Telekom Cup 2013. Borussia wygrała 1:0 i zajęła trzecie miejsce [ZAPIS RELACJI]

Terminarz

• niedziela, 21 lipca 2013
  • KONIEC MECZU

60. min.

Koniec spotkania! Borussia dzięki bramce Hofmanna z pierwszej połowy zgarnia trzecie miejsce w Telekom Cup 2013. Robert Lewandowski wystąpił tylko w pierwszej połowie, ale niczym się nie wyróżnił.

• 59. min.

Minuta do końca, HSV rozgrywa piłkę na własnej połowie i szuka okazji do dogrania długiej piłki w kierunku swoich ofensywnych piłkarzy. Tymczasem przy wyjściu z szatni czekają już piłkarze Bayernu Monachium, którzy swoje finałowe spotkanie rozpoczną o 18:30.

• 57. min.

HSV próbuje ostatnich ataków na bramkę wicemistrzów Niemiec, ale Borussia skupiła się na grze defensywnej i nie pozwala przeciwnikowi choćby dograć piłki w pole karne.

Znakomite podanie do Bandowskiego, który na lewej stronie pola karnego stanął oko w oko z bramkarzem HSV, ale trafił prosto w niego.

Długie podanie Gundogana na wychodzącego Schiebera, ale ten ostatecznie na spalonym. Już tylko 10 minut do końca spotkania, Borussia coraz bliżej trzeciego miejsca w Telekom Cup.

Rzut wolny dla BVB, ale Gundogan nad bramką.

• 45. min.

Znakomita indywidualna akcja Hofmanna, który ograł dwóch obrońców, jednak trzeci zdołał go już zatrzymać tuż przed bramką HSV.

• 42. min.

Osiemnaście minut do końca spotkania. Niewiele ciekawego dzieje się na boisku, a Lewandowski jest zupełnie niewidoczny.

• 39. min.

Fantastyczna akcja Borussii! Dośrodkowanie z prawej strony wprost na głowę niepilnowanego Schiebera, jednak ten nie wykorzystał dużej ilości wolnego miejsca i głową uderzył tuż obok słupka

• 37. min.

Kontra Borussii, Gundogan w ostatniej chwili odgrywa do Schiebera, ale dobrze interweniuje Sobiech.

• 36. min.

Była szansa na dobre dośrodkowanie z lewej strony, ale znakomicie zablokował tę próbę Subotić. HSV próbuje wyrównać od początku drugiej połowy.

• 34. min.

Widać, że Lewandowski dużo pracuje na lewej stronie, także w defensywie. Nie miał jednak dotąd żadnej klarownej sytuacji bramkowej.

• 32. min.

Od razu przed znakomitą szansą stanął Gundogan, ale jego bardzo mocny strzał z około 14 metrów trafił wprost w bramkarza rywali

• 31. min.

Rozpoczynamy drugą część gry!

• 30. min.

Sędzie odgwizduje koniec pierwszej połowy po pół godzinie gry. Czekamy na drugą część spotkania. Przypomnijmy, że jedyną bramkę w tym spotkaniu strzelił Hofmann.

• 28. min.

Piłkarze głową są już chyba w szatni. Na stadionie panuje bardzo wysoka temperatura i po bramce dla Borussi tempo gry znacznie spadło. Zwłaszcza Borussia, co nie powinno zresztą dziwić, wydaje się być zadowolona z wyniku.

• 25. min.

Jak na zawołanie! Borussii udało się w końcu przejąć piłkę w okolicy środka boiska, futbolówka szybko trafiła do Hofmanna, który ograł obrońcę z lewej strony pola karnego i precyzyjnym strzałem skierował ją do siatki.

• GOOOOOOL

24. min.

Jest bramka dla Borussii!

• 23. min.

Nudniejszy fragment spotkania. Piłkarze HSV częściej są przy piłce, ale nie mają pojęcia jak sprawnie wyjść z własnej połowy, by przeprowadzić groźną akcję na bramkę BVB. Wicemistrzowie Niemiec z kolei niespecjalnie kwapią się do kontr.

• 19. min.

Obrońcy BVB znów zmuszeni do chaotycznej gry pod własną bramką. Ostatecznie udaje im się jednak wybić na lewe skrzydło, tam z piłką kilka metrów przebiegł Lewandowski, którego dośrodkowanie zostało jednak wybite na rzut rożny.

• 16. min.

Lewandowski w polu karnym, jednak momentalnie doskakuje do niego obrońca. Polak oddaje piłkę Reusowi, lecz ten zostaje przewrócony przez obrońcę ledwie sekundę później i domaga się rzutu karnego. Sędzie każe mu się podnieść i grać dalej.

• 14. min.

Kolejny korner, piłka przeleciała całą szerokość pola karnego nie tknięta przez żadnego z piłkarzy, w przeciwległym rogu szesnastki dopadł do niej Reus, ale jego uderzenie w ostatniej chwili głową zablokował jeden z obrońców HSV.

• 13. min.

Szansa dla Borussii, jednak strzał Reusa zablokowany w ostatniej chwili. Piłka wybita na rzut rożny, ale w polu karnym górą obrońcy.

• 11. min.

Rudnevs i reszta ofensywnych piłkarzy HSV robią co mogą, by utrudnić rozpoczęcie jakiejkolwiek akcji piłkarzom Borussii. Kolejna akcja podopiecznych Juergena Kloppa kończy się długim przerzutem na drugą stronę boiska, gdzie Subotić nie był w stanie opanować piłki i ta wyleciała poza boisko.

• 9. min.

Próba kombinacyjnej akcji w wykonaniu Hamburga na lewej stronie, ale ostatecznie na spalonym Rudnevs.

• 7. min.

Niezła gra HSV, którzy już na połowie wicemistrzów Niemiec zakłada wysoki pressing i mocno utrudnia życie rywalom. Ci z trudem przebijają się przez środek boiska i często są zmuszeni do niedokładnych zagrań.

• 5. min.

Pierwsza szansa Borussii, przerzucenie piłki nad linią obrony do Kehla, jednak futbolówka wysoko przed nim skozłowała i ten nie był w stanie dobrze jej przyjąć.

• 3. min.

Jiracek stanął przed pierwszą szansą, ale mimo, że miał przed sobą tylko golkipera rywali to uderzył obok bramki.

• Początek spotkania!

• Przypomnijmy, że mecze na Telekom Cup nie odbywają się w normalnym przedziale czasowym. Piłkarze grają dwie połowy po pół godziny.

• Telekom Cup 2013. W pojedynku dwóch Borussii górą Mönchengladbach

W finale towarzyskiego turnieju Telekom Cup 2013 zagra Borussia Mönchengladbach. Gospodarze pokonali Borussię Dortmund po bramce z rzutu karnego w ostatniej minucie spotkania. Spośród Polaków na boisku pojawił się jedynie Robert Lewandowski, lecz niczym się nie wyróżnił.

Borussia Dortmund z kolei po rzucie karnym w ostatniej minucie okazała się słabsza od Borussii Mönchengladbach

• Przypomnijmy, że HSV we wczorajszym półfinale poniósł dotkliwą klęskę przegrywając 4:0 z mistrzem Niemiec i zwycięzcą ostatniej Ligi Mistrzów, Bayernem Monachium.

Telekom Cup 2013. Bayern Monachium w finale po zdemolowaniu HSV Hamburg

W drugim półfinale towarzyskiego turnieju Telecom Cup 2013 Bayern Monachium pewnie pokonał HSV Hamburg 4-0. Bramki strzelali Jerome Boateng, Mario Mandzukić, Toni Kroos i Thomas Muller.

• Już o 16:45 rozpocznie się mecz o trzecie miejsce w Telekom Cup 2013. Borussia Dortmund, w której pierwszym składzie wyjdzie Robert Lewandowski zmierzy się z HSV.