Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Taison zamiast w Chelsea zagra w Szachtarze Donieck

Brazylijski pomocnik Metalista Charków Taison został sprzedany do Szachtara Donieck na ok. 15 mln euro. Jest to najwyższa kwota transferu w historii Ukrainy.
24-letni Taison jest rewelacją obecnej Ligi Europy. Metalist okazał się najlepszy w grupie K, wyprzedzając Bayer Leverkusen i Rosenborg Trondheim. Na oferty nie musiał długo czekać, bo zgłosiły się po niego kluby angielskie, na czele z Chelsea i Manchesterem City, tureckie i mistrz Ukrainy Szachtar. Ten ostatni świetnie spisał się w pierwszej fazie Ligi Mistrzów, dlatego w Doniecku wzrosły apetyty na sukces w tych rozgrywkach.

Nowy właściciel Metalista Serhij Kurczenko wyceniał swojego piłkarza na 30 mln euro. Według ukraińskich mediów Roman Abramowicz oferował 25 mln. Wydawało się, że transfer jest już tylko kwestią czasu, bo Brazylijczyk rozpoczął starania o pozwolenie na pracę na Wyspach Brytyjskich. W piątek okazało się jednak, że przeniesie się znacznie bliżej, bo do Doniecka. Mistrz Ukrainy ma zapłacić 15 mln euro i oddać Metalistowi kilku piłkarzy. To rekord w ukraińskiej ekstraklasie. Dotychczas najdroższy był pochodzący z Serbii napastnik reprezentacji Ukrainy Marko Dević. Latem Szachtar zapłacił za niego Metalistowi 5 mln euro.

Przypomnijmy, że Szachtar w 1/16 finału Ligi Mistrzów Szachtar zmierzy się z Borussią Dortmund z trzema reprezentantami Polski.

Więcej o: