Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

UEFA nieugięta: nie będzie wyjątku dla Realu

UEFA odrzuciła prośbę Realu Madryt o zgłoszenie dodatkowego zawodnika do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Real z powodu plagi kontuzji, kupił w ostatnich tygodniach dwóch piłkarzy: Jana - Klaasa Huntelaara i Lassanę Diarrę. W kolejnej rudzie będzie mógł zagrać tylko jeden z nich.


Komisja dyscyplinarna UEFA podtrzymała decyzję jej władz o uchyleniu prośby Realu. Kolejne odwołania "Królewskich" nie będą już rozpatrywane.

Regulamin Champions League mówi, że przed fazą pucharową klub może dokonać trzech zmian w składzie. Jednak można wymienić, lub dołączyć tylko jednego piłkarza, który ma już za sobą występy w europejskich pucharach w tym roku.

W wypadku Realu obaj zawodnicy wystąpili już w tegorocznej edycji Pucharu UEFA. Huntelaar grał w Ajaxie Amsterdam, a Diarra bronił barw angielskiego Portsmouth. Pierwszy miał zastąpić swojego rodaka - Ruuda van Nistelrooya, a drugi Mahamadou Diarrę, którzy z powodu kontuzji nie zagrają już do końca sezonu.

Władze Realu jeszcze przed ogłoszeniem decyzji UEFA zapowiedziały, że w razie odrzucenia ich prośby, sprawa trafi do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie.

Real w 1/8 Pucharu Mistrzów zagra z angielskim Liverpoolem.Kogo Real powinien zgłosić do kolejnej rundy Ligi Mistrzów?