Sport.pl

Widzew wstaje po upadku. "Nie było spodenek, koszulek, niczego. Teraz jest Liga Mistrzów w 3. lidze" [REPORTAŻ]

Krzysztof Smajek, zdjęcia: Damian Obstawski, Patryk Larwiński; montaż: Damian Obstawski
28.03.2017 13:18
Przed startem rundy wiosennej trzecioligowy Widzew Łódź sprzedał ponad 15 tysięcy karnetów. Takich wyników łódzkiej drużynie mogą pozazdrościć kluby z ekstraklasy. Zasłużona dla polskiego futbolu drużyna wstaje z kolan po upadku. Łodzianie po pierwszej części rozgrywek byli na piątym miejscu w tabeli, ale mimo sporej straty do lidera zamierzają w tym sezonie powalczyć o awans. - Za 5-6 lat czekamy na Widzew w ekstraklasie - mówi Zbigniew Boniek, prezes PZPN.
Więcej o:
Komentarze (64)
Zaloguj się
 • piotr33k2

  Oceniono 9 razy 7

  mam swoje lata i od młodego jestem kibicem widzewa ,pamietam widzew bońka pamietam widzew smudy .widzew chyba jako jedyny klub w Polsce ma tysiące kbiców nie tylko w Łodzi i okolicach ale w całym kraju od gór po morze .Widzew to jest prawdziwa historia poksiej piłki i widze predzej czy póżniej bedzie grał znowu w ekstraklasie .to pewne jak dwa razy dwa .

 • brasi1

  Oceniono 8 razy 6

  Jestem dumny, że jestem Widzewiakiem , w Łodzi jest ogromna moda na Widzew, ludzie pytają o bilety, karnety, bilety schodzą jak ciepłe bułeczki

 • box15

  Oceniono 8 razy 6

  AVE Widzew

 • Maciek Sadowski

  Oceniono 10 razy 6

  Tymczasem w Stolicy zarówno Ekstraklasa jak i prawdziwa Liga Mistrzów :) Żeby nie było to życzę Widzewowi jak najszybszego powrotu do czołówki.

 • el.commendante

  Oceniono 4 razy 4

  To nie fenomen, ale raczej anty-fenomen, że klub tak zasłużony jak Widzew gra zaledwie w IV lidze. A mówiło się że to komuniści niszczyli zasłużone kluby, bo taka Warta, Polonia czy Cracovia grały w II lidze. Tymczasem co kapitaliści zrobili z zasłużonymi polskimi klubami (Widzew, ŁKS, Stal Mielec, Gwardia Warszawa, Szombierki, Polonia Bytom, Zagłębie Sosnowiec).

 • Zbigniew Rusek

  Oceniono 3 razy 3

  Dlaczego za 5-6 lat? Widzew powinien jak najszybciej trafić do Ekstraklasy, czyli za 3 lata, a gdyby wszystko było fair, to by anulowano to spuszczenie Widzewa na samo dno i byłby już w gronie elity. Widzew znalazł się w IV lidze nie z własnej winy- z gry wyszła wtedy II liga, przy czym to też wina działaczy PZPN, gdyż zmuszali Widzew do pozbywania się co lepszych piłkarzy.

 • aussieozz

  Oceniono 3 razy 3

  Zibi
  Jakie 5-6 lat?!?
  Góra 3-4 !

 • wolekm

  Oceniono 3 razy 3

  Życzę widzewowi szybkiego do zdrowia

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX