Wielkie emocje w meczu o Superpuchar Europy! Zadecydowały rzuty karne! [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

2 : 2

• czwartek, 15 sierpnia 2019
  • 2019-08-14 23:45
    Wielkie emocje w meczu o Superpuchar Europy! Zadecydowały rzuty karne!

Liverpool pokonał Chelsea w meczu o Superpuchar Europy! W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1, po dogrywce było 2:2, a zwycięzcę wyłoniła dopiero seria rzutów karnych, w której pomylił się Tammy Abraham.

• środa, 14 sierpnia 2019
  • PILNE

RZUTY KARNE

5:4 Myli się Abraham! Adrian broni decydującą jedenastkę! Liverpool z Superpucharem Europy!

• GOOOOOOL

RZUTY KARNE

5:4 Pewnie Salah! Długi rozbieg i pewny strzał.

• GOOOOOOL

RZUTY KARNE

4:4 Emerson pewnie w środek! Na razie nikt się nie pomylił.

• GOOOOOOL

RZUTY KARNE

4:3 Ależ blisko obrony znowu był Kepa! Alexander-Arnold zdołał go jednak pokonać.

• GOOOOOOL

RZUTY KARNE

3:3 Piękny strzał Mounta! Znowu remis.

• GOOOOOOL

RZUTY KARNE

3:2 Strzela Origi, ale Kepa miał piłkę na rękawicy! Było blisko pierwszej pomyłki.

• GOOOOOOL

RZUTY KARNE

2:2 Ależ huknął Barkley! Znowu mamy remis.

• GOOOOOOL

RZUTY KARNE

2:1 Fabinho nie dał szans Kepie! Precyzyjny strzał przy słupku, na razie nikt się nie myli.

• GOOOOOOL

RZUTY KARNE

1:1 Jorginho bardzo pewnie w prawy róg bramki!

• GOOOOOOL

RZUTY KARNE

1:0 Firmino pewnie!

• RZUTY KARNE

Rozpocznie Liverpool.

• PILNE

120. min.

KONIEC DOGRYWKI. Przed nami rzuty karne!

• 117. min.

Trzy minuty do rzutów karnych. Chelsea przeważa, ale z tej przewagi już nic nie wynika.

• 113. min.

Świetna interwencja Adriana! Abraham uderzył mocno i precyzyjnie, ale bramkarz Liverpoolu zdołał obronić jego strzał.

• 110. min.

W drugiej połowie dogrywki gra jest już spokojniejsza. Do końca 10 minut, jeśli nikt nie strzeli gola będziemy oglądać serię rzutów karnych.

• 106. min.

Rozpoczynamy drugą połowę dogrywki.

• 105. min.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY DOGRYWKI. A szkoda, bo piłkarze z minuty na minutę coraz bardziej się rozkręcali. Z boiska jednak nie schodzą, zamiast tego udając się tylko pod ławki rezerwowych. Tam chwilę odpoczną, uzupełnią płyny i będziemy grać dalej.

• 104. min.

Centymetry dzieliły teraz Chelsea od kolejnego gola! Pedro popisał się świetnym rajdem prawą stroną, wbiegł w pole karne i zagrał wzdłuż bramki. Do piłki dopadł Abraham, który uderzył w kierunku dalszego słupka. Minimalnie jednak chybił.

• 103. min.

Juergen Klopp dokonuje kolejnej zmiany. Divock Origi wchodzi w miejsce Sadio Mane.

• GOOOOOOL

100. min.

GOOOOL! FANTASTYCZNIE TO ZROBIŁ JORGINHO! Pomocnik Chelsea uderzył piłkę lekko i bardzo precyzyjnie, pokonując Adriana. Znowu mamy remis.

• 99. min.

RZUT KARNY DLA CHELSEA! Abraham został sfaulowany w polu karnym przez Adriana, który rzucił mu się pod nogi, ale nie sięgnął piłki.

• 98. min.

Ależ blisko była teraz Chelsea gola! Abraham wygrał pojedynek siłowy z obrońcą Liverpoolu i wbiegł w pole karne. Później oddał strzał, ale Adrian zdołał go obronić.

• GOOOOOOL

94. min.

GOOOOOOOOOL! MANE! MANE! MANE! Liverpool obejmuje prowadzenie po fantastycznej akcji Senegalczyka z Roberto Firmino. Skrzydłowy zagrał do Brazylijczyka, ten podbiegł w kierunku bramki rywala i odegrał mu w pole karne. Tam Mane świetnie opanował piłkę i mocnym strzałem od poprzeczki pokonał Kepę.

• 94. min.

Tempo rozgrywania akcji drastycznie spadło. Widać, że obydwa zespoły boją się zaryzykować w dogrywce i chcą doczekać do serii rzutów karnych.

• 92. min.

Pierwsza próba Liverpoolu w dogrywce. Gomez dynamicznie pobiegł po skrzydle, złamał akcję do środka i oddał mocny strzał. Kepa nie miał jednak problemów ze złapaniem piłki.

• 91. min.

Zaczynamy pierwszą połowę dogrywki.

Koniec regulaminowego czasu gry.

Dwie minuty doliczone do drugiej połowy.

• 88. min.

Szansa dla Chelsea. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, głową uderzał Zouma, jednak minimalnie niecelnie.

• 85. min.

Kartka dla Hendersona.

• 84. min.

Fikayo Tomori w miejsce Christensena.

• 83. min.

Mount pakuje piłkę do siatki Liverpoolu, jednak znów jest spalony!

• 82. min.

Dobra odpowiedź Chelsea, jednak po podaniu Kante uderzenie Pedro zostało zablokowane.

• 80. min.

Salah po murze. Rzut rożny dla Liverpoolu.

• 79. min.

Faul Azpilicuety i kartka dla Hiszpana. Szansa dla Liverpoolu na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego.

• 75. min.

GENIALNE INTERWENCJE KEPY! Najpierw Hiszpan odbił potężny strzał Salaha, a sekundę później, w niesamowity sposób, dobitkę van Dijka! Wow!

• 74. min.

Abraham w miejsce Girouda i Mount w miejsce Pulisicia. Podwójna zmiana w Chelsea.

• 70. min.

Dużo spokojniejszy fragmenty gry.

• 66. min.
  • 65. min.

Ładne podanie Pedro do Pulisicia, jednak jego uderzenie zablokował Gomez.

• 64. min.

Wijnaldum w miejsce Milnera.

• 60. min.

Szansa dla Girouda, jednak jego uderzenie zablokowane. Jak się okazało Francuz był też na spalonym.

• 56. min.

Początek drugiej połowy podobny do początku meczu. Liverpool przeważa, Chelsea czeka na kontrataki. Na razie nieudanie.

• 51. min.

Świetna kontra Liverpoolu, strzał Hendersona odbity, niemal nie zmylił Kepy, jednak piłka w rękach Hiszpana! Ależ dynamiczny mecz!

• 51. min.

Na przebój poszedł Emerson, jednak jego podania spod linii końcowej nie zamknął Giroud.

• 50. min.

Ależ huknął Fabinho! Na szczęście dla Chelsea jednak obok bramki!

• 48. min.

Wrzutka za linię obrony Chelsea, Firmino uprzedził Kepę, a Mane z bliska do pustej bramki doprowadza do remisu!

• 48. min.

Sadio Mane, 1:1!

Zmiana w Liverpoolu. Z boiska zszedł Oxlade-Chamberlain, w jego miejsce Roberto Firmino.

Początek drugiej połowy.

• Liczby wyrównane, ale co najmniej od 25 minuty Chelsea dominuje na boisku w Stambule.

• 45. min. + 1

Przerwa. Zasłużone prowadzenie Chelsea 1:0.

• 45. min.

Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• 40. min.

Pulisic pakuje piłkę do siatki, jednak sędzia wskazuje spalonego amerykańskiego piłkarza!

• 37. min.

Genialne podanie Christiana Pulisica, Giroud wyszedł sam na sam z Adrianem i Chelsea prowadzi z Liverpoolem!

• 36. min.

OLIVIER GIROUD! 1:0!

• 32. min.

I kolejna szansa Chelsea! Sam na sam z Adrianem wyszedł Kovacić, jednak Hiszpan znakomicie ubiegł swojego rodaka i wciąż 0:0!

• 30. min.

Znów szansa dla Liverpoolu. Z rzutu rożnego dośrodkował Milner, głową strzelał Mane, jednak piłkę złapał Kepa.

• 28. min.

Błąd Kepy. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, Hiszpan wyszedł do piąstkowania, jednak ubiegł go van Dijk, który uderzył nad bramką.

• 25. min.
  • 24. min.

Efektowne uderzenie Girouda przewrotką, jednak piłka minęła bramkę Adriana w bezpiecznej odległości.

• 22. min.

Ależ szansa Chelsea! Pedro huknął z ostrego kąta, jednak Adrian sparował piłkę na poprzeczkę!

• 21. min.

Kolejne kapitalne, prostopadłe podanie Jorginho, tym razem do Pedro. Hiszpan dobrze opanował piłkę, jednak szybszy i silniejszy był Robertson.

• 19. min.

Długie podanie Jorginho do Girouda, jednak tym razem Francuz nie sięgnął piłki.

• 16. min.

Pierwsza odpowiedź Chelsea. Doskonałe podanie Pedro do Girouda, jednak Francuz był za wolny na pojedynek z Matipem, uderzył z daleka i bardzo niecelnie.

• 16. min.

Kapitalna szansa dla Salaha, jednak jego uderzenie doskonale odbił Kepa.

• 13. min.

Kolejna dobra akcja Liverpoolu. Dośrodkowanie Hendersona i w ostatniej chwili doskonale interweniował Christensen.

• 9. min.

Tym razem uderzał Fabinho, jednak ponownie czujny pozostał Kepa. Wyraźna przewaga Liverpoolu, Chelsea przyczajona na kontratak.

• 6. min.

Głową strzelał Matip, ale spokojnie interweniował Kepa.

• 4. min.

W polu karnym Liverpoolu przepychał się Pulisic, ale dobrze zachował się Matip.

• 3. min.

Zdecydowany, wysoki, mocny pressing Liverpoolu od pierwszej minuty.

• 1. min.

Gramy!

• Obie drużyny już na boisku.

• Dziś po raz pierwszy w wyjściowej jedenastce Chelsea znajduje się sprowadzony z Borussii Dortmund, Christian Pulisic. W Liverpoolu zadebiutuje zaś sprowadzony z West Hamu bramkarz, Adrian. Hiszpan jest w składzie głównie przez kontuzję podstawowego golkipera, ALissona Beckera.

• Chelsea po to trofeum sięgnęła raz - w 1998 roku, kiedy pokonała Real Madryt. W 2012 i 2013 roku londyńczycy grali o Superpuchar, jednak przegrywali mecze zarówno w roli triumfatora Ligi Mistrzów jak i Ligi Europy.

• Liverpool po Superpuchar Europy sięgał trzykrotnie. W 1977, 2001 i 2005 roku.

• Nowy sezon dużo lepiej zaczął się dla Liverpoolu, który pokonał w piątek Norwich 4:1. Chelsea zaś przegrała w niedzielę z Manchesterem United aż 0:4.

• Skład Chelsea: Kepa - Azpilicueta, Zouma, Christensen, Emerson - Jorginho, Kante, Kovacić - Pulisic, Giroud, Pedro

• Skład Liverpoolu: Adrian - Gomez, van Dijk, Matip, Robertson - Milner, Fabinho, Henderson - Oxlade-Chamberlain, Salah, Mane

• Dobry wieczór państwu! Zapraszamy na mecz o Superpuchar Europy. W Stambule zmierzą się zwycięzca Ligi Mistrzów - Liverpool - oraz zdobywca Ligi Europy - Chelsea.

Liverpool
Bramki: Mane (48.), Mane (95.) Kartki: Henderson, Alexander-Arnold - żółta Skład: Adrian - Gomez, van Dijk, Matip, Robertson (91. Alexander-Arnold) - Milner (64. Wijnaldum), Fabinho, Henderson - Oxlade-Chamberlain (46. Firmino), Salah, Mane (103. Origi)
Chelsea
Bramki: Giroud (36.), Jorginho (101. - karny) Kartki: Azpilicueta - żółta Skład: Kepa - Azpilicueta, Zouma, Christensen (84. Tomori), Emerson - Jorginho, Kante, Kovacić (101. Barkley) - Pulisic (74. Mount), Giroud (74. Abraham), Pedro