Sport.pl

Polska - Islandia. Dawidowicz: Chcę brać odpowiedzialność, być wodzem

Krzysztof Smajek
11.11.2015 16:38
- Pewność siebie jest potrzebna. To, czego się nauczę na treningach, chcę przenosić na boisko i brać na nim większą odpowiedzialność za grę. No wiecie, być wodzem - mówił przed piątkowym meczem towarzyskim z Islandią Paweł Dawidowicz. Grający na co dzień w rezerwach Benfiki Lizbona 20-latek podczas trwającego zagrupowania po raz pierwszy w karierze zagra w seniorskiej reprezentacji.

Biało-czerwoni z Islandczykami zagrają na Stadionie Narodowym w Warszawie. Cztery dni później we Wrocławiu podejmą natomiast reprezentację Czech.
Więcej o:
Komentarze (7)
Zaloguj się
  • makvelithedon7

    Oceniono 2 razy 2

    Czytałem ostatnio wywiad z portugalskim dziennikarzem, który zajmuje się Benficą, również jej rezerwami gdzie gra Dawidowicz. Stwierdził on, że dziwi go powołanie do kadry dla Pawła. Dawidowiczowi bardzo daleko do pierwszej drużyny - musiałoby wypaść 4 piłkarzy, a i tak nie byłby pewniakiem. W rezerwach gra regularnie, ale niczym specjalnie się nie wyróżnia. Bardzo mało daje w ofensywie, więc to jakby przeczy słowom Pawła o pewności siebie. Wybiera asekuracyjne zagrania itp. Ten dziennikarz nie skreślił jednak Polaka. Przypomniał kilku chłopaków, którzy też byli daleko od pierwszej drużyny, a jednak, przy sprzyjających okolicznościach, udało im się zadebiutować i całkiem nieźle sobie poradzili. Dla mnie to powołanie to raczej kolejna fanaberia Nawałki. Dziwi tym bardziej, że teraz naprawdę mamy paru dobrych stoperów, których warto byłoby sprawdzić. Wszyscy mówią o parze Fojut - Czerwiński, ale mało kto wspomina Gollę. Chłopak jest pewniakiem w NEC Nijmegen w Eredivisie. Podobno to teraz zupełnie inny piłkarz niż ten, który rok temu grał w Pogoni, co potwierdzałyby statystyki defensywne jego klubu. Odpada natomiast Salamon - obecnie od paru meczów grzeje ławę w Serie B, szkoda... Oczywiście to tylko moje typy do sprawdzenia. Żadnego z nich nie widziałbym w kadrze na mecze o punkty, kosztem Pazdana czy Szukały.

  • janeklewandowski1957

    Oceniono 2 razy 0

    I tak się uczy młodzież wywiady ,a gra pózniej do kitu ???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX