Premier League. Manchester wygrywa ze Stoke. Grad goli na Old Trafford

4 : 2
Terminarz

• sobota, 20 października 2012

Koniec meczu. Kibice na Old Trefford nie mogli narzekać na brak emocji. United zaczął od straty gola po samobójczym trafieniu Rooneya. Ten jednak odkupił winy już w 27. minucie, gdy wyrównał na 1:1. Tuż przed przerwą van Persie podwyższył na 2:1. Ledwo zaczęła się druga połowa Welbeck podwyższył na 3:1. Podrażnione Stoke rzuciło się do szaleńczej kontry, która przyniosła efekt: Kightly poradził sobie z trzema piłkarzami United, uderzył na bramkę, De Gea trącił piłkę, ta zaś odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Ta sytuacja nie podobała się Rooneyowi, który postanowił postawić kropkę nad i w zwycięstwie gospodarzy i po rzucie rożnym ustalił wynik na 4:2.

Strzał Adama z dystansu. Wyłapany przez De Geę.

Sędzia dolicza 3 minuty.

• 85. min.

Stoke próbuje jeszcze atakować, jednak bez przekonania.

• 80. min.

Rzut rożny dla Stoke. Owen próbował strzelać, ale nie trafił.

• 77. min.

Rzut wolny dla Stoke, nie ma jednak zagrożenia dla bramki De Gei. Chwilę później Wilson strzela ponad bramką z dystansu.

• 75. min.

Blisko 5. gola dla United! Evra do Welbecka, ten do Naniego, który strzela w boczną siatkę.

• 69. min.

Welbeck do van Persiego, ten szuka dobrej pozycji do strzału, w końcu strzela nad bramką.

• 66. min.

Goooooolll! Rooney! Rzut rożny, zamieszanie w polu karnym, najprzytomniejszy okazuje się Rooney, który z bliskiej odległości pakuje piłkę do siatki.

• 65. min.

Van Persie faulowany, będzie rzut wolny dla United. Walters przepycha się z Carrickiem, Rooney uderza mocno na bramkę, Huth wybija piłkę.

• 59. min.

Kontra Stoke i gooooooollll! Kightly poradził sobie z trzema piłkarzami United, De Gea rzucił się do piłki i trącił ją, ta odbiła się od słupka i wpadła do bramki.

• 56. min.

Welbeck minął się z piłką! Mogło być 4:1!

• 54. min.

Nieśmiały strzał Valencii wyłapany przez Begovicia.

• 49. min.

Welbeck sam na sam z obrońcami, van Persie przybywa mu z odsieczą, ale bramki nie ma.

• 47. min.

Początek drugiej połowy i od razu goool! Doskonałe dośrodkowanie Rooneya i głową piłkę do bramki wpycha Welbeck!

• 45. min. + 2

Koniec pierwszej połowy. Wszystkie gole strzelali gracze United, z tym, że zaczęli fatalnie - od samobójczego trafienia Wayne'a Rooneya. Później jednak Rooney odkupił swoje winy golem wyrównującym, a na prowadzenie wyprowadził United Robin van Persie, tuż przed przerwą.

• 45. min. + 1

Rzut wolny dla Stoke. Huth strzela prosto w mur United.

• 45. min.

Pierwsza połowa przedłużona o 2 minuty.

• 44. min.

Evra prowadzi kontrę United, Welbeck podaje do Rooneya, piłka trafia do van Persiego, ten zaś strzela z narożnika pola karnego! Manchester strzela bramkę do szatni i wychodzi na prowadzenie.

• 43. min.

Welbeck wyłuskuje piłkę obrońcy Stoke, podaje do Evry, ten zaś pięknym lobem usiłuje pokonać bramkarza - nieskutecznie.