Najpierw Messi, a chwilę później Pique marnują doskonałe okazje!

Sędzia dolicza trzy minuty.

• 89. min.

Piti! Ależ on się stara dzisiaj strzelić gola Barcelonie! Znowu jest blisko.

• 87. min.

Thiago uderzył rywala łokciem i kto wie czy nie zrobił tego specjalnie. Ciężko to jednak ocenić.

• 86. min.

Zmiana w Rayo. Isaac za Domingueza.

• 84. min.

Potężne uderzenie na bramkarza Barcelony. Pinto musi ratować się przeniesieniem piłki nad poprzeczką.

• 83. min.

Sześciu graczy Barcelony na czterech rywali w polu karnym, a Messi nie podaje. Kiwa. W końcu traci piłkę, ale ma ją nadal jego zespół. Uderza Thiago. Nad bramką, po rykoszecie.

• 82. min.

Zmiana w Barcelonie. Song za Fabregasa.

• 78. min.

Przed chwilą gorąco było też w obozie katalońskim, bo Villa zwijał się z bólu po starciu z rywalem. Wygląda jednak na to, że Hiszpan jest cały i zdrowy.

• 76. min.

Trwają ataki Barcelony. Cały czas gorąco pod bramką Rayo.

• 70. min.

Podanie w środek pola karnego, gdzie nadbiega Tamudo i wsadza nogę przed obrońcę, wpychając piłkę do bramki z paru metrów, i strzelając tym samym gola tuż po wejściu na boisko.

• GOOOOOOL

70. min.

3:1! Tamudo!

• 69. min.

Zmiana w Rayo. Tamudo za Delibasicia.

• 64. min.

Zmiana w Barcelonie. Thiago za Iniestę.

• 62. min.

Zmiana w Rayo. Lass za Adriana.

• 61. min.

Niesamowite, jak Barcelona tego nie wykorzystała. Obrońca odbija piłkę nogą, bramkarz łapie, choć widać, że nie jest pewny czy może. Mógł.

• 57. min.

Rzut rożny dla Rayo. A po chwili już kontra Barcelony. Dwóch obrońców na Villę i Messiego. Villa przewracając się wypuszcza Messiego, który jest dużo szybszy od swojego przeciwnika i ślicznie podcina piłkę nad bramkarzem.

• GOOOOOOL

57. min.

3:0! Messi!

• 55. min.

Niesamowita klepka Messiego z Alvesem pod polem karnym, niesamowite, że tam nie było bramki! Wielu kibiców Barcelony pewnie już zdążyło ją oklaskiwać.

• 52. min.

Piekielnie mocny strzał na bramkę Barcelony. Pinto wybija przed siebie, ale bardzo blisko, od razu łapie.

• 49. min.

Dani Alves najpierw dostaje fenomenalną piłkę na prawe skrzydło. Potem już trochę mniej, ale za to w pole karne. Alves mógł podawać wzdłuż bramki do dwóch kolegów, żeby tylko dostawili nogę. Wolał uderzyć sam, z bardzo ostrego kąta. Trafił w słupek.

Gramy.

• 45. min. + 1

Koniec pierwszej połowy.

• 45. min.

Sędzia dolicza minutę.

• 40. min.

Barca zaczęła szybko, ale kończyła tę kontrę jakby od niechcenia. Messi świetnie wypuszczony, kończy tę akcję tak, jak wcześniej zrobił to Villa.

• GOOOOOOL

40. min.

2:0! Messi!

• 34. min.

Barcelona przeważa, ale Piti traktuje chyba ten mecz bardzo ambicjonalnie i robi z przodu, co się da. Jak na razie nie oznacza to jednak gola.

• 29. min.

Piłkarze Rayo coraz częściej uciekają się do przewinień. Oby nie zrobiło się wkrótce bardzo brzydko.

• 25. min.

Pogubili się obrońcy, ten, który biegł do Villi, potknął się, Messi zagrał Hiszpanowi świetną piłkę i napastnik Barcelony pewnie pokonał Rubena strzałem w przeciwny róg bramki.

• GOOOOOOL

25. min.

1:0! Villa!

• 23. min.

Zmiana w Barcelonie. Dani Alves za kontuzjowanego Adriana.

• 22. min.

Z minuty na minutę coraz bardziej niebezpiecznie w polu karnym gości. Obrońcy wybijają w absolutnie ostatniej chwili, gdy już się wydaje, że nic nie może uratować ich przed utratą gola.

• 21. min.

Przez chwilę bardzo gorąco w polu karnym gości. Dwa groźne ataki z rzędu, spore zamieszanie, ale udaje się jakoś wybić tę piłkę.

• 18. min.

Po jednej groźnej akcji z obu stron. Ta pod bramką Rubena, oczywiście, groźniejsza.

• 13. min.

Trochę więcej gry w środku pola. Barcelona nie atakuje już tak żywiołowo, a goście starają się przemyślnie kontrować.

• 8. min.

Napastnik gości wpada w pole karne i... przewraca się! Chwila napięcia... sędzia nie dyktuje karnego. Powtórka pokazuje, że madrytczykowi należała się kartka za paskudne nurkowanie.

• 7. min.

Znowu gorąco w polu karnym gości! Rayo nadal jednak nie traci bramki.

• 6. min.

Messi w polu karnym! Znakomita okazja! Argentyńczyk jednak nie strzela. Zamieszanie duże. Messi kiwa. Nikt nie zabiera mu piłki. Messi cały czas drybluje, ale w końcu opuszcza pole karne. Z piłką.

• 5. min.

Po zaskakujących pierwszych minutach do ataku przechodzą Katalończycy. Pierwsze uderzenie jednak wysoko nad bramką.

• 2. min.

I już pierwsza akcja madrytczyków! Uderzenie w boczną siatkę bramki gospodarzy.

• 1. min.

Zaczęli.

• Jeżeli nie możecie oglądać meczu, możecie pewnie chociaż śledzić jego przebieg. Choćby w komórce. Wystarczy ściągnąć darmową aplikację Sport.pl Live, dostępną na smartfony z Androidem w Google Play!

• Barcelona ma już tylko dziesięć punktów przewagi nad Realem Madryt. Jeśli jednak wygra teraz z dziewiątą drużyną ligi, powiększy przewagę do 13 pkt. na dziesięć kolejek przed końcem. Rywalizacja w hiszpańskiej ekstraklasie, mimo wszystko, nie jest więc jeszcze raz na zawsze rozstrzygnięta.

Kartki:Pinto - żółta
Skład:Pinto - Adriano (23. Alves), Pique, Mascherano, Alba - Fabregas (82. Song), Busquets, Iniesta (64. Thiago) - Sanchez, Messi, Villa
Rayo
Bramki:Tamudo (70.)
Kartki:Piti, Trashorras, Tito, Ruben - żółta
Skład:Ruben - Tito, Galvez, Figueras, Arbilla - Trashorras, Adrian (62. Lass) - Piti, Dominguez (85. Gomez), Carlos - Delibasić (70. Tamudo)