Legia - Wisła. Klasyk dla Wisły, Carlitos zamiótł Legię pod dywan - to jest Twój LIVE [ZAPIS RELACJI]

0 : 2
Terminarz

• niedziela, 18 marca 2018
  • KONIEC

Wisła Kraków pokonała 2:0 Legię Warszawa w hicie 28. kolejki Lotto Ekstraklasy. Piłkarze Białej Gwiazdy rozegrali świetną pierwszą połowę, w której najbardziej wyróżniał Carlitos - autor bramki i asysty. Po zmianie stron krakowianie kontrolowali przebieg meczu, nie pozwalając na zbyt wiele mistrzom Polski. Drużyna Romeo Jozaka zagrała bezbarwny mecz, nie radziła sobie z pressingiem rywali, a w ataku była niemal całkowicie bezproduktywna.

• 90. min. + 3

Ostatni gwizdek, po zawodach.

Cztery minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

• 86. min.

Dwójkowa akcja Pasquato z Kucharczykiem, ale ten pierwszy odgrywa partnerowi za plecy. Jak nie idzie, to nie idzie.

• 82. min.

Wojtkowski za Imaza. Zmiana w Wiśle.

• 81. min.

Skoro nie da się przedrzeć przez linię obrony, to trzeba poszukać szczęścia strzałem z dystansu - doszedł do wniosku Remy. Jak pomyślał, tak też zrobił. Strzał silny, celny, jednak w sam środek bramki.

• 77. min.

Cuesta wychodzi do piąstkowania i... mija się z piłką. Legioniści nie potrafią tego wykorzystać i obrońcy Wisły wybijają daleko futbolówkę.

• 73. min.

W zespole Legii niewielu piłkarzy wierzy jeszcze w odwrócenie losów tego meczu. Praktycznie nic dziś mistrzom Polski nie wychodzi.

• 68. min.

Ostatnia zmiana w Legii: Pasquato za Radovicia.

• 65. min.

W grze Legii jeden schemat - dużo bezproduktywnych podań w poprzek boiska, wolno, przewidywalnie. Wisła nie ma problemów z rozbijaniem ataków gospodarzy i tylko czyha na kontry.

• 62. min.

Romeo Jozak reaguje. Michał Kucharczyk zmienia Sebastiana Szymańskiego.

• 58. min.

Legia próbuje stworzyć zagrożenie na skrzydłach, niewiele jednak z tego wynika.

• 55. min.

Piłka za linię obrony do Carlitosa, goni go co sił Hlousek i naciska do samego końca, co przynosi efekt. Carlitos strzela prosto w Malarza.

• 53. min.

Eduardo! Jak on tego nie strzelił?! Świetne podanie Szymańskiego do snajpera Legii, a ten w prostej sytuacji nie trafia nawet w bramkę.

• 49. min.

Spokojniejszy początek drugiej części spotkania. Gra toczy się w środku pola.

Wracamy na boisko i zaczynamy drugą połowę! W Legii jedna zmiana: Kucharczyk za Mączyńskiego.

• ANALIZA

Analiza Ekstrastats: Wąskie i kompaktowe ustawienie Wisły powoduje dużo problemów Legii w ataku pozycyjnym, która nie potrafi korzystać z dużej ilości miejsca na flankach. Blisko siebie grająca Wisła często przejmuje piłkę w środkowej strefie i napędza kolejne kontrataki.

• 45. min. + 3

Bartosz Frankowski zaprasza oba zespoły do szatni. Po pierwszej połowie Wisła prowadzi z Legią 2:0 po bramkach Carlitosa i Veleza. Krakowianie grają szybciej, z pomysłem, na ich tle Legia nie wygląda jak zespół, który walczy o mistrzostwo Polski.

• 45. min.

Radović próbował wymusić rzut karny, ale nie ma znaczenia, czy był faul, czy też nie, bo wcześniej w górę powędrowała chorągiewka sędziego liniowego. Serb był na spalonym.

• 42. min.

Legia przyspieszyła w końcówce. Dwa razy próbował Szymański, za pierwszym razem z problemami obronił Cuesta, a za drugim wyręczył go jeden z kolegów, blokując strzał metr przed linią bramką.

2
Kartki: Mączyński, Astiz, Pasquato - żółta Skład: Malarz - Vesović, Astiz, Pazdan, Hlousek - Mączyński (46. Kucharczyk), Remy, Cafu - Szymański (63. Niezgoda), Eduardo, Radović (72. Pasquato)
Bramki: Carlitos (26. - karny), Velez (30.) Kartki: Llonch, Brlek, Mitrović - żółta Skład: Cuesta - Palcić, Velez, Arsenić, Sadlok - Mitrović, Cywka, Llonch - Halilović (66. Brlek), Carlitos, Imaz (83. Wojtkowski)