Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Transfery. Materazzi może dołączyć do Beckhama i Henry'ego

Marco Materazzi jest kolejnym znanym piłkarzem, który rozważa przenosiny do Stanów Zjednoczonych. Obrońca Interu Mediolan byłby trzecią - po Davidzie Beckhamie i Thierry Henrym - gwiazdą amerykańskiej ligi MLS.
Według informacji "Sky Sport Italia" doświadczony zawodnik chciałby regularnie występować w pierwszym składzie, co w Mediolanie będzie mało prawdopodobne. Z kolei w USA Materazzi mógłby liczyć na częstą grę i wysokie zarobki.

Jednak jeśli dojdzie do transferu, to dopiero w styczniu 2011 roku. Wcześniej Inter czekają mecze o Superpuchar Europy i Klubowe Mistrzostwo Świata, gdzie Materazzi będzie bardzo przydatny. Potem Inter nie powinien stawać mu na drodze do Stanów.

Piłkarzem interesują się Los Angeles Galaxy (drużyna Beckhama) i New York Red Bulls (którzy w letnim oknie pozyskali Henry'ego). 36-latek gra w Interze od 2001 roku. Zaliczył prawie dwieście występów.

Marco Materazzi znany jest także ze swoich kontrowersyjnych zachowań. Kibice pamiętają szczególnie incydent podczas mistrzostw świata w 2006 roku, kiedy to w finale przeciwko Francji Materazzi w niewybrednych słowach wypowiedział się o siostrze Zinedine Zidane, za co ten drugi wymierzył mu cios głowa w klatkę piersiową.Więcej o: