Bundesliga. Borussia przegrała z Wolfsburgiem, gol Błaszczykowskiego

Terminarz

• sobota, 08 grudnia 2012
  • PILNE

90. min. + 3

Koniec meczu! Borussia przegrywa z Wolfsburgiem 2:3 i do Bayernu, który dziś wygrał z Augsburgiem traci już 14 punktów. Dla nas pocieszeniem jest bramka Błaszczykowskiego z rzutu karnego.

• 90. min. + 2

Dost znowu sam na sam z Weidenfellerem! Tym razem górą bramkarz Borussii.

• 90. min. + 1

Kapitalny strzał Reusa z rzutu wolnego i jeszcze lepsza interwencja bramkarza gości. Za chwilę uderzenie Piszczka zostało zablokowane.

Trzy minuty dolicza arbiter. Rzut wolny dla Borussii z lewej strony pola karnego.

• 89. min.

Borussia nie jest w stanie stworzyć sobie sytuacji bramkowej...

• 84. min.

Lewandowski znowu leży w polu karnym, ale tym razem sędzia nie wskazał na 11. metr.

• 83. min.

Goetze za szybko wznowił akcję, za co obejrzał żółtą kartkę. A czas leci...

• 73. min.

Dost dostał kapitalne prostopadłe podanie ze środka pola i wyszedł sam na sam z Weidenfellerem. Holender nie miał problemów z wykorzystaniem tej sytuacji - to jego siódma bramka w tym sezonie. Borussia znowu przegrywa.

• 73. min.

Wolfsburg prowadzi 3:2!

• 71. min.

Reus po rzucie wolnym prawie zmieścił piłkę za kołnierzem bramkarza Wolsfburga. Minimalnie niecelny strzał.

• 69. min.

Ładna akcja dwójkowa Reus - Goetze, piłka trafiła przed pole karne do Perisica, ale jego strzał z woleja wylądował w trybunach.

• 65. min.

Kolejna ładna akcja Lewandowskiego w środku pola. Polak został sfaulowany od tyłu, Josue ukarany żółtą kartką.

• 63. min.

Trzeba przyznać, że rzut karny podyktowany za faul na Lewandowskim też był wątpliwy. Polski napastnik został lekko potrącony w polu karnym i upadł, ale czy za takie przewinienia wskazuje się na 11. metr? Być może sędzia po obejrzeniu w szatni powtórek z pierwszej połowy postanowił się zrehabilitować i oddać Borussii, to co jej zabrał w 36. minucie...

• PILNE

61. min.

Błaszczykowski pewnie wykorzystuje rzut karny! 2:2!

• 58. min.

Lewandowski faulowany w polu karnym. Jedenastka dla Borussii!

• 58. min.

Ładna akcja Lewandowskiego w środku pola, oddanie piłki do Goetzego, ten jednak nie trafił w światło bramki.

• 54. min.

Strzał Reusa trafia w szczelnie ustawiony mur, kolejne dośrodkowania dortmundczyków nie docierają do partnerów. Na razie Borussia nie ma łatwo.

• 53. min.

Lewandowski faulowany na 17. metrze. Będzie szansa na strzał z rzutu wolnego.

• 52. min.

Lewandowski znowu aktywny w polu karnym, piłka trafiła jednak do Reusa, który w ekwilibrystyczny sposób próbował pokonać Benaglio. Ten nie miał problemów z tym strzałem.

• 50. min.

Gospodarze atakują (przed chwilą Lewandowski stracił piłkę przed polem karnym), a Wolfsburg ma prostą taktykę - czeka na kontry i liczy, że Borussia za bardzo się otworzy.

• 48. min.

Lewandowski próbował strzelać lewą nogą. Nie trafił w bramkę.

Początek drugiej połowy.

• 45. min. + 2

Koniec pierwszej połowy. Dziwny mecz w Dortmundzie - Borussia szybko wyszła na prowadzenie i przez 30 minut miała dużą przewagę. W 35. minucie arbiter podyktował rzut karny dla Wolsfburga i wyrzucił z boiska Schmelzera za zagranie ręką. Ręki nie było, Niemiec nadal powinien być na boisku, ale goście wykorzystali pomyłkę sędziego i wyrównali. Za chwilę zdekoncentrowana Borussia straciła drugą bramkę. Czy Klopp jest w stanie pobudzić swoich piłkarzy w szatni? Szykuje się ciekawa druga połowa. Wracamy po przerwie.

• 45. min.

Sędzia dolicza 2 minuty.

• 45. min.

Indywidualna Goetzego przed polem karnym nic nie dała. Do piłki dopadł Gundogan, który posłał piłkę w trybuny.

• PILNE

41. min.

Wolfsburg prowadzi 2:1! Nie minęło 5 minut, a Naldo wyprowadza swoją drużynę na prowadzenie ładnym strzał zza pola karnego. Gospodarz nie zdążyli jeszcze ochłonąć po kontrowersyjnym karnym, a już przegrywają.

• 37. min.

Co ciekawe przy rzucie karnym dla Wolfsburga sędzia popełnił jeszcze jeden błąd - zanim Schmelzer wybił piłkę z linii bramkowej jeden z zawodników gości był na spalonym.

• PILNE

36. min.

Diego pewnie wykorzystuje jedenastkę, której nie powinno być. Remis w Dortmundzie, Borussia gra w dziesiątkę...

• 35. min.

Rzut karny dla Wolfsburga i czerwona kartka dla Schmelzera! Po koronkowej akcji gości Niemiec wybija piłkę ręką z linii bramkowej - tak przynajmniej twierdzi sędzia. Powtórki pokazują, że Schmelzer zagrał kolanem, ale protesty Borussii nic nie przynoszą.

• 28. min.

Gospodarze długo utrzymują się przy piłce w środku pola. Przed chwilą fatalne zagranie Gundogana, który wyrzucił proste podanie w aut.

• 28. min.

Borussia wciąż ma przewagę, nie spoczywa na laurach i próbuje zdobyć drugiego gola. Pod polem karnym Wolfsburga brakuje jednak dokładności.

• 21. min.

Rzut rożny dla Wolfsburga. Interwencja Schmelzer początkiem szybkiego ataku. Lewandowski pędzi do bramki. Akcję przerywają obrońcy.

• 17. min.

Piłka po rzucie rożnym przelatuje nad polem karnym, akcja kończy się faulem. Sytuacja analogiczna do tej bramkowej. Rzut wolny wykonuje Reus. Do piłki wyskakuje Lewandowski, Benaglio "zdejmuje" mu ją z głowy.

• 14. min.

Mecz na chwilę przerwany, piłkarze sprzątają serpentyny z boiska.

• 10. min.

Borussia poczyna sobie coraz śmielej. Kolejna akcja ofensywna zakończona nieudanym dośrodkowaniem Kuby Błaszczykowskiego. Chwilę później atak pięcioma zawodnikami na bramkę gości. Przerywają go obrońcy.

• GOOOOOOL

6. min.

Reus wykonuje rzut wolny, Niemiec uderza prawą nogą! Piłka przelatuje nad Lewandowskim, niemalże dotyka jego pleców i ląduje w siatce. Na powtórce widać, że Polak był na spalonym.

• GOOOOOOL

6. min.

Gol dla Borussii!

• 3. min.

Rzut rożny dla Borussii. Goetze wykonuje. Piłka przelatuje przez pole karne, nie sięga jej Santana. Atak rozpoczyna Wolfsburg, ale szybki faul przerywa kontrę.

• Akcja lewą stroną Borussii Dortmund. Hummels podaje do Reusa, ten do Lewandowskiego, Lewandowski oddaje do Niemca. Akcję przerywają obrońcy gości.

• Zaczęli!

• Przed meczem:

Borussia Dortmund podejmuje na swoim boisku piętnasty w tabeli VfL Wolfsburg. W składzie mistrzów Niemiec znaleźli się wszyscy Polacy mimo, że na przeziębienie narzekali Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski. Strata BVB do Bayernu wynosi już jedenaście punktów, więc trzy punkty są "na wagę złota" dla podopiecznych Juergena Kloppa.

3
Bramki: Reus 6., Błaszczykowski 61. (z karnego) Kartki: Schmelzer - czerwona; Reus, Gundogan, Goetze - żółta Skład: Weidenfeller - Piszczek, Felipe Santana, Hummels, Schmelzer - Gündogan, Leitner (Pericić 46.) - Blaszczykowski (Schieber 81.), Reus, Großkreutz - Lewandowski
Bramki: Diego 36. (z karnego), Naldo 41., Dost 73. Kartki: Kjaer, Josue - żółta Skład: Benaglio - Fagner, Naldo, Kjaer, M. Schäfer - Polak, Josué (Kahlenberg 72.) - Hasebe, Diego, Vierinha (Rodriguez 86.) - Dost