Sport.pl

Dobra zmiana w piłkarskich potęgach. Chelsea, oba Manchestery, nawet Bayern

Michał Zachodny, Tomasz Fedoruk
19.05.2016 16:30
Dawno nie mieliśmy do czynienia z sytuacją, w której latem tak wiele czołowych europejskich klubów zatrudni nowych szkoleniowców. Do poważnych zmian dojdzie m.in. w angielskich potęgach - Chelsea oraz obu Manchesterach - czy niemieckim gigancie, Bayernie Monachium. Zmiany na stanowisku trenera można się spodziewać również na Łazienkowskiej, gdzie przyszłość Stanisława Czerczesowa może być uzależniona od rezultatu osiągniętego przez Legią w eliminacjach do Ligi Mistrzów.
Więcej o:
Komentarze (2)
Zaloguj się
 • lorca_mallorca

  0

  Strasznie dużo chciejstwa w tym komentarzu.
  1) Jak już zauważył przedmówca, bynajmniej nie jest pewne, że Mourinho przejmie United. W związku z tym trudno oceniać także zakres zmian w klubie. Kadrowo nie brakuje im przecież wiele.
  2) W City z niewiadomych przyczyn przekreślacie Otamendiego i Kompany'ego, wątpicie w przyszłość Harta czy Fernandinho - na jakiej właściwie podstawie? Drużyna jako całość grała nierówno, ale większość odpowiedzialności spada w tym wypadku na trenera.
  3) Z kolei w Chelsea nie panuje "chaos" - Drużyna wymaga po prostu poważnych wzmocnień w kilku kluczowych pozycjach (środek obrony, środek pomocy, atak).
  Wygląda na to, że "będzie ciekawie" głównie w Anglii, i głównie dlatego, że największe tuzy, które zawiodły już w obecnym sezonie, najprawdopodobniej nie osiągną znaczących sukcesów i w kolejnym. Do tego dojdą wątpliwości związane z faktem, że Leicester będzie musiało sobie radzić z LM, a Tottenham pewnie nie wzmocni się znacząco, biorąc pod uwagę koszty przenosin na nowy stadion. W innych ligach o rewolucję będzie znacznie trudniej, a czołowe kluby są dużo mniej podatne na wstrząsy.

 • Kuba Kalbarczyk

  0

  Skąd informacja że Mou zastąpi Van Gaala? Jeśli plotki bierzecie za sprawdzone informacje to okej, w przeciwnym wypadku podawanie United jako przykładu jest raczej słabym pomysłem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX