Premier League. Tottenham rozbił Chelsea. Dele Alli bohaterem meczu. Piękna bramka Eriksena [ZAPIS RELACJI]

1 : 3
Terminarz

• niedziela, 01 kwietnia 2018
  • KONIEC MECZU

Dziękujemy za udział w relacji i życzymy Wesołych Świąt

W hitowym spotkaniu 32. kolejki Premier League Tottenham pokonał na wyjeździe Chelsea (3:1). Bohaterem starcia został 21-letni Dele Alli, który zdobył dwie bramki. Ozdobą meczu był gol Christian Eriksena.

• 90. min. + 4

KONIEC. Tottenham wygrywa derby Londynu i w tej chwili ma już 8 punktów przewagi w tabeli nad Chelsea! Koguty zajmują 4. miejsce w Premier League - ostatnie dające prawo gry w Lidze Mistrzów. Zespół Antonio Conte znajduje się tuż za nimi, ale coraz więcej wskazuje na to, że w przyszłym sezonie będzie musiał zadowolić się udziałem w Lidze Europy.

Andre Marriner dolicza cztery minuty do regulaminowego czasu gry.

• 87. min.

Bardzo ostry faul Vertonghena. Obrońca Tottenhamu zaatakował Edena Hazarda. Przewinienie zasługujące przynajmniej na żółtą kartkę, zostało jednak zignorowane przez sędziego, który nie podyktował nawet rzutu wolnego.

• 84. min.

Tottenham szuka kolejnych okazji. Teraz z ostrego konta strzelał Lamela, ale jego uderzenie zablokował dobrze ustawiony Christensen.

• 78. min.

Duży błąd Davinsona Sancheza. Obrońca Tottenhamu zagapił się, przez co piłkę przejął Kante. Strzał pomocnika Chelsea został jednak zablokowany.

• 73. min.

Zmiana w zespole Tottenhamu. Wracający po kontuzji Harry Kane zmienia Heung-min Sona.

• 70. min.

Żółtą kartką ukarany Ben Davies z Tottenhamu. Obrońca gości nieprzepisowo zatrzymał Victora Mosesa.

• 66. min.

W pole karne świetnie ze skrzydła wbiegł Son, obrońcy zablokowali jego dwa uderzenia, ale piłka ostatecznie i tak trafiła pod nogi Alliego, który w asyście dwóch obrońców gospodarzy posłał piłkę w kierunku dalszego słupka, nie dając szans Caballero.

• GOOOOOOL

66. min.

KOLEJNA BRAMKA TOTTENHAMU! CO TU SIĘ DZIEJE?!

• 64. min.

Chelsea chce jak najszybciej odrobić straty. Swoich sił w strzałach z dystansu próbowali Hazard i Willian, ale ich uderzenia okazały się niecelne.

• 62. min.

Fantastycznym długim podaniem popisał się Eric Dier, Dele Alli wbiegł pomiędzy obrońców Chelsea, świetnie przyjął piłkę i posłał ją obok bezradnie interweniującego Willy'ego Caballero.

• GOOOOOOL

62. min.

GOOOOOOL! Tottenham obejmuje prowadzenie!

• 61. min.

Piękne uderzenie Sona! Wykorzystał wolną przestrzeń pozostawioną przez Marcosa Alonso i strzelił lewą nogą w kierunku dalszego słupka. Caballero zachował się jednak znakomicie i zdołał uchronić Chelsea przed stratą kolejnej bramki.

• 60. min.

W dzisiejszym spotkaniu Eriksen wyrównał dorobek bramkowy ze swoich dwóch najlepszych dotychczas sezonów w barwach Tottenhamu.

• 57. min.

Bardzo samolubnie zachował się Alvaro Morata. Piłkarze Chelsea wyszli do ataku z przewagą, ale Hiszpan za długo zwlekał z podaniem, w końcu zagrał do Mosesa, ale ten, będą w bardzo trudnej sytuacji, dośrodkował prosto w ręce Llorisa.

• 54. min.

Bardzo slaby rzut rożny w wykonaniu Eriksena. Po dośrodkowaniu Duńczyka piłka zatrzymała się na pierwszym obrońcy Chelsea.

• 53. min.

Ależ zamieszanie pod bramką Chelsea. Ogromny błąd popełnił Victor Moses, piłka trafiła pod nogi Dele Allego, ale w ostatniej chwili wybił Christensen.

• 50. min.

Dobrze zastawiał się teraz Davinson Sanchez, który wygrał pozycję z Moratą, i w konsekwencji wywalczył rzut wolny dla Kogutów.

• 48. min.

Drugą połowę dużo lepiej rozpoczęli gospodarze. Teraz przed szansą stanął Alvaro Morata, ale sędzia odgwizdał spalonego.

• 47. min.

Dobra akcja Chelsea. Victor Moses pobiegł lewym skrzydłem, minął obrońcę rywala i zszedł do środka - stamtąd posłał uderzenie na bramkę Llorisa, ale zostało ono zablokowane przez Dembele.

Gramy!

• 45. min. + 2

Piłkarze wychodzą na murawę. Za chwilę rozpoczniemy drugą połowę spotkania.

PRZERWA. Za nami bardzo dobra pierwsza połowa. Derby Londynu jak na razie stoją na wysokim poziomie, miejmy nadzieję, że po przerwie zobaczymy równie dobrą piłkę.

• 45. min. + 1

Duńczyk otrzymał podanie na 25. metrze przed bramką Chelsea, przymierzył i uderzył bardzo mocno, nadając piłce nietypową rotację. Caballero, który teoretycznie był dobrze ustawiony, nie miał żadnych szans. Futbolówka przed przekroczeniem linii bramkowej odbiła się jeszcze od poprzeczki.

• GOOOOOOL

45. min. + 1

GOOOOOOL! Mamy remis! Cudowna bramka Christiana Eriksena!

• 44. min.

Kolejna próba wyprowadzenia kontrataku przez Chelsea. Fabregas chciał zagrać piłkę na prawą stronę boiska, ale żaden z jego kolegów nie nadążył za akcją, przez co piłka trafiła pod nogi obrońców Tottenhamu.

• 42. min.

Znakomita interwencja Llorisa! Marcos Alonso pomknął lewym skrzydłem i oddał bardzo mocny strzał z ostrego kąta w kierunku dalszego słupka. Francuski bramkarz Tottenhamu wykazał się jednak ogromnym refleksem i w ostatniej chwili odbił piłkę.

• 40. min.

Potężne uderzenie Christiana Eriksena z około 25 metrów. Duńczyk znalazł nieco wolnego miejsca i strzelił bez zastanowienia. Caballero był jednak bardzo dobrze ustawiony i zdołał odbić piłkę.

• 38. min.

Bardzo nieodpowiedzialne zachowanie Mosesa. Nigeryjczyk wdał się w drybling we własnym polu karnym, i o mało nie stracił piłki na rzecz Dele Alliego. Ostatecznie zdołał jednak nabić rywala i wywalczyć wznowienie gry od bramki.

• 37. min.

W grę wkradło się trochę chaosu - toczy się głównie w środku pola. W Tottenhamie najczęściej akcji ofensywnych próbuje Son, ale "rozbija" się o linię defensywną Chelsea.

• 33. min.

Chwila przerwy w grze, Caballero został kopnięty w głowę przez Eriksena, i potrzebował pomocy medycznej, ale już wrócił do gry.

• 31. min.

Gol dla Chelsea w dużej mierze jest winą bramkarza Tottenhamu, Hugo Llorisa. Francuski golkiper "zawalił" już cztery bramki w obecnym sezonie Premier League. Gorsi od niego są jedynie Asmir Begović z Bornemouth, i Petr Cech z Arsenalu.

• 30. min.

Świetnie w pole karne dośrodkował Victor Moses, "pusty przelot" zanotował Hugo Lloris, a Davinson Sanchez wyskoczył niżej od Alvaro Moraty, który otworzył wynik meczu.

• GOOOOOOL

30. min.

GOOOOOOL! Alvaro Morata daje prowadzenie Chelsea!

• 28. min.

Groźna kontra Chelsea! Fabregas zagrał do Hazarda, ten automatycznie posłał prostopadłe podanie na prawe skrzydło do Mosesa, a ten podbiegł w kierunku pola karnego i huknął na bramkę Tottenhamu. Lloris obronił, choć z niemałymi problemami.

• 27. min.

Piłkarze Chelsea są w posiadaniu piłki przez coraz więcej czasu, ale nie zmienia to faktu, że nie potrafią znaleźć sposobu na sforsowanie szczelnej defensywy Tottenhamu. Gra toczy się na razie głównie w środku pola.

• 25. min.

25 minut gry za nami. Początek meczu należał do Tottenhamu, ale teraz, z minuty na minutę przewagę zyskują gospodarze.

• 23. min.

Dobre długie podanie posłał teraz Kante, ale Hazard nie poradził sobie z przyjęciem wysokiej piłki, stracił lądowanie i dał sobie zabrać futbolówkę.

• 21. min.

