Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Transfery. Alessandro Del Piero zagra w Indiach

Alessandro Del Piero podpisał kontrakt z zespołem Delhi Dynamos występującym w indyjskiej Super League. Włoch grał ostatnio w australijskim Sydney FC.
39-letni napastnik zgodził się zagrać w barwach Delhi Dynamos w 10-tygodniowym turnieju, który rozpocznie się na początku października.

To kolejna już była piłkarska gwiazda, która ma spopularyzować ten sport w szalejących na punkcie krykieta Indiach. Wcześniej kontrakty podpisali Francuz David Trezeguet i były bramkarz reprezentacji Anglii David James.

W turnieju, który odbędzie się pomiędzy 12 października a 20 grudnia, weźmie udział osiem zespołów. Kilka z nich ma podpisane umowy o współpracy ze znanymi klubami z Europy, na przykład Atletico Madryt jest współwłaścicielem Atletico Kalkuta. Choć największe zainteresowanie budzą zagraniczne gwiazdy, w wyjściowej jedenastce każdego z klubów musi być co najmniej pięciu piłkarzy z indyjskim paszportem.

Choć Indie są zaledwie na 150. miejscu w rankingu FIFA, to piłka staje się bardzo popularna w niektórych regionach kraju. Zauważył to także prezes FIFA Sepp Blatter, który określił ten kraj mianem piłkarskiego "śpiącego giganta".

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live

Więcej o:
Komentarze (8)
Transfery. Alessandro Del Piero zagra w Indiach
Zaloguj się
  • marin841

    Oceniono 27 razy 27

    zgadlem.

  • tubthumper

    Oceniono 10 razy 10

    niby ok, ale to już kolejna próba reanimacji trupa. niedawno w indiach grał nawet crespo i co - i nic. hindusi nie interesują się prawie w ogóle piłką - tam miałem wrażenie wszyscy jarają się najnudniejszym sportem świata, czyli krykietem. jakbym nie widział na własne oczy, to bym nie uwierzył, ale transmisje i powtórki lecą non stop w tv. tutaj już strzelam i opieram się na moich wrażeniach z pobytu tam, ale myślę, że w takim kilkunastomilionowym delhi/bombaju/kalkucie zapełnić stadion piłkarski na kilkadziesiąt tysięcy ludzi byłoby nielada sztuką. nawet w chinach jest z tym problem, a chińczycy są dużo dużo bardziej pod względem sportowym zapatrzeni w zachód.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX