Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Transfery. Juventus przegrał walkę o Axela Witsela z chińskim klubem

Axel Witsel odrzucił ofertę Juventusu i przejdzie do Chin, gdzie dostanie 18-20 mln euro pensji - informują zgodnie włoskie i belgijskie media.
O transferze Witsela do Juventusu mówiło się od dłuższego czasu. Latem transfer był już niemal dokonany, ale w ostatniej chwili został zablokowany przez Zenit Sankt-Petersburg. Wydawało się, że Witsel ostatecznie i tak trafi do Turynu - zimą lub po zakończeniu sezonu, gdy wygaśnie jego kontrakt z Zenitem.

Sytuacja się jednak zmieniła. Belga przekonał jeden z chińskich klubów: Szanghaj SIPG lub Tianjin Quanjian. Ma dostać 18 mln euro podstawowej pensji oraz kolejne 2 mln w formie zmiennych. Zenit ma dostać za niego aż 20 mln euro - to ogromna kwota biorąc pod uwagę, że za pół roku mógłby odejść za darmo. Juventus oferował tylko 6 mln euro, więc jego oferta została odrzucona. 27-letni Witsel nie chce czekać kolejnych kilku miesięcy, by wtedy móc samemu zdecydować o własnym losie. Ma podpisać 3-4 letni kontrakt. W tym czasie zarobi 60-80 mln euro.Wartość tych piłkarzy wzrosła najbardziej w 2016 roku! Są Polacy!
Więcej o:
Komentarze (3)
Transfery. Juventus przegrał walkę o Axela Witsela z chińskim klubem
Zaloguj się
  • eurotram

    0

    Używanie wobec Witsela słowa "gwiazda" wydaje się lekkim nadużyciem; chłoptaś na dobrą sprawę nic nie osiągnął,bo postanowił zdyskontować bardzo szybko to co zaczynał ewentualnie znaczyć Standard i Benfica to obecnie co najwyżej średnia półka,a od 2012 to już zaczęły się chałtury (czyli Zenit,a teraz Chiny). No cóż,jeśli ustawi się tak że do końca życia nie zbankrutuje,to zawsze będzie można powiedzieć że znalazł swój sposób na życie ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX