Ligue 1. Lille - Bordeaux 4:5. Niesamowity mecz, niesamowity Obraniak

4 : 5
Komentarze
Od?wie?
36
Zaczęło się szybko. Już w drugiej minucie goście objęli prowadzenie, a sześć minut później gospodarze wyrównali.

W 17. min. po raz pierwszy na listę strzelców wpisał się Obraniak. Uderzył bardzo ładnie z dystansu, a piłka wpadła do bramki tuż przy słupku.

W drugiej połowie koszmar nieporadnie grających gospodarzy - zwłaszcza defensywy - wkroczył na wyższy poziom. W 60. min było już 4:1.

I wtedy zaczęło się odrodzenie Lille. Ofensywni zawodnicy przez ostatnie pół godziny pokazywali fenomenalny futbol. Hazard czy Roux dwoili się i troili w ataku. Pięć minut po golu na 1:4 z rzutu wolnego świetnie trafił Hazard. Dziesięć minut później Debuchy kapitalnie zgasił dobre podanie i świetnie uderzył.

Każda kolejna akcja udowadniała, że Lille nie może nie wyrównać. I faktycznie, gospodarze wyrównali w 90. min. Roux zakończył celnym strzałem serię świetnych podań.

Sędzia pokazał, że mecz zostanie przedłużony o cztery minuty. W 93. min. wrzutka z prawej strony została lekko przedłużona do niepilnowanego Obraniaka, który idealnie wymierzył woleja lewą nogą i trafił przy dalszym słupku, zostając bohaterem swojej drużyny. Piękna pogoń Lille zakończyła się fiaskiem. W Lille cały mecz na ławce przesiedział Jeleń.

90. min. +5 Koniec meczu.

90. min. +3 GOL! 4:5! Obraniak! Wrzutka z prawej strony w pole karne, piłka lekko przedłużona głową do niepilnowanego Obraniaka, który idealnie wymierzonym strzałem lewą nogą z woleja trafia przy dalszym słupku!

90. min. +1 Sędzia dolicza cztery minuty.

90. min. GOL! 4:4! Roux! Kapitalna seria podań gospodarzy, zakończona świetnym strzałem Roux'a w długi róg! Naprawdę świetna akcja.

89. min. Mogło być 4:4! Niewiarygodna interwencja bramkarza, który kapitalnie broni sam na sam nogą. Strzał mógł być jednak mocniejszy.

88. min. Żółta kartka dla Serticia.

86. min. Hazard popędził lewym skrzydłem, ale jego wrzutka niemal wprost w ręce bramkarza.

84. min. Skończyły się harce gospodarzy. Bordeaux coraz lepiej i coraz dalej od bramki powstrzymuje ich ataki.

80. min. A Lille nadal atakuje. Coś, co wydawało się niemożliwe jeszcze kwadrans temu (remis), teraz wydaje się naprawdę w zasięgu ręki.

77. min. Pedretti skosił rywala równo z trawą. Żółta kartka.

75. min. GOL! 3:4! Debuchy! Dostał świetną piłkę w pole karne, zgasił ją na stopie genialnie i uderzył mocno i płasko.

74. min. Kolejna świetna okazja Lille! Strzał z pola karnego na dalszy słupek mija nieznacznie bramkę Bordeaux.

72. min. Gospodarze bez przerwy w natarciu. A goście bronią się z akcji na akcję mniej lub bardziej rozpaczliwie.

70. min. Sertić za Plasila w zespole gości.

69. min. I znowu gorąco pod bramką gości! Uderzenie głową z najbliższej odległości okazało się fatalnym pudłem.

68. min. Kolejna świetna akcja zapoczątkowana przez Hazarda. Skończyło się na bocznej siatce, bardzo blisko słupka. Lille jeszcze nie złożyło broni!

65. min. GOL! 2:4! Wreszcie ze stojącej piłki trafił Hazard! Kapitalne uderzenie młodego Belga.

60. min. GOL! 1:4! Gouffran! Goście dobrze wbiegli w pole karne, wywołali małe zamieszanie, obrońcy nie potrafili się odnaleźć i Gouffran wtoczył piłkę do bramki.

50. min. GOL! 1:3 Co się odwlecze to nie uciecze. Maurice-Belay pokonuje Landreau po rajdzie przez pół boiska.

47. min. Druga połowa mogła się rozpocząć od kolejnego gola gości. Maurice-Belay był bliski strzelenia swojego drugiego gola, ale w świetnym stylu, jedną ręką wybronił jego uderzenie Landreau.

Pierwsza połowa była bardzo udana w wykonaniu Bordeaux i Ludovica Obraniaka. Reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców w 17. minucie dając swojemu nowemu zespołowi prowadzenie 2:1. Ireneusz Jeleń na razie siedzi na ławce.

I połowa:

45. min. +4 Koniec pierwszej połowy

45. min. +1 Szybka i bardzo groźna kontra Lille zatrzymana przez Carasso, który wyszedł z bramki w odpowiednim momencie.

45. min. Groźne uderzenie z rzutu wolnego Edena Hazarda. Piłka po strzale reprezentanta Belgii o pół metra minęła słupek.

39. min. Mogło być 1:3, ale do świetnego podania wzdłuż opuszczonej przez Landreau bramki, nie dopadł żaden z zawodników gości.

36. min. Świetna okazja Obraniaka. Pomocnik Bordeaux wykonywał rzut wolny z 17 metra. Trafił jednak w głowę jednego z obrońców ustawionych w murze.

34. min. Po niesamowitym początku gra nieco siadła. Ataki gospodarzy przypominają uderzanie głową w mur, natomiast w kontratakach Bordeaux brakuje dokładności.

31. min. Gospodarze w natarciu. Ale póki co niewiele z tego wynika.

28. min. Ciekawą akcję Bordeaux przerywa złe zagranie Obraniaka. Reprezentant Polski być może jeszcze nie jest jeszcze do końca zgrany ze swoimi kolegami, choć bramka temu przeczy.

24. min. Warto też zauważyć, że Obraniak nie cieszył się z gola strzelonego swojej byłej drużynie. A było to już drugie trafienie reprezentanta Polski w nowym zespole. Przed tygodniem pokonał bramkarza Toulouse.

20. min. Na brak wrażeń kibice zgromadzeni na Stadium Lille Metropole nie mogą na razie narzekać. Trzy gole w tak krótkim czasie - to musi się podobać. Choć Bordeaux prowadzi, warto odnotować, że przewagę optyczną ma Lille, które ma 59 proc. posiadania piłki.

17. min. GOL! Obraniak! 1:2 Reprezentant Polski daje ponowne prowadzenie Bordeaux! Bardzo ładna bramka z dystansu. Piłka wpadła tuż przy słupku.

8. min. GOL! 1:1 Ależ odpowiedź Lille. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego David Rozehnal uderzył piłkę głową. Bramkarz Bordeaux popisał się wspaniałą paradą, ale futbolówka znów trafiła do Rozehnala, który umieścił ją w siatce obok leżącego golkipera.

2. min. GOL! 0:1 Co za początek Bordeaux! Już w drugiej minucie prowadzenie 'Żyrondystom' daje Nicolas Maurice-Belay!