Manchester United wygrał z Wigan. MINUTA PO MINUCIE

• wtorek, 01 stycznia 2013
  • 90. min. + 1

Koniec meczu.

• 88. min.

Czwarty gol dla Manchesteru! Dwa gole Hernandez, to drugiego w tym meczu strzelił też van Persie, po ładnej drużynowej akcji i podaniu Welbecka tuż przed bramkę Wigan.

• 88. min.

Figueroa huknął tyleż mocno co niecelnie, ale chciał uderzyć zanim ucieknie mu piłka.

• 85. min.

Piłkarze Wigan z całej siły próbują strzelić honorowego gola, ale robią to ostrzeliwując nogi gości.

• 83. min.

Znów groźnie Wigan. Gomez strzelał z rzutu wolnego tuż obok słupka. Gdyby piłka szła w światło bramki, De Gea by jej nie sięgnął.

• 80. min.

Nieporozumienie jednego z obrońców MU i De Gei, któremu ten pierwszy zagrał piłkę, gdy bramkarz do niej wychodził. Hiszpan ratował sytuację wybijając instynktownie byle gdzie, ale gdyby źle trafił, mogło się skończyć golem dla Wigan.

• 77. min.

Znów Maloney z linii pola karnego. Fatalnie. Po ziemi, lekko i niecelnie. ale od kilku minut Wigan atakuje odważniej.

• 74. min.

Znów atak Wigan, tym razem koledzy wystawili piłkę do strzału Maloneyowi, tuz przed linię pola karnego. Ale ten znów trafił w nogi rywala.

• 71. min.

Jeden z nielicznych ataków Wigan. Stam pobiegł lewym skrzydłem, przerzucił piłkę na lewą nogę, ale jego strzał zablokował jeden z obrońców MU.

• 67. min.

Piłkarze Alexa Fergusona nie zwalniają. Przed momentem Van Persie mógł strzelić przepięknego gola po indywidualnym rajdzie między obrońcami Wigan, ale strzelił nad poprzeczką. Chybił minimalnie.

• 62. min.

Trzeci gol dla MU! Znów Hernandez, do którego dziś w polu karnym trafia każda bezpańska piłka. Tym razem uderzenie z rzutu wolnego zostało trochę zatrzymane po przejściu przez mur, ale piłka spadła pod nogi Meksykanina. Ten nie dał szans Al Habsiemu.

• 60. min.

A po chwili już mogło być 3:0, bo do dośrodkowania Younga w polu karnym Wigan doskoczył Hernandez, a Al Habsi i jeden z jego obrońców minęli się z piłką. Ale piłka uderzona przez napastnika przeleciała tuż nad poprzeczką.

• 59. min.

Gol dla Wigan, ale Aruna Kone był na spalonym. A gospodarze ładnie rozegrali akcję, wykorzystując ustawienie obrońców MU w linii i zagrywając tuż za nią.

• 56. min.

To niesamowite, ale wygląda na to, jakby piłkarze Wigan zupełnie się pogubili. Popełniają proste błędy przy wyprowadzaniu piłki. Co chwilę ja tracą. Piłkarzom Manchesteru gra się nadzwyczaj łatwo.

• 53. min.

Goście zamknęli Wigan na ich połowie i od dłuższego czasu nie oddają rywalom piłki.

• 51. min.

Obrońcy Wigan stracili piłkę na własnej połowie. Carrick zagrał trochę zbyt mocno do Hernandeza, który dogonił piłkę w polu karnym, ale z ostrego kąta strzelił niecelnie.

• 49. min.

Druga połowa zaczęła się od wyraźnej przewagi Manchesteru United. Wyjątkowo ofensywnie gra Patrice Evra, który już kilka razy wbiegał w pole karne Wigan.

Gramy po przerwie.

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy.

• 43. min.

Gol dla Manchesteru! Robin Van Persie strzelił 150. gola w Anglii bajecznie mijając, a w zasadzie pozwalając prześlizgnąć się po murawie obrońcy. Holender przyjął piłkę na lewą nogę, stwierdził że nie będzie miał miejsca na strzał, przełożył ją sobie na prawą i mierzonym kopnięciem trafił tuż przy słupku. Al Habsi nawet się nie ruszył.

• 42. min.

Ciężar gry przesunął się pod pole karne Wigan. Przed momentem do dośrodkowania Giggsa nie doszedł ani Hernandez, ani Van Persie, ale MU przeważa.

• 38. min.

W odpowiedzi atak Wigan lewym skrzydłem. Dośrodkowanie do Maloneya, ale Evans ofiarnie wybija piłkę poza pole karne.

• 35. min.

Gol dla Manchesteru! Hernandez z bliska dobił uderzenie Evry. Obrońcy i bramkarz Wigan robili co mogli, ale mogli niewiele, bo Al Habsi odbił piłkę wprost pod nogi Meksykanina.

• 33. min.

Celnie strzelał Rafael, ale Al Habsi świetnie obronił.

• 31. min.

Alez zamieszanie w polu karnym Wigan. Najpierw z piłką mijali się tuż przed bramką bramkarz Wigan i napastnicy MU, ostatecznie została wybita na rzut rożny. Po chwili w starci w polu karnym padło na murawę dwóch piłkarzy, ale faulu sędzia się nie dopatrzył.

• 28. min.

Świetny atak Manchesteru. Cleverley nie był w stanie wedrzeć się w pole karne, więc oddał piłkę na skrzydło do Giggsa, który podaniem tuż nad murawą zagrał wzdłuż linii bramkowej. Figueroa w ostatniej chwili wybił piłkę za linię.

• 26. min.

Piłkarze Wigan próbują ładnie rozgrywać piłkę krótkimi podaniami z pierwszej piłki. To efektowne, ale gdzieś pod polem karnym MU zawsze kończy się minimalnie niedokładnym podaniem.

• 22. min.

Beausejour i Young padli w polu karnym Wigan, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia żadnego z nich.

• 20. min.

Groźna akcja Wigan. Di Santo wrzucił piłkę w pole karne do Kone, ten jej nie opanował, ale odegrał do Beausejoura, który strzelił nad poprzeczką.

• 18. min.

Efektowny rajd Rafaela, który zszedł do środka, ale dośrodkował fatalnie. Piłka upadła gdzieś za boiskiem, obok band reklamowych.

• 16. min.

Mecz jest wyrównany, toczy się w środku boiska. Mało akcji pod jedną lub drugą z bramek.

• 12. min.

Następne prostopadłe podanie ze środka boiska do Hernandeza. Tym razem napastnik MU przyjął piłkę i strzelił gola, ale wcześniej był na minimalnym spalonym.

• 9. min.

Piłkarze Wigan atakują coraz odważniej. Zagrywają piłkę w pole karne do Kone, ale napastnik Wigan jest na razie dobrze pilnowany przez Ferdinanda i Evansa.

• 7. min.

Dalekie podanie ze środka boiska do Hernandeza. Meksykanin wyprzedził obrońcę, ale szybciej przy piłce był bramkarz Wigan.

• 4. min.

W pierwszych minutach to gospodarze częściej są przy piłce. Często przegrywają ją przez środek boiska, próbują ataków to jednym, to drugim skrzydłem.

• Już gramy.

• Mecz rozpocznie się o 16. United prowadzą w tabeli Premier League. Wigan zajmuje 16. miejsce, ma punkt przewagi nad strefą spadkową.