Sport.pl

Liga Angielska. Yaya Toure najlepiej zarabiaj±cym piłkarzem w historii Premier League

goal.com, jp
04.07.2010 20:17
A A A
Yaya Toure

Yaya Toure (Fot. Kin Cheung AP)

Według angielskiej gazety News of the World, Yaya Toure, który przeszedł z Barcelony do Manchesteru City, jest najlepiej opłacanym piłkarzem Premier League. Na konto Piłkarza z Wybrzeża Ko¶ci Słoniowej, który od tego sezonu będzie grał z rodzonym bratem w jednym klubie, ma wpływać co tydzień 185 tysięcy funtów. Kwota ta ma ulec zmianie, gdy w życie wejdzie nowe prawo podatkowe i wzrosn±ć do 221 tysięcy funtów.
Dwudziestosiedmiolatek przeszedł z Barcelony do Manchesteru City za 24 miliony funtów i podpisał pięcioletni kontrakt opiewaj±cy na kwotę 55,6 miliona. Oprócz 221 tysięcy funtów tygodniowo piłkarzowi przysługuje również 1.56 miliona funtów rocznie, za prawa do wizerunku oraz bonus wysoko¶ci 823 tysięcy, za awans do Ligi Mistrzów.

Ponadto Toure zgarnie 412 tysięcy funtów je¶li uda mu się wygrać najbardziej prestiżowe rozgrywki klubowe na ¶wiecie. Do tego dochodz± premie za wygranie Premier Leauge i zdobycie pucharu Anglii. Wszystkie dodatki do podstawowej pensji s± nie opodatkowane. Pomocnik z Wybrzeża Ko¶ci Słoniowej w zeszłym sezonie wyszedł w podstawowym składzie Barcelony tylko 13 razy. Przej¶cie Toure do Manchesteru City, to trzeci transfer tego lata angielskiej drużyny. Wcze¶niej do składu The Citizens trafił z Valencji za 24 miliony David Silva, a z Hamburga Jerome Boateng (11 milionów).

To nie koniec zmian na Hyde Road. Włodarze klubu z Manchesteru dopinaj± transfer Jamesa Milnera z Aston Villi. Piłkarz ten miałby przej¶ć do Manchester City za 25 milionów.

Toure doł±czył do Toure


Zobacz więcej na temat:

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX