meczu na Wembley gra się wyrównała. Można nawet powiedzieć, że to Francuzi mieli więcej pomysłów na pokonanie bramkarza.

11. min. Tym razem próbował Gourcuff! Piekielnie mocny strzał zza pola karnego. Foster po raz kolejny z najwyższym trudem chroni swój zespół.

8. min. Ładna zespołowa wymiana z lewej strony boiska i groźny strzał Maloudy. Foster z trudem broni.

6. min. Na chwile przenosimy się pod pole karne Anglików, gdzie Gourcuff wywalczył właśnie rzut rożny. Nic z niego jednak nie wyszło. Na początku meczu lepsze wrażenie sprawiają Anglicy.

2. min. Gerrard! Pomocnik The Reds próbował z rzutu wolnego. Piłka ominęła w mur, ale leciała w sam środek bramki. Lloris bez problemów.

2. min. Rooney, Lampard, Cole oraz Terry - tych nazwisk brakuje dziś w angielskim składzie.

1. min. Rozpoczęli! Przy piłce Anglicy.

Piłkarze obu drużyn są już na boisku. Jeszcze kilka chwil o usłyszymy pierwszy gwizdek sędziego.

Przed meczem: Fabio Capello powołał na mecz z Francją Andy Carolla, dla którego będzie to pierwszy występ w drużynie narodowej.

W ekipie Fabio Capello z powodu kontuzji nie zagrają dwaj czołowi obrońcy - John Terry i Ashley Cole. W przypadku Terry'ego to już czwarty z kolei mecz kadry narodowej, który opuści na skutek różnych problemów zdrowotnych. Tym razem chodzi o uraz pleców.