Primera Division. Barcelona przegrała z Valencią 2:3 [ZAPIS RELACJI]

Terminarz

• sobota, 01 lutego 2014
  • KONIEC MECZU

90. min. + 4

Koniec spotkania. Barcelona przegrała na własnym stadionie z Valencią 2:3. Bramki dla gości zdobywali Parejo, Piatti i Alcacer, a dla Barcelony trafienie zaliczył Sanchez i Messi. Gospodarze kończyli mecz w 10. ponieważ w 78 minucie meczu Jordi Alba obejrzał drugą żółtą, a w rezultacie czerwoną kartkę.

• 90. min. + 2

Messi wpadł w pole karne i z najbliższej odległości oddał strzał. Argentyńczyk oszukał bramkarza ale piłka minęła słupek bramki. To powinno być wyrównanie.

Sędzia doliczył cztery minuty do regulaminowego czasu gry.

• 86. min.

Pablo Piatti schodzi z boiska, a w jego miejsce wchodzi Federico Cartabia.

• 83. min.

Mina kapitana Barcelony mówi wszystko. Barcelona nie ma pomysłu jak strzelić gola wyrównującego. Valencia gra bardzo mądrze

• 78. min.

Alba dostał drugą żółtą, a w rezultacie czerwoną kartkę i opuszcza boisko. Barcelona przez ponad 10 minut będzie grała w osłabieniu.

• 76. min.

Kolejna zmiana w składzie Barcelony. Tello zastępuje Fabregasa.

• 72. min.

Zmiana w składzie gości. Alcacer Paco schodzi z murawy, a zastępuje go Eduardo Vargas.

• 71. min.

Kontratak Valencii. Po dośrodkowaniu z lewej strony piłkę wybił Valdes.

• 65. min.

Trener Barcelony reaguje i dokonuje zmiany. Iniesta wchodzi w miejsce Xaviego.

• 59. min.

OPIS BRAMKI: Valencia wznowiła grę rzutem z autu. Feghouli przedarł się między dwoma obrońcami i wycofał piłkę, a w polu karnym świetnie odnalazł się Alcacer, który wpakował piłkę do siatki obok bezradnego Valdesa.

• GOOOOOOL

58. min.

GOOOOOL! Valencia znów prowadzi!

• GOOOOOOL

54. min.

Messi pewnie zamienia jedenastkę na bramkę. Znów remis. 2:2.

• 53. min.

Rzut karny dla Barcelony! Obrońca Valencii zagrywał w polu karnym ręką.

• 49. min.

OPIS BRAMKI: Dośrodkowanie z prawej strony boiska, Pablo Piatti doskakuje do wybitej piłki i główkując trafia do bramki nad Valdesem.

• GOOOOOOL

48. min.

GOOOOOL! Valencia na prowadzeniu!

• PILNE

46. min.

Początek drugiej połowy spotkania!

• 45. min. + 1

PRZERWA. Zawodnicy schodzą do szatni. Dość niespodziewanie do przerwy mamy remis 1:1. Barcelona kontrolowała przebieg meczu, jednak nie potrafiła wykorzystać swoich okazji na podwyższenie wyniku. Dzięki bramce do szatni Parejo, w drugiej połowie spotkania będziemy na pewno świadkami dobrego widowiska.

• 45. min.

OPIS BRAMKI Zawodnicy Valencii odebrali piłkę w środku boiska. Parejo podał w pole karne do Feghouliego, a ten z pierwszej piłki wycofał ponownie do Parejo. Zawodnik Valencii mając przed sobą pustą bramkę nie miał problemu z umieszczeniem futbolówki w siatce.

• GOOOOOOL

44. min.

GOOOOOL! Remis!

• 38. min.

Ależ błąd Valdesa! Bramkarz Barcelony minął się z piłką po dośrodkowaniu z rzutu różnego, ale piłka po uderzeniu gracza Valencii zamiast wpaść do bramki opuściła boisko. Łapią sie za głowę gracze Pizziego.

• 35. min.

Składna akcja Valencii. Dośrodkowanie jednak zostało zablokowane przez obrońców, tylko rzut rożny.

• 32. min.

Zasieki Valencii ustawione tuż przed własnym polem karnym.

• 27. min.

Dobry kontratak w wykonaniu Barcelony. Pedro podał w pole karne do Messiego, ale jego strzał zablokowali obrońcy. Argentyńczyk nadal bez przełamania.

• 26. min.

Valencia zamknięta na własnej połowie.

• 20. min.

To powinna być bramka! Pedro wpadł w pole karne, po czym dośrodkował wprost na głowę Sancheza, a Chilijczyk oddał dobry strzał. Na jego nieszczęście świetną instynktowną interwencją popisał się Alves.

• 19. min.

Typowa akcja dla Barcelony. Xavi podawał górą do Alvesa, ale obrońca nie opanował piłki.

• 17. min.

Barcelona rozegrała krótko rzut rożny. Messi ładnie wyłożył piłkę przed pole karne Valencii, gdzie był Busquets. Pomocnik huknął na bramkę, ale musi jeszcze popracować nad celnością. Rozpocznie Alves wykopem z 5. metra.

• 13. min.

Nieudana próba Messiego zza pola karnego. Jego strzał prawą nogą zablokowali obrońcy.

• 7. min.

OPIS BRAMKI: Leo Messi podał po ziemi przez pole karne na prawą stronę do Sancheza, a tam Chilijczyk fantastycznym uderzeniem z ostrego kąta przelobował bramkarza Valencii.

• GOOOOOOL

6. min.

GOOOOOL! Sanchez!

• 4. min.

Zakotłowało się w polu karnym gości, jednak w pewnym momencie sędziowie dopatrzyli się pozycji spalonej. Nie ma gola.

• 3. min.

Dośrodkowywał Alcacer z lewego skrzydła ale piłka ląduje w rękach Valdesa.

• PILNE

1. min.

Początek spotkania!

• Przed dzisiejszym meczem minutą ciszy zostanie uczczona pamięć zmarłego dziś Luisa Aragonesa. Piłkarze obu drużyn będą dziś mieli na ramionach czarne opaski poświęcone Aragonesowi.

Piłka nożna. Zmarł Luis Aragones

W wieku 75 lat zmarł w sobotę były selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Hiszpanii Luis Aragones. Jego największym sukcesem było doprowadzenie drużyny z Półwyspu Iberyjskiego do tytułu mistrzów Europy w 2008 roku. W finale pokonała Niemcy 1:0.

• Znamy składy w jakich obie drużyny rozpoczną dzisiejszy mecz.

FC Barcelona: Valdes; Alves, Pique, Mascherano, Alba; Xavi, Sergio, Cesc; Alexis, Messi, Pedro.

Valencia: Alves; Barragan, R. Costa, Mathieu, Bernat; Oriol, Javi Fuego; Feghouli, Parejo, Piatti; Alcacer.

3
Bramki: Sanchez (7.), Messi (53. - karny) Kartki: Alba, Mascherano - żółta, Alba - czerwona (za drugą żółtą) Skład: Valdes - Alves, Pique, Mascherano, Alba - Xavi (65. Iniesta), Busquets, Fabregas (77. Tello) - Sanchez, Messi, Pedro
Valencia
Bramki: Parejo (44.), Piatti (48.), Alcacer (59.) Kartki: Parejo, Costa, Alves - żółta Skład: Alves - Barragan, Costa, Mathieu, Bernat - Romeu, Fuego - Feghouli, Parejo (90.Herrero), Piatti (87. Cartabia) - Alcacer (73. Vargas)