Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Transfery. Manchester podpisał kontrakt z Kolarovem

Manchester City poinformował na swojej oficjalnej stronie internetowej, że podpisał kontrakt z lewym obrońcą Aleksandarem Kolarovem. Serb, który przez ostatnie trzy lata występował w Lazio Rzym będzie grał w angielskiej drużynie przez najbliższe pięć lat.
Jak Koralov grał na MŚ - sprawdź statystyki Sport.pl »

Manchester musiał zapłacić Włochom 14,1 miliona funtów za utalentowanego defensora, który na tegorocznym mundialu zagrał w dwóch spotkaniach. Mancini bardzo chciał ściągnąć tego piłkarza, gdyż zrobił on na nim spore wrażenie, podczas gdy trener prowadził Inter Mediolan w Serie A.

- Pierwszy raz zobaczyłem go podczas jego debiutu w Lazio w 2007 roku Na boisku jest bardzo opanowany, ma fantastyczne podanie lewą logą i posiada spore umiejętności techniczne - chwali Kolarova Mancini, który dodał, że jego sprowadzenie nie oznacza, że klub chce się pozbyć Wayne'a Bridge'a grającego obecnie na lewej obronie. - Chcę mieć dwóch zawodników najwyższej klasy na każdej pozycji - wyznał.

Mancini przyznał także, że od kiedy jest trenerem Manchesteru stale obserwował tego piłkarza, tak samo jak i skauci zespołu. Włoch jest bardzo zadowolony z faktu, że piłkarz ten posiada spore umiejętności, jeśli chodzi o atak: - Jest szybki, a także ma bardzo mocny i celny strzał - powiedział trener.

Kolarov jest kolejnym wzmocnieniem bardzo aktywnego na rynku transferowym Manchesteru City. Dołączy on do zakupionych niedawno Davida Silvy, Yayi Toure i Jerome'a Boatenga. "The Citizens" są także bardzo poważnie zainteresowani sprowadzeniem Amerykanina Landona Donovana.

"Chcemy Donovana" - potwierdza Mancini »


Więcej o: