Finał Copa Libertadores. River wygrywa po szalonym meczu [ZAPIS RELACJI]

3 : 1

• niedziela, 09 grudnia 2018
  • 120. min.

River Plate wygrało Copa Libertadores! W meczu rozgrywanym na Santiago Bernabeu River pokonało Boca Juniors 3:1. Spotkanie rozstrzygnęło się dopiero w dogrywce. Ostatnie 10 minut to istna wymiana ciosów i bramkarz Boca grający na połowie rywali.

• 120. min.

KONIEC MECZU

• 120. min.

Kontra na pustą bramkę! Martinez pieczętuje zwycięstwo River Plate!

• 120. min.

GOOOOOOOOOOOOOLLL 3:1 dla RIVER!

• 118. min.

Słuuuupeek! Jara trafia w słupek! Co tam się wyprawia!

• 116. min.

Boca gra w dziewiątkę! Gago kontuzjowany, schodzi z boiska

• 116. min.

To już jest wymiana ciosów. Teraz Andrada łapie strzał River Plate

• 113. min.

Bramkarz Boca Juniors własciwie nie schodzi z połowy River Plate. Przed chwilą strzelał... głową

• 113. min.

Co wyprawia bramkarz Boca Andrada! Wyprowadza kontrę i mija rywali aż do połowy boiska

• 113. min.

Wchodzi Carlos Tevez, schodzi Julio Buffarini. Jest też druga zmiana schodzi Ignacio Fernandez, wchodzi Bruno Zuculini.

• 109. min.

CO ZA GOL QUINTERO! ALEŻ ZAŁADOWAŁ GOLA! Piekielnie mocny strzał pod poprzeczkę z 18 metrów! Rezerwowy daje prowadzenie!

• 109. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL 2-1 RIVER PLATE PROWADZI

• 106. min.

Gramy dalej

• 105. min.

Krótka przerwa przed nami

• 104. min.

Obie drużyny już czekają na końcowy gwizdek

• 104. min.

Za moment koniec pierwszej połowy dogrywki.

• 99. min.

Tym razem na murawie cierpi Andrada, który po prostu usiadł na murawie. Pomagali mu lekarze, ale to była chyba próba ukradnięcia kilku minut.

• 96. min.

Kolejna zmiana w Boca Juniors. Villa Cano już nie ma siły dłużej grać i opuszcza boisko. Leonardo Jara wchodzi na plac gry

• 95. min.

Warto zauważyć, że jest to pierwsza od pięciu lat dogrywka w finale Copa Libertadores

• 93. min.

Wilmar Barrios (Boca Juniors) zostaje ukarany przez sędziego drugą żółtą kartką. Osłabia swój zespół. Nieładny faul i teraz Boca niemal całą dogrywkę gra w osłabieniu

• 93. min.

CZERWONA KARTKA DLA PIŁKARZA BOCA

• 93. min.

Czas na dogrywkę

• 93. min.

Koniecmeczu! W tym spotkaniu nie ma zasady bramek liczonych na wyjeździe, ale jest dogrywka.

• 93. min.

Piłkarz Boca leży na murawie. Sędzia wzywa nosze

Czas na doliczony czas gry! Trzy minuty

• 88. min.

Jeszcze jedna zmiana w Boca Juniors. Schodzi kapitan Pablo Perez, wchodzi znany z Realu Madryt Fernando Gago

• 85. min.

Obie drużyny nie spiesza się do atakowania.

• 82. min.

W tym momencie w dwumeczu jest 3:3. Przypominamy również, że nie ma tu bramek liczonych "na wyjeździe"

• 79. min.

Ignacio Fernandez (River Plate) ukarany żółtą kartką. Strasznie brzydka jest ta druga połowa. Cały czas ktoś leży na boisku

• 78. min.

Lucas Olaza strzela z wolnego, ale mur River Plate blokuje to uderzenie. Było groźnia, bo to rzut wolny pośredni z pola karnego

• 71. min.

Jest kolejna zmiana. Gonzalo Ariel Montiel schodzi z boiska, a Camilo Mayada (River Plate) wchodzi jako rezerwowy.

• 67. min.

Pratto strzela gola! Kapitalne wykończenie, ale nie byłoby tego gola, gdyby nie kapitalna akcja Fernandeza, który pobiegł prawym skrzydłem i zagrał z klepki.

• 67. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOLLL RIVER PLATE WYRÓWNUJE!

• 65. min.

Co chwila ktoś leży na boisku. Tym razem podnosi się z niego jeden z piłkarzy Boca Juniors

• 63. min.

Bardzo słaba jest ta druga połowa. River Plate jakby nie wiedziało jak ugryźć Bocę

• 45. min.

Haha! Mistrzostwo. Tak się świętuje gola z największym rywalem. Benedetto nie ma już jednak na boisku

• 61. min.

Kolejna zmiana. Tym razem schodzi strzelec bramki Benedetto. W jego miejsce Abila.

• 57. min.

Zmiana w River. Schodzi Ponzio, a w jego miejsce wchodzi Quintero

• 55. min.
  • 55. min.

Pada w polu karnym napastnik River i domaga się karnego. Ale to on wpadł i zdemolował bramkarza Boca Juniors Andradę. Ten potrzebuje pomocy

• 53. min.

Zero zagrożenia po rzucie wolnym. Piłka odbija się od muru

• 52. min.

Będzie rzut wolny dla Boca Juniors. Znowu celebrują wykonanie tego stałego fragmentu

• 48. min.

Mocny strzał jednego z pomocników River, ale pewnie broni bramkarz.

• 48. min.

River Plate rzuca się do ataku. Oni chcą wyrównać w tym meczu

Czas na druga połowę meczu!

• 45. min.

Wielkie emocje na boisku, ale jakości piłkarskiej niewiele. Co tu dużo powiedzieć, w drugiej połowie czekają nas wielkie gromy. Awantura między piłkarzami też wisi na włosku, ale sędzia na razie panuje nad boiskowymi wydarzeniami.

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy! River Plate czekało na to co zrobi Boca, a Boca strzeliła bramkę! Przypomnijmy, że w finale nie obowiązuje przepis o bramkach strzelonych na wyjeździe

• 43. min.

River Plate atakowało, ale Boca znakomicie odebrali piłkę, Dario Benedetto dostał kapitalne prostopadłe podanie i goool!!! 0-1! Autorem przepięknej asysty był Nandez

• 43. min.

GOOOOOOLLLL DLA BOCA JUNIORS! ALEŻ KONTRA!

• 39. min.

Faulowany piłkarz River Plate Perez i od razu rosną emocje. Wszyscy piłkarze otoczyli lezącego Pereza. Sędzia znowu ich uspokaja.

• 39. min.

No wreszcie jakaś kontra River Plate. Podniosła się wielka wrzawa na trybunach, ale strzał fatalny. Wyyyysoko nad bramką

• 36. min.

Czuć wielką presje tego widowiska. Bardzo dużo fauli. Piłkarze biegają szybko, ale mało w tym jakości piłkarskiej

• 32. min.

Niewiele dzieje się na boisku. Dużo niedokładności w ostatnich minutach

• 32. min.

Jeden z piłkarzy River pada w polu karnym i domaga się karnego. Sędzia każe mu jednak wstawać. Będzie tylko rożny

• 30. min.

Jak to się stało, że nie ma gola! Wszyscy byli w murze i piłka trafiła do Nandeza! Ten jednak nie trafia z 8 metrów! To powinien być gol

• 27. min.

Będzie rzut wolny. Już trzy minuty się zbierają do tego wolnego gracze Boca Juniors. Wszyscy piłkarze River w murze

• 27. min.

Leo Messi jest na stadionie.

• 27. min.

Wycięty równo z trwają jeden z piłkarzy Boca. Leonardo Ponzio (River Plate) ogląda żółtą kartkę i znowu robi się nerwowo

• 27. min.

Gwiazdy europejskiej piłki oglądają finał Copa Libertadores w Madrycie. Wielka lista

• 24. min.

Emocje rosną na murawie, każde starcie piłkarzy to wrzawa na trybunach. Sędzia upomina zawodników, żeby grali fair

• 20. min.

Jedną akcją odpowiedziało Boca, które teraz zakończyło strzałem rzut rożny.

• 17. min.

Fernandeeez kapitalne uderzenie, ale nie daje rady. River nadal bez gola

• 14. min.

River Plate jakby zyskiwało przewagę. Więcej są przy piłce, Boca nieco stłamszone

• 12. min.

River Plate spokojnie, bez większego zaangażowania rozgrywa piłkę. Wyczekują na to, co zrobi Boca

• 9. min.

Ależ okazje miał Pablo Perez (Boca Juniors). Miał dużo miejsca, ale jego uderzenie nie dało bramki! Strzał w środek bramki. Broni jednak Armani

• 6. min.

Boca Juniors jest w posiadaniu piłki przez większość czasu. Nie ma jednak większego zagrożenia

• 3. min.

Pierwsza wrzutka w pole karne Boca Juniors, ale pewnie wybija Magallan

• 3. min.

Santiago Bernabeu wypełnione do ostatniego miejsca

• 1. min.

Pierwszy gwizdek sędziego!

• Jak wyglądała sprzedaż biletów?

Po 5 tysięcy wejściówek zostało przekazane bezpośrednio do klubów. Po 20 tys. wejściówek mogli kupić kibice River Plate i Boca Juniors z Europy. Reszta, czyli około 20 tysięcy trafiło do wolnej sprzedaży

• Mimo, że mecz odbywa się ponad 6000 mil dalej, w Madrycie roi się od kibiców River Plate i Boca Juniors

• W pierwszym spotkaniu na La Bombonera, które odbyło się 11 listopada, padł remis 2:2. Niestety, rewanżu nie udało się już rozegrać, bo przed meczem doszło do potężnych zamieszek. W stronę autokaru Boca Juniors poleciały kamienie a kapitan klubu doznał poważnego urazu oka

River Plate
Bramki: Pratto (68.), Quintero (109.), Martinez (120.) Kartki: Ponzio, Fernandez, Maidana, Casco - żółta Skład: Armani - Montiel (74. Mayada), Maidana, Pinola, Casco - Ponzio (59. Quintero) - Fernandez (111. Zuculini), Perez, Palacios (97. Alvarez), Martinez - Pratto
Bramki: Benedetto (44.) Kartki: Perez, Barrios, Tevez - żółta; Barrios - czerwona (za drugą żółtą) Skład: Andrada - Buffarini (111. Tevez), Izquierdoz, Magallan, Olaza - Nandez, Barrios, Perez (89. Gago) - Villa Cano (96. Jara), Benedetto (62. Abila), Pavon