Sandecja Nowy Sącz pokonuje Lechię Gdańsk [ZAPIS RELACJI]

2 : 3
Terminarz

• piątek, 18 sierpnia 2017
  • Teraz pojawia się tylko pytanie, czy był to ostatni mecz Piotra Nowaka w roli trenera Lechii Gdańsk.

Sandecja ma na rozkładzie drugą i czwartą drużynę poprzedniego sezonu. Należą się im spore brawa.

• 92. min.

Lechia Gdańsk przegrywa z Sandecją Nowy Sącz 2-3. Kibice gwizdami żegnają swoich piłkarzy.

• 92. min.

Koniec meczu!

• 92. min.

Peszko wziął się za wykonanie rzutu wolnego. Fatalne uderzenie. Kibice tylko pokręcili głowami

Danek wszedł i robi co chce! Świetne dośrodkowanie do Trochima, a ten strzela tuż nad bramką!

Sędzia doliczył 4 minuty

Vitoria już na stałe pod bramką Sandecji.

• 87. min.

Spore zamieszanie w polu karnym Sandecji. Piłka ciągle spadała pod nogi Lechistów, ale ich strzały były blokowane. Skończyło się tak, że dwóch piłkarzy przyjęło uderzenia na ciało, a teraz potrzebują chwili, by do siebie dojść.

• 85. min.

Kolejna akcja Sandecji. Kolev miał piłkę na 16. metrze, ale bał się strzelać, podał to Brzyskiego, a ten strzelił prosto w Kuciaka

• 83. min.

Lechia jeszcze walczy. Stolarski podaje do Lipskiego, ten wrzuca piłkę, ale świetnie wybija Szufryn.

• 82. min.

Kibice Lechii powoli opuszczają stadion

• 81. min.

Nowak robi ostatnią zmianę.

Schodzi Daniel Łukasik, wchodzi Mateusz Lewandowski

• 77. min.

Danek świetnie wypatrzył i posłał KAPITALNE podanie do Trochima, a ten posłał płaskie uderzenie i pokonuje Kuciaka!

Lechia ma problem! Strzeliła dwie bramki a potem zasnęła, to się teraz zemściło!

• 77. min.

GOOOOOOOOOOOLLLLL Co tam się dzieje! 2-3!

• 75. min.

Ładnie pograła Lechia. Piłkę na skraju pola karnego dostał Peszko, ale jego dośrodkowanie było bardzo słabe. Lechia jednak nadal przy piłce. Lechiści rozgrywają atak pozycyjny, ale jakoś wolno, na stojąco

• 73. min.

Na boisku pojawia się także nowy piłkarz Sandecji.

Schodzi Dudzic, wchodzi Danek.

Dudzic ustawił się najdalej jak się dało, by zyskać jak najwięcej czasu.

• 72. min.

Wojeciech Trochim ukarany żółtą kartką.

• 68. min.

Ojojooj piłkarskie jaja! Krasic minął bramkarza, był już dwa metry od bramki i posłał piłkę jakieś 15 metrów nad poprzeczką!

• 65. min.

Lechia chyba zadowoliła się remisem (jak na razie). Tempo kompletnie siadło.

• 63. min.

Mało piłki w ostatnich minutach. Błażej Augustyn ukarany żółta kartką za faul. Po chwili Trochim strzela technicznie i niewiele zabrakło.

• 61. min.

Niewiele brakowało, a Sandecja znów wyszłaby na prowadzenie. Dośrodkował Brzyski, a Kolev był bardzo blisko bramki.

Zmiana w Sandecji: schodzi Lukáš Kubáň, a na boisku pojawia się Adrian Basta.

• 55. min.

Świetna akcja Stolarskiego, który popędził lewą stroną i podał w szesnastkę. Tam atomowy strzał oddał Lipski, a tor lotu piłki zmienił jeszcze Peszko.

