Primera Division. Celta Vigo remisuje z Barcelonę [ZAPIS RELACJI]

Terminarz

• sobota, 30 marca 2013
  • KONIEC MECZU

90. min. + 3

Koniec meczu. Celta remisuje u siebie z Barceloną 2:2. To był 19. kolejny mecz Leo Messiego, w którym strzelił on gola, jednak na pochwałę zasługuje postawa Celty, która umiejętnie grała w obronie i potrafiła wykorzystać swoje okazje do strzelenia Katalończykom bramki.

Jeszcze okazja Orellany na strzał, ale zamiast tego kontra Barcelony, również niezakończona strzałem, bowiem o własne nogi potknął się Pique.

• GOOOOOOL

87. min.

Oubina! Dośrodkowanie Orellany z narożnika pola karnego i piękny strzał głową Oubinii tuż przy słupku.

• 87. min.

Żółta kartka dla Fernandeza za faul na Busquetsie.

• 85. min.

Boisko opuszcza słaby w tym meczu Fabregas, zmienia go Busquets.

• 83. min.

Kontra Celty, ale Orellana na minimalnym spalonym.

• 81. min.

Schodzi strzelec gola - Naxto Insa, wchodzi - debiutujący - Levy Clement Medinda.

• 78. min.

Messi do Fabregasa, który wbiegał w pola karne, jednak za mocno.

• 78. min.

Zablokowany strzał Fabregasa.

• 77. min.

Dokładne podanie Iniesty na pole karne, ale zamiast piłki do siatki wpada Messi, piłka zaś ląduje w ramionach Varasa.

• 74. min.

Bohaterowie ostatniej akcji:

• 74. min.

Messi! A więc już każdy z 19 rywali w La Liga dostał bramkę od Messiego! Ale oklaski za też akcję "na trzy kopnięcia" należą się Tello, który właśnie od Messiego dostał bardzo trudną piłkę, a potem oddał ją Argentyńczykowi, który skierował ją do siatki.

• 71. min.

Roberto Lago w ostatniej chwili wybija piłkę kierowaną przez Tello do bramki.

• 69. min.

Zmiana też w drużynie Celty: Enrique de Lucas za Danijela Pranjicia.

• 68. min.

David Villa pojawia się na boisku w miejsce Alexisa Sancheza.

• 64. min.

Dobra podanie Tello do Alexisa, który wychodzi sam na sam z bramkarzem, ale sędzia uznaje, że Alexis przyjął sobie rękę i pokazuje mu żółty kartonik.

• 63. min.

Żółta kartka dla Lago za faul na Alexisie.

• 62. min.

Zmiana w drużynie Celty: na boisku pojawia się Bermejo, który zmienia Parka.

• 62. min.

Fabregas wmieszał się w akcję Messiego i Tello i zepsuł okazję bramkową.

• 60. min.

Zagranie Alvesa do Pique, który jest na skrzydle, przyjmuje piłkę i strzela z zerowego konta, bez szans na powodzenie.

• 58. min.

Fernandez do Orellany, który czeka na Lago, ale w tym czasie wracają już obrońcy Barcelony i przejmują piłkę.

• 57. min.

Ładna ucieczka Fernandeza skrzydłem, który świetnie odgrywa do Parka, ten zaś oddaje strzał pod presją obrońcy Barcelony, jest to jednak strzał mocno niecelny.

• 50. min.

Nieśmiała kontra Celty przerwana czysto przez Alvesa. Barca wraca pod bramkę Gospodarzy, Messi zagrywa do Tello, ten ponad bramką.

• 49. min.

Messi podaje w kierunku pola karnego, Fabregas nie daje rady jej przyjąć. Początek drugiej połowy dość niemrawy.

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy.

• GOOOOOOL

43. min.

Tello! Tym razem nie udało się defensywie Celty złapać piłkarzy Barcy na spalonym - świetnie podanie Messiego do Tello i jeszcze lepszy strzał młodego Katalończyka.

• 42. min.

Messi strzela w światło bramki z rzutu wolnego, ale broni Javi Varas.

• GOOOOOOL

40. min.

Natxo! Piękna kontra Celty, której wykończenie było dość nerwowe, ale piłka ostatecznie wylądowała w siatce Pinto. Do Naxto podawał Orellana, a zawinił Alves, który złamał linię spalonego. To pierwszy gol Naxto Insy w sezonie.

• 36. min.

Piłka pod nogami Alexisa, ten zagrywa do Messiego, który trafia nad Javim Varasem do siatki, ale jest na spalonym.

• 31. min.

Świetne podanie Messiego do Tello, który uderza na bramkę ale pudłuje.

• 31. min.

Messi pada w polu karnym po starciu z Demidovem, ale sędzia - słusznie - nie dyktuje jedenastki.

• 30. min.

Fatalny błąd Pique i Pinto z najwyższym trudem broni strzał Oubinii.

• 28. min.

Rzut wolny dla Barcelony, Messi przy piłce, wrzuca za mur, tam jest już Alexis, ale Demidov ściąga mu piłkę z nogi. Będzie jeszcze rzut rożny dla Barcy - który nie stwarza jednak zagrożenia pod bramką Varasa.

• 24. min.

Orellana podaje do Parka, ale ten fauluje (zdaniem sędziego) i sędzia przerywa grę. Barca bardzo szybko ją wznawia i jest już pod polem karnym Celty.

• 20. min.

Messi do Alvesa, który jest na spalonym. Celta bardzo konsekwentnie łapie piłkarzy Barcelony na spalonym.

• 18. min.

Ładne podanie Fernandeza do Orellany, ale interweniował Pique i rozpoczął kontrę Barcelony zakończoną nieopanowaniem piłki przez Messiego.

• 13. min.

Piłka w siatce Pinto, ale chorągiewka sędziego w górze. Park i Fernandez byli na spalonym.

• 7. min.

Alves zabiera piłkę Pranjiciowi, kibice domagają się odgwizdania faulu, ale zdaniem sędziego odbiór Brazylijczyka był czysty. Już sunie senna i majestatyczna kontra Barcelony. Prostopadłe podanie Alvesa do Messiego padał łupem Javiego Varasa.

• 5. min.

Próba zagrania Tello do Fabregasa, ale piłka wybita przez obrońców Celty.

• 3. min.

Początek meczu nieco senny.

• 1. min.

Gramy!

• Celta Vigo, jedyny klub, któremu gola nie strzelił jeszcze Leo Messi, podejmuje pewnie zmierzającą po mistrzostwo Hiszpanii FC Barcelonę. Celta Vigo jest na przedostatnim miejscu w tabeli PD, możemy się więc spodziewać wielu bramek.