Z rzutu wolnego dośrodkował Christian Eriksen, ale zrobił to bardzo niedokładnie. Piłka zatrzymała się bowiem na najbliżej ustawionym zawodniku Chelsea.

• 19. min.

I mamy bramkę!...ale nieuznaną. Marcos Alonso najszybciej dopadł do piłki dośrodkowanej w pole karne, uderzył i nie dał szans Llorisowi, ale sędzia Andre Marriner odgwizdał pozycję spaloną piłkarza gospodarzy.

• 18. min.

Dobra akcja Chelsea! Morata zagrał prostopadle do Hazarda, ten minął Davinsona Sancheza i podał do Williana. Brazylijczyk przyjął piłkę tuż przed polem karnym i i uderzył mocno w kierunku dalszego słupka, ale Lloris zdołał odbić uderzenie.

• 16. min.

Chelsea pierwszy raz w polu karnym Tottenhamu. Morata próbował dogrywać do środka, ale bardzo dobrze ustawiony Sanchez spokojnie wybił piłkę.

• 15. min.

Kolejna próba kontrataku Chelsea. N'Golo Kante popędził lewym skrzydłem, ale błyskawicznie dopadło do niego trzech zawodników Tottenhamu.

• 13. min.

Gospodarze nie mogą złapać odpowiedniego rytmu. Zawodnicy Tottenhamu stosują bardzo wysoki pressing, i skutecznie uniemożliwiają rozgrywanie akcji.

• 10. min.

Zagotowało się pod bramką Chelsea. Dele Alli skakał do główki, ale nie zdołał wygrać pojedynku z Christensenem. Młody zawodnik, dla którego dzisiejsze spotkanie jest 100. w Premier League, jak na razie jest jednym z najbardziej aktywnych piłkarzy Tottenhamu.

• 9. min.

Bardzo dynamiczna kontra Chelsea, Eden Hazard zagrał na lewe skrzydło do Williana, ten zszedł do środka i próbował uderzać, ale jego strzał zablokował jeden z obrońców Kogutów.

• 8. min.

Pierwszy strzał gości. Swoich sił zza pola karnego spróbował Vertonghen, ale piłka po jego strzale minęła bramkę Caballero.

• 7. min.

Tottenham próbuje uspokoić grę. Dier zagrał na prawą stronę do Trippiera, a ten spróbował dośrodkować. Podanie zablokował jednak Christensen.

• 5. min.

Bardzo nieprzyjemna sytuacja. Dembele próbował przeskoczyć upadającego Victora Mosesa, ale ostatecznie nadepnął mu na ramię. Nigeryjczyk jest w tej chwili opatrywany przez sztab medyczny.

• 4. min.

Gospodarze próbują atakować środkiem pola, ale na razie są skutecznie powstrzymywani. Najpierw groźną akcję przerwał Dier, a następnie Alli.

• 3. min.

Morata dobrze przyjął piłkę w asyście dwóch obrońców gości. Hiszpan wypuścił sobie piłkę i spróbował dośrodkować, ale zrobił to bardzo niecelnie.

• 1. min.

Chelsea rozpoczyna od niecelnego podania w kierunku Moraty. Obrońcy Tottenhamu spokojnie przejmują piłkę i rozpoczynają konstruowanie akcji pozycyjnej.

• 1. min.

GRAMY!

• Piłkarze już na boisku. Za chwilę zaczynamy!

• Dziś na boisku zobaczymy m.in. Heung-min Sona, który ostatnio biegał po murawie Stadionu Śląskiego w Chorzowie, w meczu reprezentacji Korei Płd. z Polską.

• Piłkarze gospodarzy na stadionie zameldowali się ponad godzinę temu. A do meczu pozostały już tylko minuty!

• Skład Tottenhamu:

• Skład Chelsea:

• Chelsea w tej chwili zajmuje 5. miejsce w tabeli, z dorobkiem 56 punktów. Tottenham znajduje się pozycję wyżej, mając na swoim koncie 61 oczek.

• Dzień dobry! Witamy w relacji hitu Premier League, w którym Chelsea zmierzy się na własnym boisku z Tottenhamem.

Chelsea
Bramki: Morata (30.) Skład: Caballero - Azpilicueta, Christensen, Ruediger - Moses (81. Giroud), Fabregas, Kante, Alonso (83. Emerson) - Willian, Hazard - Morata (88. Hudson-Odoi)
Tottenham
Bramki: Eriksen (45.), Alli (62., 66.) Kartki: Davies - żółta Skład: Lloris - Trippier, Sanchez, Vertonghen, Davies - Dier (81. Wanyama), Dembele - Lamela (88. Sissoko), Alli, Eriksen - Son (74. Kane)