Primera Division. Granada - Barcelona 0:1. Kontrowersyjne zwycięstwo Barcy

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
33
Jedno jest pewne - Barcelona, która przynajmniej na 24 godziny objęła prowadzenie w lidze hiszpańskiej, z pewnością była lepszym zespołem. To ona częściej była przy piłce, to ona tworzyła akcje podbramkowe i to ona strzeliła pięknego gola w 33. minucie, kiedy cudownym strzałem z rzutu wolnego w samo okienko popisał się Xavi.

Ale Granada zasłużyła na ogromne brawa za znakomitą wolę walki w defensywie, za grę do końca i nie odpuszczanie ani przez moment gwiazdorom Barcelony. Kto wie być może beniaminek ligi hiszpańskiej urwałby nawet punkt triumfatorce ubiegłej edycji Ligi Mistrzów, gdyby nie 'popisy' sędziego.

Pan Cesar Muniz Fernandez był bardzo skrupulatny w pokazywaniu gospodarzom żółtych kartek (otrzymali oni w sumie aż dziewięć 'żółtek', Barcelona - cztery), czego konsekwencją było wyrzucenie z boiska dwóch zawodników Granady. Nie był jednak już tak dokładny przy ocenie sytuacji z 77. minuty, kiedy niesłusznie odgwizdał spalonego gospodarzom. Sam na sam z Valdesem wyszedł Alex Geijo i grająca jeszcze wówczas w dziesiątkę Granada miała wielkie szanse na wyrównującego gola. Ale przez sędziowski błąd, charakterystyczny ostatnio dla polskiej ekstraklasy, straciła je i zeszła z boiska wściekła i pokonana.

Tak relacjonowaliśmy mecz Granady z Barceloną:

93. min. Koniec meczu!

92. min. Druga czerwona kartka dla Granady! Sędzia pokazuje drugą żółtą kartkę Benitezowi za kopnięcie piłki po gwizdku. Gracz Granady był wściekły, bo myślał że nie jest na spalonym i w takim też nastroju schodzi z boiska. Trener Granady Fabri Gonzalez nie dowierza temu co się dzieje na boisku.

91. min. Bardzo ładną akcję Messiego i Cuenki kończy fatalnym strzałem Villa.

89. min. Gospodarze raz po raz wrzucają piłkę w pole karne Barcelony, ale defensorzy gości nie mają problemów z wybijaniem futbolówki.

87. min Granada w natarciu!

Można się spodziewać, że po spotkaniu piłkarze i trener Granady będą wściekli na arbitra. Czerwona kartka z ich perspektywy też pewnie była pokazana zbyt pochopnie i jeśli będą zgłaszali swoje pretensje, będzie im można przyznać odrobinę racji.

77. min. A myśleliśmy, że takie rzeczy tylko u nas w ekstraklasie! Fatalny błąd sędziów. Napastnik Granady Alex Geijo wyszedł sam na sam z Valdesem, a arbiter odgwizdał spalonego, którego nie było!

74. min. Druga zmiana w szeregach Barcelony. Fabregasa zmienia Iniesta. Wcześniej za Pedro wszedł Villa.

68. min. Wola walki piłkarzy Granady zasługuje na najwyższe uznanie. Trzeba przyznać, że gospodarze walczą w obronie jak lwy. Tym razem w bardzo groźnej sytuacji powstrzymany został na spółkę przez bramkarza i defensorów Cuenca.

66. min. Drugi rzut rożny w meczu Granady i drugi zupełnie nieudany. Jeden z graczy gospodarzy faulował przy walce o piłkę i sędzia przerwał akcję.

65. min. Według oficjalnych statystyk w sytuacjach bramkowych jest w tym momencie 7:0 dla Barcelony.

59. min. Ależ Messi był blisko zdobycia gola! Argentyński napastnik znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, przelobował go, ale piłkę z samej linii wybił efektownym wślizgiem wicekapitan Granady Diego Mainz!

56. min. Ale trybuny wcale nie cichną. Kibice Granady, szczęśliwi z pewnością, że w ogóle mogą gościć taką drużynę jak Barcelona, nie przerywają przyśpiewek.

52. min. Granada będzie grać w dziesiątkę! Drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Romero. Zupełnie niepotrzebny faul w ataku na Pedro. Skoro grająca w jedenastu Granada nie potrafiła zagrozić bramce Barcelony to jakie są szanse na to, że zrobi to będąc w osłabieniu?

50. min. Granada w ogóle nie dotyka piłki. Ale Barcelona po pięciu minutach drugiej odsłony bez żadnej bramkowej akcji.

46. min. Zaczynamy drugą połowę!

Po pierwszej, niezbyt interesującej połowie Barcelona prowadzi z Granadą 1:0. Przepiękną bramkę z rzutu wolnego, uderzeniem w samo okienko, zdobył Xavi.

45. min. Sędzia widząc, że piłkarze z utęsknieniem wypatrują przerwy kończy pierwszą połowę, równiutko w 45. minucie spotkania. Nie dolicza ani sekundy.

43. min. Po golu Xaviego gra nieco siadła. Barcelona rozpoczęła swoją tiki-takę, która nie przynosi jednak kolejnych szans na zdobycie bramki.

33. min. Guardiola może odetchnąć, bo do tej bramki Barcelonie szło jak po grudzie.

33. min. GOL!!! 0:1 Kapitalna bramka Xaviego z rzutu wolnego! Pomocnik Barcelony uderzeniem z prawie 30 metrów umieścił piłkę w samym okienku.

26. min. Żółtą kartkę za faul na Benitezie otrzymuje Dani Alves.

21. min. Najgroźniejsza jak dotąd akcja Barcelony. Pedro z bliskiej odległości uderza głową, ale piłka znów o centymetry mija bramkę gospodarzy.

19. min. Pierwszy rzut rożny dla Granady, ale fatalnie wykonany.

16. min. Granada ustawiona jest ultradefensywnie, w jednej z akcji we własnym polu karnym przebywało aż 9 piłkarzy gospodarzy. Beniaminek nastawiony jest głównie na utrzymanie bezbramkowego remisu, ale i z pewnością ma nadzieję, że z przodu coś wykombinuje osamotniony Uche.

15. min. Tym razem z lewego narożnika boiska uderza technicznie debiutant Cuenca. Dobra próba, ale niestety dla Katalończyków niecelna.

12. min. Piłka po strzale Messiego z lewej nogi minimalnie mija słupek bramki, strzeżonej przez Roberto.

10. min. Fabregas do Messiego, ten strzela z półobrotu, ale obrońcy Granady w ostatniej chwili blokują uderzenie.

4. min. Pierwsza okazja Messiego, ale bramkostrzelny Argentyńczyk był na minimalnym spalonym.

2. min. Uche już na wstępie dostaje żółtą kartkę za bezsensowny faul na Mascherano.

1. min. Gramy!

Przed meczem: Po ośmiu spotkaniach Barcelona plasuje się na trzeciej pozycji ze stratą dwóch punktów do Levante. Granada też jest trzecia, tyle że od końca. Teoretycznie więc gospodarze skazani są w tym meczu na porażkę, ale z pewnością z taką opinią nie zgodziłby się grający w Granadzie brat byłego piłkarza Wisły Kraków Kalu Uche - Ikechukwu Uche.
Co ciekawe w pierwszym składzie Barcelony znalazł się po raz pierwszy w lidze kolejny utalentowany wychowanek tego klubu, 20-letni skrzydłowy Issac Cuenca.