Lechia doprowadza do wyrównania w tempie francuskiego pociągu TGV

• 55. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL 2-2

• 51. min.

Zmiana w Sandecji Nowy Sącz. Schodzi Filip Piszczek, na boisku pojawia się Wojciech Trochim.

• 49. min.

Piękne dośrodkowanie Lipskiego z rzutu rożnego, a Paixao wyskoczył najwyżej i wpakował piłkę do bramki. To jego 50. gol w Ekstraklasie!

• 49. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL Lechia odrabia straty. 1-2

• 49. min.

Lipski z wolnego dośrodkował niezwykle mocno, a piłka prawie zaskoczyła Gliwę. Golkiper zdołał ją jednak wypiąstkować

• 48. min.

Paixao przedzierał się jak czołg przez zasieki Sandecji, ale Szufryn do samego końca walczył i uniemożliwił Portugalczykowi oddanie strzału

Początek drugiej połowy

• Jest jednak zmiana. Schodzi Oliveria, a na boisku pojawia się Flavio Paixao

• 47. min.

Na razie nie wiadomo, czy Piotr Nowak zdecyduje się na jakąś zmianę w przerwie. Trener ma ograniczone pole manewru, bo wprowadził już jednego piłkarza, po tym jak kontuzji doznał Jakub Wawrzyniak

• 47. min.

Sandecja nie gra efektownie, ale za to bardzo efektywnie. Drużyna Mroczkowskiego stworzyła sobie trzy dobre okazje i zdobyła dwie bramki.

• 47. min.

Koniec pierwszej połowy. Piłkarzy Lechii żegnają przeraźliwe gwizdy.

• 45. min.

Sędzia doliczył dwie minuty.

Kibice Lechii Gdańsk wyzywają swojego trenera. Niezbyt ładny obrazek.

• 43. min.

Najlepsza akcja tego meczu! Sandecja po prostu rozklepała obronę Lechii Gdańsk. Zaczęło się od Mraza, a potem Kolev podał do Dudzica, a ten z całą armatą władował piłkę do bramki. Lechia w szoku, kibice w szoku.

• 42. min.

WOW!!! CO ZA AKCJA, CO ZA GOL SANDECJI 0-2

• 40. min.

Na boisku zrobiło się nieco brutalniej. W ciągu dwóch minut piłkarze Sandecji otrzymali dwie zółte kartki. Najpierw przepisy przekroczył Kraczunow, a po chwili zółty kartonik ogląda Kubań.

• 38. min.

Po chwili kolejna szansa dla Lechii, bo Łukasik zebrał piłkę po rzucie rożnym i uderzył z daleka. Gliwa paruje futbolówkę na bok. Świetna interwencja.

• 38. min.

Świetna akcja Lechii.

Peszko znalazł się na lewej stronie i posłał bardzo celne i mocne dośrodkowanie, które wpadło na głowę Stevena Vitorii! Ten uderzył, ale prosto w poprzeczkę. Nadal prowadzi Sandecja!

• 34. min.

Kolev obiegł Vitorię i znalazł się przed szansą na strzelenie bramki! Piłka poleciała jednak wprost w Kuciaka! Pewnie byłby gol, gdyby nie fakt, że Vitoria zdołał odrobinę przeszkodzić napastnikowi

• 31. min.

Stolarski! Ładnie zwodem minął Mraza i posłał bardzo mocne dośrodkowanie. Nikt go jednak nie przeciął.

• 27. min.

Wydaje się, że Lechia ma pomysł na dobre zagrania, ale ich wykonanie jest fatalne. Strasznie dużo niedokładności. Przed chwilą Stolarski ładnie z pierwszej piłki do Krasicia na prawej flance, ale obrońca doskonale to przeczytał

• 24. min.

Joao Nunez przejdzie na lewą obronę, a Krasic oczywiście do środka.

• 24. min.

Kontuzjowany jest Jakub Wawrzyniak. Piotr Nowak musi dokonać zmiany. Na boisku pojawia się Milos Krasić

• 20. min.

