Sport.pl

Po Urugwaju i Meksyku. "Cenię Nawałkę za to, że nie próbuje niczego pudrować"

Krzysztof Smajek
14.11.2017 15:51
Reprezentacja Polski w listopadzie rozegrała dwa mecze towarzyskie. Polacy zremisowali na Stadionie Narodowym z Urugwajem i przegrali w Gdańsku z Meksykiem. Adam Nawałka w tych spotkaniach testował nowe ustawienie drużyny. W obu meczach nie zagrał Robert Lewandowski. Żaden z powołanych przez selekcjonera napastników nie potrafił wejść w buty napastnika Bayernu Monachium.
Komentarze (3)
Zaloguj się
 • pawel.ccc

  0

  Do wczoraj wydawało mi się, że trener Nawałka ma rację powołując zmienników i dając im szansę w spotkaniach z finalistami MŚ ale.... wczoraj zmieniłem zdanie po meczu Niemcy-Francja. Obydwa zespoły wystąpiły w możliwie najsilniejszych składach i zaserwowały nam bardzo interesujące widowisko udowadniając, że jak się chce to można . Nie było paniki o to, że się pogniotą najnowsze fryzury i że się złote nóżki Kamilków czy Robercika poobcierają albo, nie daj Boże, ubłocą. Sorry, panie Nawałka, ale Niemcy i Francuzi udowodnili nam jak bardzo pan i pańska ekipa "gwiazdeczek" macie kibiców w najniższym poważaniu. Ale radzę uważać bo Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie i któregoś dnia zastaniecie tak pusty stadion jak firma po wizycie komornika. J rozumiem, że trzeba szukać zmienników, że trzeba zamknąć ęeby dziennikarzom i powołać ich protegowanych z Ekstraklasy ale.. czy na pewno warto tracić czas i oficjalne terminy FIFA na oglądanie Świerczoka, Makuszewskiego, Kędziora, Jacha, Kurzawy czy Wolskiego jak i tak wiadomo, że w czasie MŚ ani razu nie wejdą na boisko a ich występy w Lidze Narodów jesienią 2018 roku też stoją pod wielkim znakiem zapytania ? Może jednak lepiej sprawdzać ustawienia i doskonalić zgranie pierwszego zespołu, tak jak to zrobili Niemcy i Francuzi ? Szkoda czasu i terminów na oglądanie kandydatów na ławkę rezerwowych reprezentacji grających w Ekstraklasie, dla nich można zorganizować konsultacje kadry po zakończeniu rozgrywek ligowych a sprawdzić ich można np. w meczu towarzyskim "reprezentanci kontra cudzoziemcy grający w ekstraklasie". W taki meczu Polska nie traci punktów ani terminów FIFA a sztab szkoleniowy kadry miałby możliwości przeglądu kandydatów do reprezentacji mając na uwadze, ze rocznik 1985 i starsi nie będą grać wiecznie i zapewne kilku z nich zakończy reprezentacyjną karierę.

 • jiddu

  0

  Cóż, mógł powołać innych, a powołał tych. Rozumiem gdyby były jakieś naciski, jakieś medialne sygnały, że ktoś gra świetnie i głupio byłoby tego nie sprawdzić, ale nic takiego nie było. Dokonał wyboru i nie ma co zwalać na zawodników, że się nie sprawdzili.

 • lech2011

  Oceniono 2 razy -2

  Czy Nawałka dokonał już swojej tradycyjnej analizy klęski ? Dowiemy się czegoś nowego, czego nie widzieliśmy ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX