Primera Division. Rayo Vallecano - FC Barcelona 0:5. Kolejne dwa gole Messiego

• 90. min. + 1

Jeszcze jedna, absolutnie prześliczna akcja Barcelony. Tym razem niezakończona golem.

Sędzia dolicza dwie minuty.

• 89. min.

0:5! Messi. Argentyńczyk zachował się po prostu genialnie. Ruben nawet nie wiedział, jak ani kiedy Messi go minął. A zrobił to w ułamku sekundy zmieniając kierunek biegu. Fenomenalnie.

• 87. min.

Barcelonie mało. Goście poczuli krew, od kilku minut nie przestają przeprowadzać ślicznych, groźnych akcji.

• 84. min.

Ostatnia zmiana w Barcelonie. Xaviego zastąpił Jonathan Dos Santos.

• 81. min.

Zmiana w Barcelonie. Bartra za Albę.

• 80. min.

0:4! Fabregas. Barcelona kontynuuje koncert. Bramkarz gospodarzy wściekły. Wrzutka Pedra w pole karne, pomocnik spokojnie dostawia nogę i trafia z kilku metrów.

• 78. min.

0:3! Xavi. Kolejna kapitalna akcja Barcelony. Xavi uderza wślizgiem, piłka zmieszczona w siatce.

• 72. min.

Dominguez i Jordi Amat w dwie minuty zgarniają dwie żółte kartki.

• 69. min.

Obrońcy Barcy nadal mają sporo do roboty. Gospodarze nie rezygnują z ataków.

• 64. min.

Wygląda na to, że wynik jest już rozstrzygnięty, choć mecz nadal toczy się w szybkim tempie. Mieliśmy kilku niezłych ataków z obu stron.

• 58. min.

Pierwsza zmiana. Lass za Pitiego w Rayo.

• 55. min.

Co robi Carlos? Uderza z kilkudziesięciu metrów! Można się zastanawiać po co, zwłaszcza, że Valdes minimalnie wyszedł z bramki, ale jego uderzenie minimalnie mija słupek zupełnie zaskoczonego bramkarza Barcelony.

• 50. min.

Ładne uderzenie głową mija nieznacznie bramkę Valdesa. Jedna z lepszych okazji gospodarzy.

• 48. min.

0:2! Messi. Przepiękna akcja Barcelony. Goście zupełnie rozklepali rywali, a piłka trafiła w pole karne do Messiego, który kapitalnym strzałem przy słupku pokonał Rubena.

Czas zacząć drugą połowę.

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy.

• 42. min.

Znakomite uderzenie na bramkę Valdesa. Mocna piłka, minimalnie obok bramki.

• 39. min.

Sędzia nie ma litości dla gospodarzy. Żółta kartka dla Carlosa.

• 34. min.

Messi uderza z rzutu wolnego. Mocno podkręcona piłka, ale mija dalszy słupek bramki Rubena.

• 32. min.

No i od kilku minut jest już tylko Barcelona. Teraz to Katalończycy zamknęli rywali w ich polu karnym.

• 27. min.

I jeszcze jedna kartka dla piłkarza Rayo. Tym razem faulował Rodri.

• 26. min.

Żółta kartka też dla gospodarzy. Delibasić przesadził z faulem i zobaczył kartkę.

• 20. min.

0:1! Villa. Jeden z kontrataków Barcelony okazał się zabójczy. Świetna, prostopadła piłka Fabregasa, Villa wyszedł sam na sam z bramkarzem i z łatwością puścił piłkę obok niego.

• 16. min.

Na razie nie wygląda to jak mecz sprzed pół roku, gdy Barcelona wygrała tu 7:0. Nadal to gospodarze atakują częściej.

• 10. min.

Barcelona nie może się pozbierać. Cały czas to gospodarze atakują. Kolejny strzał, ale znowu niezbyt celny.

• 5. min.

Brutalny faul Jordiego Alby. Bezsensowne wejście w nogi rywale od tyłu, żółta kartka.

• 3. min.

Zaczyna się od ataków gospodarzy. Pierwszy strzał bardzo niecelny, ale Rayo w natarciu.

• 1. min.

Początek meczu.

• Wicemistrzowie Hiszpanii wracają dziś do Madrytu. Nie na mecz z Realem, z którym niedawno grali, ale na spotkanie z Rayo Vallecano. Real męczył się tu niesamowicie, ostatecznie wygrywając 2:0. Jak poradzą sobie Katalończycy, którzy kilka dni temu szczęśliwie pokonali Celtik w Lidze Mistrzów? Za pięć minut początek spotkania.