Sport.pl

Portugalia. Brutalna interwencja policji, ojciec i dziadek pobici na oczach dzieci

Reuters
20.05.2015 11:38
Po meczu Benfika - Vitoria Guimaraes kibice gospodarzy żywiołowo świętowali zdobycie 34. tytułu mistrza Portugalii. W pewnym momencie feta zmieniła się w zamieszki i zainterweniowała policja. Jednak w wyniku tej interwencji ucierpiało wiele postronnych osób. Na nagraniu, które wyciekło do mediów widzimy policjantów, którzy w brutalny sposób potraktowali ojca i dziadka stojących niedaleko chłopców. Ministerstwo spraw wewnętrznych Portugalii wszczęło postępowanie w tej sprawie.
Więcej o:
Komentarze (7)
Zaloguj się
 • Oceniono 11 razy 11

  "Jeśli policja ma być skuteczna to musi być twarda i nieustępliwa" - co do zasady, pełna zgoda. Ale tak się dziwnie składa, że policja (nasza także) jest szczególnie twarda i nieustępliwa, gdy ma do czynienia ze starcami, kobietami i dziećmi. Tu szczególnie dziarski okazał się ten mundurowy w czapce - widać, że poradziłby sobie z całą "zerówką". Zuch, krzepa aż go rozpiera. Do kopalni gnoja.

 • ulanzalasem

  Oceniono 2 razy 0

  @
  kurusi1

  Ja widzę, że w połowie filmiku policjant leje pałką tego faceta. A przecież na początku go złapali i w 10-11 leży na ziemi i stoi nad nim czterech policjantów.
  Policjant w czapce, które idzie obok raz szarpnął dziadka, a potem przytrzymał jednego z synów, ale nie był już tak agresywny. Ten pierwszy, który go prowadził, potem leje go pałką jeszcze w 0:29 Ten młodszy synek jest ważny, ale szkoda, że nawet na sekundę nie widać co się dzieje pomiędzy 14, a 29 sekundą. Sorry, ale tylu policjantów obok, facet już jest na ziemi i obok 4 funkcjonariuszy i nie skuli go w 2-3 sekundy ?! Skoro można lać palką to można i na trawie przewrócić na brzuch i skuć.
  Bandytów, rzezimieszków trzeba wyłapywać, ale tutaj trochę im nie wyszło. Na oczach starszego pana i przy okazji dziadka dwójki małych chłopaków tak traktuje się ojca. Pewnie było nerwowo z powodu zamieszek, ale siły należy zostawić na 17-45 letnich kiboli, a nie jednego może niesfornego faceta z rodziną.

 • kurusi1

  Oceniono 23 razy -5

  A jak niby policja ma się obchodzić z bandytami? Jeśli kilka razy obejrzy się filmik od początku to widać, że ten "ojciec" był zatrzymany przez policjanta i próbował się wyrwać i uciec. Nic więc dziwnego, że dostał pałą. A rzeczony "dziadek" próbował przeszkodzić policjantowi w interwencji. Jeśli policja ma być skuteczna to musi być twarda i nieustępliwa. To jest tak samo śmieszne jak ta fala krytyki, która spadła na policję, kiedy zastrzelili ostatnimi czasy tego bandytę w Knurowie. Za chwilę dojdziemy do takiego absurdu, że kiedy seryjny morderca będzie uciekał policji to jedynym ich narzędziem ścigania będzie krzyknięcie "Halo, proszę się zatrzymać!", bo wszystko inne będzie już przekroczeniem uprawnień.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

" /> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29] <div id= 
" />
 • Kolejne kluby chcą Łukasza Podolskiego! Górnik Zabrze będzie musiał walczyć Kolejne kluby chcą Łukasza Podolskiego! Górnik Zabrze będzie musiał walczyć
 • Dla kogo Złota Piłka? Dziwne miejsce Roberta Lewandowskiego w rankingu znanego portalu Dla kogo Złota Piłka? Dziwne miejsce Roberta Lewandowskiego w rankingu znanego portalu