Polska młodzieżówka wysoko wygrała z Estonią i jako jedyna w grupie ma komplet punktów [ZAPIS RELACJI]

4 : 0

• wtorek, 10 września 2019
  • Sędzia nie pozwolił nawet wznowić gry. Zakończył mecz zaraz po rzucie karnym. Brawo dla Polaków, którzy od pierwszej minuty dyktowali warunki na boisku. Na kolejne gole trzeba było poczekać, ale najważniejsze, że padły. Polska wygrała z Estonią 4:0 i po dwóch meczach jako jedyna w grupie ma komplet punktów.

• 93. minuta

4:0! Pewnie wykonał jedenastkę Patryk Dziczek!

I jeszcze będziemy mieli rzut karny w ostatniej minucie. Falowany Mateusz Bogusz.

• 85. minuta

Jeszcze miał szasnę Paweł Tomczyk! Uderzył głową, ale prosto w bramkarza. Dobre dośrodkowanie Fili.

• 80. minuta

3:0! Kamil Jóźwiak dobił strzał Karola Fili i wreszcie wynik oddaje przebieg meczu. Nasza przewaga od początku była niepodważalna.

• 72. minuta

Kolejna dobra akcja Płachety i Tomczyka, ale po raz kolejny brakuje wykończenia. Do pola karnego wygląda to świetnie.

• 64. minuta

2:0! Nareszcie! Karol Fila dobiegł do piłki dośrodkowanej z lewego skrzydła i mocnym strzałem podwyższył prowadzenie.

• 60. minuta

Kilkanaście stworzonych okazji i wszystkie zmarnowane. Albo spalony, albo niecelny strzał, albo złe podanie, albo bramkarz rywali. Zawsze coś staje na przeszkodzie do zdobycia drugiej bramki.

• 48. minuta

Tomczyk minął przed polem karnym trzech Estończyków, uderzył, ale nie trafił w bramkę.

• 46. minuta

Zaczynamy drugą połowę. Za Klimalę, który pod koniec pierwszej połowy rozbił głowę, wchodzi Paweł Tomczyk.

• 45. minuta

Koniec pierwszej połowy. Wygrywamy 1:0, ale przewagę mamy taką, że goli powinno być więcej. Brakuje skuteczności.

• 42. minuta

Pierwsza akcja Estończyków. Mieli przewagę liczebną w ataku, ale pogubili się i zgubili piłkę. Po rzucie wolnym i celnym do środkowaniu mocno uderzył Poom. Na szczęście nie trafił w bramkę.

• 35. minuta

Klimala miał dwie niezłe okazje, ale obie zmarnował. Najpierw stracił piłkę, w kolejnej akcji był na spalonym. Szkoda.

• 26. minuta

Mairo Mill ostro fauluje Jóźwiaka. Pojawia się chyba frustracja wsród Estończyków.

• 22. minuta

Gramy spokojnie, bardzo długo utrzymujemy się przy piłce, stwarzamy okazje. Ale na razie wykorzystaliśmy tylko jedną.

• 18 minuta

Pachnie drugim golem. Jóźwiak miał dobrą okazję, ale uderzył w bramkarza. Podawał mu Płacheta - na razie najlepszy na boisku.

• 15. minuta

Kolejna świetna okazja. Płacheta dobrze dośrodkował w pole karne, ale tam zabrkało wykończenia Bidy. Miał szasnę na gola, bo estoński bramkarz popełnił błąd.

• 13. minuta

Dziczek uderzył po ziemii, mocno, ale w bramkarza.

Bida faulowany tuż przed polem karnym. Markus Poom ukarany żółtą kartką. Świetna szansa na podwyższenie wyniku.

• 11. minuta

Przewaga Polaków jest niepodważalna. Estonia nie opuszcza swojej połowy.

• 6. minuta

Pierwsza groźna akcja w tym meczu od razu daje nam prowadzenie. Pestka odważnie ruszył z piłką, zagrał prostopadle w pole karne, a akcję precyzyjnym strzałem skończył Płacheta. Brawo! 1-0.

• 6. minuta

I goool! Przemysław Płacheta!

• 4. minuta

Gramy w składzie: Grabara - Fila, Walukiewicz, Sobociński, Pestka - Jóźwiak, Dziczek, Ścieślak, Płacheta - Bida, Klimala.

• 1. minuta

Zaczynamy!

• Dzień dobry! Nowo budowana przez Czeława Michniewicza kadra do lat 21 gra drugi mecz eliminacyjny do mistrzostw Europy. Ostatnio w słabym stylu pokonała 1:0 Łotwę.