Sandecja znowu w ataku. Kolev wywalczył rzut rożny. I właśnie po nim mogło być już 2:0, bo Płamen Kraczunow strzelił tuż obok lewego słupka bramki.

• 20. min.

Wawrzyniak do Lipskiego w pole karne, młody pomocnik strzela, ale zablokowany strzał.

• 16. min.

Długo czekał

• 16. min.

To Lechia miała małą przewagę, ale brakowało dokładności. Sandecja wyszła z jednym atakiem i już prowadzi. Teraz to Lechia rzuca się do odrabiania strat.

• 16. min.

Brzyski podał na lewo do Mraza, ten posłał płaskie dośrodkowanie w pole karne, a Dudzic pakuje piłkę do bramki. Bardzo duży błąd Kuciaka, który powinien to złapać!

• 16. min.

GOOOOOOOOOOOOOOLLL 0-1

DUDZIC!!!

• 15. min.

Świetna akcja Jao Oliveiry na lewej stronie. Portugalczyk wdarł się w pole karne, ale jego zagranie było niecelne.

• 12. min.

Nic dodać, nic ująć

• 12. min.

Fatalne zagranie Łukasika, który zagrał wprost pod nogi Barana. Kontra gości zakończyła się... na pierwszym niedokładnym podaniu

• 9. min.

Lechia ma małą przewagę! Peszko tańczył z piłką na linii pola karnego, ale w to wszystko wmieszał się Oliveira, który oddał strzał. Uderzenie zablokowane.

• 7. min.

Łukasik ładnie, bo zewnętrzną częścią stopy próbował wypuścić Peszkę, ale obrońca Sandecji skasował akcję.

• 5. min.

Ajaj ładna akcja Lechii, najpierw Lipski próbował pograć z Peszką, ale zabrakło dokładności. Po chwili piłka poszła na prawą stronę, i wpadła pod nogi Paixao. Sedzia podniósł jednak chorągiewkę. Był spalony.

• 2. min.

Bardzo ciekawie wygląda skład Lechii. W ,,11'' mamy kilku mocno ofensywnych piłkarzy. Czekamy przede wszystkim na to, co pokaże Patryk Lipski.

• Spokojnie Lechia. Augustyn wymienia piłkę z Wawrzyniakiem.

• Gramy

• Minuta ciszy przed meczem. W związku ze wczorajszym zamachem w Barcelonie

• Dzisiejszy mecz będzie prowadzony z użyciem technologii VAR. Zobaczymy, czy sędziowie będa zmuszeni do użycia technologii, by ocenić kontrowersyjne sytuację. Głównym arbitrem jest dzisiaj Bartosz Frankowski.

• Piłkarze wychodzą już na boisko, za moment początek meczu.

• Skład Sandecji Nowy Sącz:Gliwa - Kubáň, Szufryn, Kraczunow, Brzyski - Dudzic, Baran, Piter-Bučko, Mráz, F. Piszczek - Kolev

• Skład Lechii Gdańsk: Kuciak - Wawrzyniak, Nunes, Augustyn, Vitoria - Peszko, Lipski, Łukasik, Oliveira, Stolarski - Paixao.

3
Bramki: 51. Marco Paixao, 55. Peszko Żółte kartki: Joao Oliveira, Augustyn Skład:Kuciak - Wawrzyniak (24. Krasic), Nunes, Augustyn, Vitoria - Peszko, Lipski, Łukasik (80. Lewandowski), Oliveira (46. Flavio Paixao), Stolarski - M.Paixao.
Bramki: 16. Dudzic, 42. Dudzic Żółte kartki: Kubań, Kraczunow, Trochim Skład:Gliwa - Kubáň (59. Basta), Szufryn, Kraczunow, Brzyski - Dudzic (72. Danek), Baran, Piter-Bučko, Mráz, F. Piszczek (52. Trochim) - Kolev